Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.09.19
4741 17 Друкувати

Банки отримали право заокруглювати суми касових операцій у зв’язку із вилученням монет дрібних номіналів

Національний банк України з 25 вересня 2019 року поширює на банки право заокруглювати суми касових операцій. Це рішення прийнято з врахуванням пропозиції банківської спільноти у зв’язку із вилученням з готівкового обігу монет дрібних номіналів.

Зокрема банки України зможуть заокруглювати суми касових операцій за кожним касовим документом відповідно до підстав, визначених законодавством України, та за правилами, встановленими пунктом 4 постанови Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року № 25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів”.

Результати заокруглення є іншими операційними доходами/витратами банку.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 24 вересня 2019 року № 117 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 20 червня 2019 року № 82”, що набирає чинності з 25 вересня 2019 року.

Нагадаємо, що з 01 жовтня 2019 року розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестають бути засобом платежу. Тож усі готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу – 10 копійкам.

Довідково:

Заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) здійснюється за такими правилами:

- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не відбуватиметься.

За матеріалами НБУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оля
26.09.19 06:41

Це добре, що банки отримали право, а коли буде роз'яснення  нам про готівку як виплачувати заробітну плату чи можливо  заокруглювати

Відповісти
  • Юра Г.
26.09.19 07:21

Мне надо оплатить по безналу 100грн.04коп. Я даю банку 100грн. и сколько зачислят ПО БЕЗНАЛУ. Мне непонятна ТУПАЯ УПЕРТОСТЬ делать разные правила для нала и безнала. Что мешает сделать ЕДИНЫЕ ПРАВИЛА ВНУТРИ СТРАНЫ? Что кроме слабоумия и жадности до штрафов?

Відповісти
  • Галина
26.09.19 13:51

Юра Г., речь идет о кассовых операциях!!!

Відповісти
  • ^^^
26.09.19 12:08

Юра Г., никому не понятно, один получает зарплату на карту, другой только принят, карту оформить не успел, надо выплатить через кассу, вот и получается одному выплати так, другому иначе, бред сумасшедшего. Ну а что им, это же головняк для бухгалтеров, как всегда. У них мозгов не хватает сделать для всех расчеты с округлением до десятых. Эти реформаторы нынешние и предыдущие тупой еще тупее.

Відповісти
  • руся
26.09.19 11:39

Юра Г., безнала это не касается, делаете платежку на 100,04, см.последнее предложение в статье :)

Відповісти
  • Юра Г.
26.09.19 12:26

руся,а банку даю 100 верно? И банк взяв мои 100 перечислит 100,04 ?

Відповісти
  • И-я
26.09.19 13:18

Юра Г., согласно их разъяснениям и правилам округления, именно так. Если в платежке будет сумма 100,07 - внесете в кассу банка 100,10...

Відповісти
  • Тиса
26.09.19 09:55

Юра Г., не будбте нестерпними, але будьте терпеливими.

Відповісти
  • Юра Г.
26.09.19 10:29

И я не буду, и украинцы не будут терпеть то, что терпеть нельзя. МЫ НЕ ТЕРПИЛЫ! ТЕРПИЛЫ НЕ МЫ!

Відповісти
  • Алиса
26.09.19 10:31

а копейка номиналом 25 тоже округляется?

Відповісти
  • И-я
26.09.19 13:31

Алиса, да.
Читаем 5 абзац: "Тож усі готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу – 10 копійкам".

Відповісти
  • Людмила
26.09.19 15:40

И-я  То есть если в магазине товар стоит 1,10 грн,, я даю 1 грн. и монету 25 коп- мне сдачу должны дать 20 коп?

Відповісти
  • И-я
27.09.19 10:24

Людмила, получается так... 25 коп. выйдут из обращения только с 1 января, а логично их вывести с 1 октября... одновременно с 1,2,5 коп. 

Відповісти
  • Юра Г
26.09.19 17:17

Людмила,боле того. Если товар стоит 1.14 и Вы дали 1,25 Вам дадут сдачу 20 копеек. Согласно правил с Вас за товар не могут взять более 1,1 а сдачу не менее 0,2. Но прикольно что в НДС по итогам дня будет 1,14.при реальной выручке 1,05.   Вопрос им этот не понять. Они привыкли за кофе платить 100 грн.

Відповісти
  • Татиана
26.09.19 19:18

Юра Г, я думаю (и уже своим всем сказала), что цены в магазине должны быть кратными    0,10. Какой смысл устанавливать цену 1,14?

Відповісти
  • Юра Г.
26.09.19 19:27

Татиана, весовой товар.

Відповісти