Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.09.19
3584 7 Друкувати

Як врахувати квартальну премію для оплати днів відрядження

Середньомісячну заробітну плату обчислюйте виходячи із виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100; далі — Порядок № 100)

До складу виплат, які враховують під час обчислення середньої зарплати у всіх випадках її збереження, включають:

  • основну заробітну плату;
  • доплати і надбавки;
  • премії, які не носять разового характеру;
  • винагороди за підсумками роботи за рік і вислугу років;
  • індексацію.

При цьому премії включайте в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, які виплачуєте за квартал і більш тривалий проміжок часу — включайте в заробіток у частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Отже, під час обчислення середньої заробітної плати за 2 місяці, квартальну премію, яку виплатили в розрахунковому періоді, враховуйте у частині 2/3 від нарахованої суми. А саме шляхом додавання до кожного місяця розрахункового періоду 1/3 від нарахованої суми квартальної премії.

 Лист Мінсоцполітики від 09.09.2019 р. № 1288/0/206-19.

За матеріалами Головбух

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тиса
30.09.19 15:23

А якщо квартальну премію за 3 кв виплатили в жовтні, а відрядження почалось у вересні, а закінчилось у жовтні?

Відповісти
  • Ирина
30.09.19 16:05

Тиса, тут потрібно уточнення, а саме нарахували премію в якому місяці? ( адже факт виплати тут не впливає на розразунок). Тому якщо відрядження почалось у вересні, то розрахунковий період для визначення середньої зарплати = попередні 2 місяці, передуючі даті початку відрядження,  а в них не було нарахування премії- висновок: НЕ додаєте  до липня та серпня по 1/3 від суми премії.  А от якщо нарахована премія за 3 кв була в вересні, а виплачена в жовтні, то треба додати до липня та серпня по 1/3 від суми премії.  

Відповісти
  • Тиса
01.10.19 10:44

Ирина, нарахування було також в жовтні.
Тут немає логіки: 1/12 винагороди за рік додаємо, що могла бути виплачена у лютому, а квартальну премію, саме за 3кв., не додаємо?? До того ж, премію нараховану у вересні, яка не була нарахована у розрахунковому періоді, додаємо до липня та серпня???? Також відрядження може бути с 1 по 5, наприклад, а премію нехай нарахували 20.09., та що перераховувати потім?

Відповісти
  • Наталя
30.09.19 15:57

А  що з річними? додавати 2/12 ?

Відповісти
  • Ирина
30.09.19 16:13

додавати потрібно тільки в тому разі, якщо нарахування премії ( будь-якої) припадає на одих з  двох місяців розрахункового періоду
ось посилання на гарне роз`яснення https://buh.ligazakon.net/ua/analitycs/166046_oplata-dney-komandirovki-algoritm-rascheta
важно (цитата) : премии включаются в заработок того месяца, на который они приходятся в соответствии с расчетной ведомостью (абз. 1 п. 3 Порядка № 100), но не всегда в полной сумме. 

Відповісти
  • Ирина
30.09.19 16:26

та ще https://interbuh.com.ua/ua/documents/oneanalytics/33285

Відповісти
  • Тиса
01.10.19 10:52

"Усі перелічені премії враховуються в такому порядку лише у випадку, коли вони припадають на один із місяців розрахункового періоду."!!!!
Ви ж пишите про те, що нарахування у вересні -не у розрахунковому періоді, додаємо.?
Окрім того, десь у консультаціях чи то Мінсоц, чи то у Мойсеєнко, писали що ріфчну винагороду додаємо незалежно від місяця нарахування/виплати ?!

Відповісти