Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


30.09.19
1930 0 Друкувати

Списання необоротних активів і запасів, придбаних з ПДВ, які використовувалися в звільнених від ПДВ операціях: чи нараховувати зобов’язання знову?

"Вісник. Офіційно про податки".

У разі, якщо придбані (після 01.07.2015 р.) товариством з ПДВ товари та необоротні активи, призначалися для використання або почали використовуватися, зокрема в операціях звільнених від оподаткування ПДВ на підставі п.п. 197.1.5 ПКУ, то таке товариство зобов'язано було нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ та скласти зведену податкову накладну за п.п. «б» п. 198.5 ПКУ.

Якщо у подальшому такі товари та необоротні активи не були використані в операціях звільнених від оподаткування ПДВ та списуються з балансу у зв’язку із закінченням строку використання або з їх нестачею, то товариство одночасно зобов’язано:

  • відкоригувати попередньо нараховані податкові зобов’язання з ПДВ за п.п. «б» п. 198.5 ПКУ, шляхом складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної та відповідно обнулення (сторнування) показників такої накладної;
  • нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п.п. «г» п. 198.5 ПКУ та скласти нову зведену податкову накладну.

ІПК від 16.09.2019 р. № 273/6/99-00-07-03-02-15/ІПК.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27259 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд