Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.10.19
4997 12 Друкувати

Малий та середній аргобізнес проти ліцензування пального для власних потреб

Введення ліцензій на зберігання пального — це спосіб примусити малих агровиробників платити за послуги заправок. Це суто монопольна норма, яка є вигідною постачальникам пального. Про це під час засідання робочої групи комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ, під час якої розглядались зміни до ліцензування збергіання палива в агросеторі, зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов. 

«Вартість оформлення ліцензії, що склалась на ринку, і сягає в деяких випадках до мільйона гривень, є для малих фермерів непідйомною», - сказав Михайло Соколов. 

Більше того: для оформлення ліцензії аграрії наразі не можуть отримати повного пакету документів. Особливо це стосується документів на право власності чи користування землею, де знаходяться паливні склади. 

Висловлюючи позицію малого та середнього аграрного бізнесу, Михайло Соколов зазначив, що за таких умов аграрії не розуміють, для чого була введена в дію відповідна норма закону щодо ліцензування пального. 

«Якщо на меті є контроль за обігом пального, то це питання можна вирішити не з допомогою ліцензування, а з допомогою декларарування, тобто інформування аграріями фіскальної служби про наявність у них паливних складів. Тим більше, такий спосіб є безкоштовним для аграрного бізнесу. Ті, хто працюють офіційно, задекларують, але ті, хто працюють в тіні, не будуть ні ліцензувати, ні декларувати. Тому ліцензування - це додаткові витрати саме для тих підприємств, які працюють легально», - наголосив заступник голови ВАР.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року вступили в силу зміни, внесені Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Дані зміни в тому числі стосуються і аграріїв в частині зберігання агропідприємством пального. Згідно із ними, аграрії до 1 липня мали отримати ліцензію на зберігання палива на своїй території. Втім, у червні цього року штрафи за відсутність ліцензії в аграріїв були відтерміновані до 31 грудня 2019 року.

Наразі ВАР проводить роботу, аби ліцензування пального аграріями для власних потреб, було відмінено взагалі.

За матеріалами Всеукраїнська Аграрна Рада
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Натали
03.10.19 09:01

Чтоб так об азс беспокоились, незаконные как работали так и работают - без лицензий, а части законных предприятий на ВОВРЕМЯ поданные документы в июне для получения лицензии на 1 июля просрочили выдачу от 10-20 дней, и сразу же пришли и хлопнули со своими штрафами по 250 тыс. Реестр судебный посмотреть - с сентября все больше и больше с этой проблемой идут в суд. Я за смену фискальной службы как таковой в целом как органа лицензирования. Гавнюки там сидят 

Відповісти
  • Натали
03.10.19 09:06

Правильно аграрии говорят - процесс лицензирования теневой оборот не раскрывает, а только усугубляет эту проблему на примерах азс на сегодняшний день  недобросовестно работающими органами которые их выдают. Систему декларирования пусть настроят, которая на сегодняшний день до сих пор неидеально и нихрена не работает  

Відповісти
  • Ігор
03.10.19 11:36

Ну нарешті!!!
Не просто невдоволення висловили, а і альтернативу запропонували (декларування). От тільки треба кілька варіантів. Ну до цього ще дійдемо, головне почати розум використовувати.

Відповісти
  • ***
03.10.19 12:03

Ігор, А зачем декларирование? Аграрии в статистику каждый месяц сдают 4-мтп - это крупные, а фермерские хозяйства, имеющие до 500га земли раз  в год 4-мтп годовую. В которой информация о приходе расходе топлива и остатках. Пусть смотрят! Но лицензия для хранения это болный бред!

Відповісти
  • Н
03.10.19 15:17

***,Декларирование топлива, это такая же ересь, как и его лицензирование 

Відповісти
  • Таня
03.10.19 12:42

А чому тільки аграрії

Відповісти
  • Н
03.10.19 15:27

Таня, у аграриев есть спілка ВАР (всеукраинска аграрна рада), там конечно еще не все с/х пп, но расширяются, это они двигают отмену лицензирования хранения для аграриев.
ТЕ это не сознательные действие наших чиновников, для улучшения условий ведения бизнеса, а работа с/х пп и их спилки по отстаиванию своих интересов, поэтому и обговаривается только для аграриев.
А сами наши чиновники, по ходу, не способны понять, что с/х пп это еще не все потребители топлива в Украине((( Но возможно одумаются и вспомнят что есть и другие отрасли.

Відповісти
  • міжнародні перевізники також....
03.10.19 15:08

Оскільки для українських міжнародних автоперевізників запропонований об’єм не вирішує проблему, АсМАП України звернулася до автора законопроекту Ковальова О.І. та Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцева Д. О. з проханням вилучити запровадження ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, що здійснюють зберігання пального, до кінцевого споживача у зазначеному проекті Закону під час доопрацювання його для розгляду у другому читанні (лист).

http://www.asmap.org.ua/info/l_0210.pdf

Відповісти
  • Абзац
03.10.19 14:51

На сайті Верховної Ради України народним депутатом України Ковальовим О.І. зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (реєстр. № 1209-1), який розроблений з метою узгодження положень низки Законів України із положеннями Податкового кодексу України.

Зокрема, даним законопроектом пропонується внести зміни до статті 15 Закону України від 19.12.1995 р. №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та доповнити перелік тих, кому не потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального суб'єктами господарювання, загальна місткість ємностей, яких не перевищує 200 літрів і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Відповісти
  • Н
03.10.19 15:36

Абзац, Они издеваются...... 200 литров?! они серьезно?! Как минимум должно быть 5000 тонн, чтобы хотя бы не противоречило другому нашему законодательству!!!!!!

Відповісти
  • Н
03.10.19 15:15

Зачем вообще лицензировать хранение у потребителей?! Достаточно того,  что лицензируется и контролируется реализация! Какому идиоту-чиновнику не понятно, что если нет теневой реализации, то не будет и теневого хранения?!

Відповісти
  • ххх
18.10.19 11:25

Будем надеятся, что внесенный уже законопроект об отмене лицензирования хранения ГСМ для собственных нужд, а не тольо с\х  поддержат - надеюсь, что разум включат  хоть 226 "наших  слуг", а то нам, господам,  уже  невмоготу с ними бороться, разве что новый Майдан,  но  может  хватит уже их ?! 

Відповісти