Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


08.10.19
5609 9 Друкувати

Разова безповоротна фіндопомога працівникам. Що з ЄСВ?

"Вісник. Офіційно про податки"

Анжелика Роговец , главный государственный ревизор-инспектор

Роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, є платниками ЄСВ.

Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

За Інструкцією № 5 матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, входить до фонду додаткової заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ (пп. 2.3.3 п. 2.3 розділу 2 цієї Інструкції). Матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам підприємства у зв’язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці (п. 3.31 розділу 3 Інструкції № 5). Крім того, така допомога належить до виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ (п. 14 розділу ІІ Переліку № 1170).

Таким чином, базою нарахування ЄСВ є безповоротна фінансова допомога, що має систематичний характер та виплачена роботодавцем працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах. Не є базою нарахування ЄСВ сума безповоротної фінансової допомоги разового характеру та безповоротна фінансова допомога, виплачена роботодавцем особам, які не перебувають з ним у трудових відносинах.

Теги:
Коментарі
  • Тиса
08.10.19 11:37

Читайте Перелік № 1170 і ВСЕ.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Оксана
08.10.19 13:17

а пдфо та вз?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тиса
08.10.19 13:54

Оксана, абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ -  у 2019 р.— 2690 грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Оксана
09.10.19 13:31

Тиса, дякую ))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • кузькина мать
08.10.19 13:42

Оксана, облагается сумма , которая выше порога соцльготы. ниже-не облагается 

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Оксана
09.10.19 13:32

кузькина мать, дякую ))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Оксана
09.10.19 13:32

кузькина мать, дякую! ))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Галина
09.10.19 12:16

а ось як розуміти - разова чи не разова??
за весь період трудових відношень чи раз на рік? .. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
11.10.19 11:51

Галина, раз на рік.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
9457 14
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд