Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.10.19
9838 19 Друкувати

Бюджетний комітет запропонував свої податкові зміни

На пленарному засіданні ВРУ 18.10.2019 р. розглядають у першому читанні проект Закону України про Держбюджет України на 2020 рік (№ 2000 від 15.09.2019 р.).

Для цього членами Комітету з питань бюджету ВРУ підготовлений проект постанови «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік» (№ 2000-П).

Запропоновано:

1. Розглянути можливість збільшити доходи проекту державного бюджету на 2020 рік (з внесенням відповідних законодавчих ініціатив) щодо:

  • ПДФО за рахунок зміни ставки податку для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств до рівня базової ставки ПДФО;
  • акцизу, екоподатку, ренти за рахунок підвищення ставок, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням інфляції;
  • ПДВ за рахунок законодавчого унормування звільнення від оподаткування цим податком операцій з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур замість оподаткування таких товарів за нульовою ставкою;
  • ПДВ за рахунок скасування звільнення від оподаткування цим податком операцій із ввезення на митну територію України товарів, зазначених у товарних підкатегоріях 8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 40 88 00 згідно з УКТ ЗЕД (зокрема, вітроенергетичних установок, сонячних панелей, трансформаторів, електронних блоків для вітряних та сонячних електростанцій);
  • єдиного збору, який справляють у пунктах пропуску (пунктах контролю) через держкордон України, за рахунок запровадження справляння такого збору з транспортних засобів, що зареєстровані за межами України, загальною масою до 3,5 тонни.

2. Внести законодавчі ініціативи, якими:

  • унормували надання органам місцевого самоврядування автоматизованого доступу до реєстрів та баз даних, необхідних для здійснення контролю за адмініструванням і сплатою місцевих податків і зборів (насамперед податку на майно), а також загальнодержавних податків і зборів, що зараховуються до місцевих бюджетів;
  • провести індексацію нормативної грошової оцінки землі з урахуванням ІСЦ за попередній рік; скасувати звільнення платників єдиного податку від земельного податку; скасувати пільгову ставку плати за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин; скасувати пільгове оподаткування податком на нерухоме майно, якщо об‘єкт оподаткування розташований на території населених пунктів на лінії зіткнення;
  • унормувати правовий статус криптовалют, врегулювати їх обігу та оподаткування відповідних операцій.

Джерело: проект постанови ВРУ «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік» (№ 2000-П)

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Непогода
21.10.19 06:30

А утверждали, что не будут повышать налоги для бизнеса. И вот- отменить освобождение  плательщиков ЕН от уплаты земельного налога. Типа мы не повышаем, мы вводим новые.

Відповісти
    Оцінити
  • 38
  • 0
  • МОРЕ
21.10.19 08:17

И основа, здорова! Опять НДФЛ с дивидендов 18% ! Ну проходили уже!!!
плательщикам ПРИБЫЛИ нужно уплатить налог на прибыль 18% и еще после этого налог на (чистую прибыль)=дивиденды 18% а не ЖИРно?
Это очередное 'ПОКРАЩЕННЯ' , ничего умнее не могут же придумать, как залезать опять в карманы.
Где же налог на выведеный (в офшоры) капитал?  Слабо?

Відповісти
    Оцінити
  • 60
  • 4
  • Люмьер
21.10.19 11:49

МОРЕ,
А что Вас собственно не устраивает! Европейская практика, когда богатый платит больше!

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 7
  • МОРЕ
21.10.19 12:54

Люмьер, ДА, ТАК ПУСТЬ БОГАТЫЕ И ПЛАТЯТ! А НЕ ВСЕ ПОДРЯД!!!! КАК ЖЕ ЗАЩИТА МАЛОГО БИЗНЕСА???
хотят от него защитится а не его защитить!!!!!
и снова, тет кто платил, будут платить еще больше!!!
ДЕЖАВЮ !
ОЧЕРЕДНОЕ "покращення умов для ведення малого та середнього бізнесу", в стиле: аля: Юля, Сеня, Гройсман!!!!
УЖЕ ВСЕ ЭТО БЫЛО !!! РЕБЯТА! МОЛОДАЯ КОМАНДА! ГДЕ СВЕЖИЙ ВЗГЛЯД НА ПРОИСХОДЯЩЕЕ????
ОПЯТЬ НАРОД ОБМАНУЛИ? ОЧЕРЕДНАЯ РЕВОЛЮЦИЯ НЕ ДЛЯ НАРОДА?

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 1
  • МОРЕ
21.10.19 12:56

МОРЕ,
ГРАЙТЕ ЩЕ !!! как в лотерее

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 1
  • Олег
21.10.19 08:25

це тепер якщо я 4-а група, то відвали єдиний податок і плюс до нього податок на землю)))..клас..

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 2
  • Гордон Фримен
21.10.19 11:30

Олег,  За государственные земли сельхозназначения в аренде или пользовании 4-я группа и так платила. Верно ведь?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Оксана
21.10.19 09:11

Это они хотят всем единщикам навесить земельный налог???

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • охохо
21.10.19 10:17

а где инициативі по игорному бизнесу, который  называется нац. лотерея

Відповісти
    Оцінити
  • 23
  • 0
  • Алла
21.10.19 10:22

Даже не смешно...

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • Мария
21.10.19 10:23

Шок, особенно по земле... всю жизнь единоналожники были освобождены от земельного... и вот здрасте...
А представьте что по криптам они загадают? Выписать законодательную базу толком не смогут, а у нас потом голова будет кругом идти!

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • данет
21.10.19 11:23

земельный налог  надо вообще отменить.еще раздражает непонятный налог  амортизация  ни логики ни здравого смысла

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 2
  • грустьпечальтоска
21.10.19 11:29

вот почему при слове "внести изменение в налоговое законодательство" ощущение что полный пзд стал еще на шаг ближе усиливается. Когда же уже они наконец все пойдут далеко и надолго? Пилить сук на котором сидишь могут только дураки, так эти не просто пилят они еще и прыгают для надежности.

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 0
  • Вікторія
21.10.19 12:09

отменить льготное налогообложение налогом на недвижимое имущество, если объект налогообложения расположен на территории населенных пунктов на линии соприкосновения;
А эти умные ребята не хотят сами поехать, пожить в серой зоне, если считают, что это жилье можно использовать по назначению. А что, без воды, света, газа, отопления. А порой уже без стен и окон, а то и крыш. 

Відповісти
    Оцінити
  • 48
  • 0
  • Светлана
21.10.19 14:35

Вікторія,согласно с вами. Там люди на грани выживания. Так еще и налог на землю, которая под обстрелами находится, заплати! Совсем из ума выжили!!

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • Наталья
21.10.19 12:11

При этих новациях уже никакого смысла в едином налоге нет, разве только не так рьяно будут придираться к расходам.

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Непогода
21.10.19 12:45

Наталья, судя по всему, этого и добиваются. Видите ли МВФ не понимает, что это зап упрощенная система.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Inspector
21.10.19 14:50

На территории земли громады залегают угольные поля и расположено несколько шахт.
Что получает громада от того, что изымается уголь из ее недр???
Отож...

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Тася
23.10.19 16:54

А отмена военного сбора?

Відповісти