Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


22.10.19
2899 6 Друкувати

Платник єдиного податку продає товари в магазині на території ринку. Чи можна перебувати на 1- й групі?

До першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. грн. (п. 291.4 ПКУ).

Торгове місце – це площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства (п.1.8 наказу Держстату від 26.07.2005 р. № 209).

Отже, підприємець, який здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку 1-ї групи.

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Оленка
22.10.19 07:29

А как различить магазин или киоск?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Сонечка
23.10.19 13:22

Оленка,меня  всегду учила - "если на голову не капает дождь-значит 2-а группа !!!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ярослава
22.10.19 14:09

Оленка, я зрозуміла, що основною відмінністю між кіоском і магазином є наявність торговельної зали, тобто доступу покупців. Якщо такий доступ є, то це магазин, якщо немає, то це кіоск. Наприклад, якщо ви хочете купити вологі серветки в будівлі на зупинці, то ви підходите до віконця, просите продати серветки, які лежать на вітрині, даєте гроші, отримуєте серветки і решту, та йдете по своїх справах. В цьому випадку ви навіть можете не бачити, як виглядає продавець. Ви щось йому в віконечко сказали, і він вам все дав. Це ЛАРЬОК. А якщо ви зайшли всередину будівлі, наприклад, на ринку, ходите там, роздивляєтесь асортимент, одяг та макіяж продавчині, то це МАГАЗИН.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Шурик
22.10.19 08:30

Оленка,
В договоре аренды название должно быть.
Магазин - капитальное строение из кирпича с фундаментом. Павильон, киоск - МАФ можно разобрать и перевести.

Відповісти