Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.10.19
2320 3 Друкувати

ПДВ: головне підприємство передає філії товари. Чи нараховувати податкове зобов’язання?

Операція з передачі для виробничого використання товарів/послуг, основних фондів від головної організації до філій, від філій до головної організації чи від однієї філії до іншої (тобто в межах балансу), не підлягає оподаткуванню ПДВ.

Відповідно до п. 185.1 ПКУ, об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Постачання товарів – це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п. 14.1.191 ПКУ).

Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу).

Оскільки філія (відокремлений підрозділ) не є юридичною особою і відповідно до п.п. 14.1.139 ПКУ не є суб’єктом господарювання, то відсутні підстави для реєстрації філії в якості платника ПДВ.

Отже, так як в рамках однієї юридичної особи право власності не змінюється, то операція з передачі для виробничого використання товарів/послуг, основних фондів в межах балансу платника податку - головного підприємства (від головної організації до філій, від філій до головної організації, від однієї філії до іншої), не підлягає оподаткуванню ПДВ за умови, що головна організація є зареєстрованим платником ПДВ і здійснює облік своєї господарської діяльності і господарської діяльності філії як одного платника ПДВ.

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • @@@
30.10.19 11:00

открытие типа 2 х 2 = 4

Відповісти
  • Елена
30.10.19 11:42

Порой читаешь такие прописные истины и думаешь - неужели вокруг такие дураки

Відповісти
  • *
31.10.19 16:19

Смешного мало. Одни малоумные уже спрашивали об НДФЛ с компенсации работнику хоззакупок за свой счет. Налоговики ухватились за идею и перевернули всю страну на уши. Точка до сих пор не для всех проверяющих поставлена, даже при наличии нескольких решений судов. 

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам