Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


04.11.19
4895 10 Друкувати

Чи зобов’язані ФОП – єдинники, які не отримували доход, подавати податкову декларацію платника ЄП?

Чи зобов’язані ФОП – платники ЄП, які не мають показників або об’єктів, які підлягають декларуванню (оподаткуванню) подавати податкову декларацію платника ЄП?

Згідно з п. 294.1 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ПКУ (п. 296.2 ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (п. 296.3 ПКУ).

Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм п. 296.5 і п. 296.6 ПКУ (п. 296.7 ПКУ).

Відповідно до абз. 1 п. 49.2 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Абзац 1 п. 49.2 ПКУ застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які не отримували протягом звітного періоду доходи та не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню, не зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.

При цьому платники єдиного податку третьої групи, у яких протягом звітного періоду відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, але у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід, то за поточний звітний період платники мають знову наростаючим підсумком задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку).

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Юлия
04.11.19 09:42

Вот первый раз слышу про то что пустышки не надо сдавать.
Вопрос: есть ФОП 3 группа открылся 1,5 года назад, ни доходов ни расходов. То есть показать нечего. Отчеты не сдавал. Думает закрыться. Как думает можно ничего так и не сдавать? просто закрыться, а потом ссылаться на закон?
или как лучше поступить? сдать все и закрыться?
конечно проблемка в том что он еще и есв нифига не платил...

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • ФЛП
05.11.19 16:57

Юлия, конечно нужно закрываться, чем раньше - тем лучше. Но ЕСВ за 1,5 года придется оплатить + 20 % штраф + пеня.
И за каждый не сданный отчет - 170 грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Юлия
08.11.19 12:42

ФЛП, спасибо. Ток вот он думает может и оставить. Вообщем сам не знает чего хочет! я ему так и сказала "Сдай все! Уплати все ЕСВ! И закрывайся!". Пусть думает...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Олена
04.11.19 12:49

а с каких пор единщики не обязані платить ЕН и ЕСВ, если нет оборота? Т.е. в декларации и в отчете по ЕСВ есть что показать - платежи . Или я  віпала из реальности?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 3
  • Оленка
05.11.19 21:07

Олена,должен,конечно же уплачивать, минимальный размер есв

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татиана
04.11.19 15:31

Олена,  для единщиков 3 группы налог составляет 5 % от дохода
или 3 %, если плат.ПДВ.  Соответственно, когда нет дохода, то и налога тоже нет. Но ЕСВ платить нужно обязательно!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Олена
05.11.19 11:45

Татиана, це зрозуміло, але ж висновок що до усіх єдинщиків

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Полюс
04.11.19 15:43

Татиана,Держава Злодюжка і крадійка нашого!!!По ЄСВ вже давно мали би бути персональні рахунки і ми би були багатими людьми,а тим покидькам не було би,що вкрасти,бо все б перераховувалось особисто працюючим!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • *
05.11.19 10:46

Полюс, вони вкрадуть через інфляцію. Як вкрали у наших бабусь.Колли за тиждень  накоплене за все життя перетворилося на вартість рулону туалетного паперу. Та ще й на якийсь час заблокували видачу грошей по ощадкнижкам. Та й наші заробітки знецінюються швидше кулі, а офінійної інфляції на папері майже нема. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Полюс
04.11.19 15:46

А так вони не афішують кількість пенсіонерів,не роблять перепис,бо як тоді вкрадеш,коли нема "общоЇ кишені"?!

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28399 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд