Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


06.11.19
3238 9 Друкувати

Прибиральник за договором ЦПХ. Позиція Держпраці та суду

Після надходження до Управління Держпраці скарги від приватної особи, посадові особи Управління, відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, провели інспектування діяльності фізичної особи-підприємця, на якого скаржились.

Інспекторам вдалося встановити, що ФОП використовує найману працю 28 працівників без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням, та без повідомлення центрального органу виконавчої влади про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. Виявлене порушення потягнуло за собою винесення уповноваженими посадовими особами постанови про накладення на підприємця штрафу у розмірі 3 505 320,00 грн.

Порушник, не погодившись із постановою, вирішив оскаржити її до Окружного адміністративного суду міста Києва. На його думку, ним не було допущено порушення вимог законодавства про працю, оскільки особи виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів.

Суд проаналізував наявні в матеріалах справи копії цивільно-правових угод на виконання робіт, укладених позивачем із зазначеними особами, та актів прийому наданих послуг про те, що 28 працівників надавали послуги з прибирання приміщень по 3 години на день з понеділка по п`ятницю за щомісячну винагороду і дійшов висновку, що у цивільно-правових угодах не зазначено, який саме результат роботи повинні передати виконавці робіт замовнику, а процес такої праці не передбачає будь-якого кінцевого результату.

Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що зазначені вище угоди не були спрямовані на кінцевий результат, що характеризує цивільно-правові (договірні) відносини, а були пов`язані із самим процесом праці, що є характерним для трудових функцій.

Відтак, з огляду на викладене, суд оголосив, що факт порушення позивачем вимог ч. 3 ст. 24 КЗпП під час розгляду справи знайшов своє підтвердження.

За матеріалами ГУ Держпраці у Полтавській області
Теги:
Коментарі
  • Ігор
06.11.19 10:19

Тобто результатом повинно бути прибране приміщення? Це як, кожного разу робити акт приймання робіт? Може якісь прилади обліку чи фотографії?
Все, комунальникам за прибирання двору не плачу - вони так і не сказали, який саме результат їхньої роботи мені треба оплачувати.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 1
  • Нина
06.11.19 10:44

И таких хитро сделанных ФЛП пол страны. Своими ГПД они лишают работников права уйти в отпуск, заболеть тоже проблема. Никто не оплатит больничный.

Відповісти
    Оцінити
  • 23
  • 11
  • кузькина мать
06.11.19 11:18

Нина, я - единственній бухгалтер, офиц оформлена, но тоже не имею права уйти в отпуск на 24 кд.. заболеть -проблема (налоги. отчеті и пр хрень как регистрация Нн ) больничній не оформляю- получу копейки и то через х-знает через сколько месяцев, да еще и морока- счет открой. справки -расчеті делай- зачем оно мне на мою голову . так что может  не фопі виноваті. а государство?

Відповісти
    Оцінити
  • 58
  • 7
  • Людмила
06.11.19 16:45

кузькина мать, Поменяйте работу !

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 5
  • 1234
06.11.19 12:04

кузькина мать, и причем к Вашему фоп , государство

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 6
  • кузькина мать
06.11.19 14:24

1234, к тому. что так х живем виноваті не фопі, а государство с его дебильніми новшествами? Любители переложить с больной голові на фопа (среднестатистического)

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 16
  • анализы
06.11.19 11:06

Нина, что посеяли то и пожинают. молчание - знак согласия.раз согласны на такое - значит пусть  терпят .

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 7
  • *_*
06.11.19 12:37

Считаю не справедливым такой исход, налоги фоп заплатил такие же, как если бы они были оформлены по трудовому договору. а поступил он так потому-что на работу дворником идут в основном люди, скажем мягко, несерьезные и необязательные, могут взять да и не выйти без причины и исчезнуть из вида, а фопу потом морока разыскивать да увольнять. хорошая поддержка малого бизнеса, ничего не скажешь, три жизни надо, чтобы такой штраф выплатить, теперь он раб государства, просто идиотизм

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 0
  • Елена
06.11.19 14:25

т.е. если по ЦПХ бухгалтер не укажет в договоре цель (а цель релистическая - минимум налогов, максимум прибыли) - Это трудовые отношения, даже если ты приходишьтолько на 2-3 часа в месяц?
а уборщице надо было написать целью - отсутствие тараканов, пыли, и следов на полу?
КОНЧИНАЯ СТРАНА!!!

Відповісти