Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


13.11.19
5399 7 Друкувати

ДПС виявила розбіжності між податковим зобов’язанням постачальника та податковим кредитом отримувача. Що робити?

Звертаємо увагу платників на розбіжності, які виникають між сумами податкового зобов’язання та податкового кредиту при співставленні податкового зобов’язання та податкового кредиту на рівні ДПС України. Найчастіше такі розбіжності виникають в наслідок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту, коли помилково продавець/покупець вказують невірний період чи вказують помилковий індивідуальний податковий номер, що приводить до помилок у податковій звітності та розбіжностей між сумами  податкового зобов’язання та податкового кредиту.

Відповідно до п. 192.3 ПКУ результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПКУ.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до ПКУ.

 Враховуючи викладене, платникам ПДВ необхідно у разі виявлення розбіжностей між сумами податкового зобов’язання та податкового кредиту з’ясувати причину таких розбіжностей. У разі виявлення безпідставного включення до податкового кредиту суми ПДВ без отримання податкових накладних, сподіваючись, що такі податкові накладні вдасться отримати пізніше, проте постачальник податкових накладних не оформив і податкове зобов’язання у своїй податковій декларації не відобразив, слід без зволікання подати уточнюючу декларацію.

У інших випадках, коли причиною розбіжностей між сумами податкового зобов’язання та податкового кредиту є ваш постачальник чи покупець, необхідно підготувати пояснення причин розбіжностей і направити його контролюючому органу в якості відповіді на повідомлення про розбіжності або надати скаргу контролюючому органу на вашого постачальника.

За матеріалами Офіс ВПП ДПС
Рубрика:
Коментарі
  • Очень злой бух
13.11.19 08:21

Типа, спасение утопающих дело рук самих утопающих.

Відповісти
  • Мария
13.11.19 08:44

Плательщик обязан, должен, а когда ПЛАТЕЛЬЩИКУ будут хотя бы признательны за то что он кормит эту армию ДАРМОЕДОВ?

Відповісти
  • Светлана
13.11.19 08:57

извините, что не по теме, может кто-то подскажет как зарегить Рск от поставщика(на уменьшение) через кабинет(мы нищие, Медка нет)

Відповісти
  • Таня
13.11.19 09:08

Светлана, он Вам уже скинул РК? В кабинете видите?

Відповісти
  • Светлана
13.11.19 09:13

в кабинет не скинул, тупо отвечают у нас Медок

Відповісти
  • @@@
13.11.19 11:54

Светлана,они могут высылать через мед, а могут  выслать через сервер гни. Тогда должно появиться в ЕК

Відповісти
  • *
13.11.19 10:18

Может выгрузить .xml файл и прислать по почте. Втяните в кабинет (должна быть такая функция), и регистрируйте.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
26558 122
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно