Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.11.19
11910 11 Друкувати

В Положення про ведення касових операцій внесли чергові зміни

Суб'єкти господарювання при знятті готівки із поточних рахунків для готівкових розрахунків із фізособами зобов'язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюють такі готівкові розрахунки, які необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Відповідною нормою доповнили Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (постанова Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148).

Також передбачили:

1. Установа/підприємство зобов'язана(е) визначити та затвердити внутрішнім документом місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі. Це ж стосується формату їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПС, а також відповідальну особу за зберігання цих чеків.

2. Працівник установи/підприємства для підписання електронного касового документа зобов'язаний використовувати кваліфікований електронний підпис.

ФОП для підписання електронного касового документа має право використовувати кваліфікований електронний підпис/удосконалений електронний підпис.

Фізособа для підписання електронного касового документа має право використовувати кваліфікований електронний підпис/удосконалений електронний підпис/ простий електронний підпис.

Суб'єкт господарювання має право використовувати кваліфіковану електронну печатку банку/удосконалену електронну печатку як додатковий реквізит електронного касового документа.

Зміни привнесла постанова Правління НБУ від 07.11.2019 р. № 131, яка чинна із 12.11.2019 р., за виключення норми про місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Мария
13.11.19 12:23

Как вы..... дор
оги!"!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 0
  • Галина
13.11.19 12:43

Кто то знает что такое электронный кассовый документ?

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • Александр
13.11.19 13:56

Галина, это любой кассовый документ в электронном (а не в бумажном) виде

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • клава
14.11.19 10:05

Александр, а РКО по положению ДОЛЖЕН иметь ОТРЫВНОЙ КОРЕШОК. он не может быть електронным

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • ЗЛИЙ ЯК СОБАКА
13.11.19 12:59

Зараз зе зондар торгує землею мудаки!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 10
  • Джаконда
13.11.19 15:00

Я так понимаю ,что кассовый документ хранится  в електронном виде В РРО , а в бумажном в Книге КОРО.ДА??? Подскажите пожалуйста. Спасибо.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Татьяна
14.11.19 08:32

Поясніть, будь ласка, перший пункт людською мовою. Електронний зет-звіт зберігається на сервері ДНС, а друкований в КОРО. Який наказ вони ще хочуть?

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • natalyaavto
14.11.19 17:24

Татьяна,так уже ж ведение КОРО не есть обязательным , получается,  можно где-то в шухлядке  хранить  z звиты

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Надежда
14.11.19 10:23

А мне бы понять нормы "В праве использовать", а если не хочет, то в праве не использовать и отправлять без электронной подписи? Или это вариант: одну из?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Елена Е.
14.11.19 17:22

Них..а не понятно:
1. Какое хранение и возможность для просмотра ДПИ? А то что они в электрон.виде уже у них, то как?
2.Эл.подпись работника учреждения-что за маразм? Кассирам еще и подписи эл.оформлять?!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна
15.11.19 15:19

Елена Е., а как по-вашему кассир может подписать электронный документ не имея электронной подписи? Почему маразм? 

Відповісти