Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.11.19
1128 0 Друкувати

Чи враховуються у Звіті про контрольовані операції показники самостійного коригування ціни (рентабельності) контрольованої операції, відображені у додатку ТЦ до декларації з податку на прибуток?

Чи враховуються у графі 4 таблиці «Загальні відомості про контрольовані операції» основної частини Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) та у графі 20 розділу «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» додатка до Звіту показники самостійного коригування ціни (рентабельності) контрольованої операції, відображені у додатку ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) (у тому числі в уточнюючій Декларації за попередній податковий (звітний) рік)?

Форму Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) та Порядок складання Звіту про контрольовані операції затверджено наказом Мінфіну від 18.01.2016 р. № 8 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 24 розділу IV Порядку у графі 20 розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) зазначається загальна вартість контрольованої операції (за вирахуванням непрямих податків) у гривнях, за якою відповідна операція відображена в бухгалтерському обліку платника податків.

Згідно з п.п. 39.5.4.1 ПКУ у разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу «витягнутої руки», платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету;

розрахувавши свої податкові зобов’язання відповідно до:

  • максимального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/показник рентабельності контрольованої операції була вище максимального значення діапазону цін (рентабельності);
  • та/або мінімального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/показник рентабельності контрольованої операції була нижче мінімального значення діапазону цін (рентабельності).

Підпунктом 39.5.4.2 ПКУ встановлено, що самостійне коригування є коригуванням платником податків ціни контрольованої операції, за результатами якого розрахована ціна відповідає принципу «витягнутої руки», навіть якщо така ціна відрізняється від фактичної ціни, встановленої під час здійснення контрольованої операції.

За результатами самостійного коригування ціни контрольованої операції збільшується відповідний показник у додатку ТЦ «Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку», який є складовою Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Таким чином, проведення платником податку самостійного коригування податкових зобов’язань з метою трансфертного ціноутворення не передбачає заміну показників у Звіті, що обраховуються на підставі бухгалтерського обліку платника податку.

За матеріалами Категорія 137.07 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27410 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд