Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.11.19
7518 8 Друкувати

Чи поширюється обмеження 10000 (50000) грн. на розрахунки, які здійснюються шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача?

Чи поширюється обмеження граничної суми готівкового розрахунку 10000 (50000) грн. на розрахунки, які здійснюються платниками податків шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача?

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн. уключно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.

Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в п. 6 розд. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Враховуючи викладене, обмеження граничної суми готівкового розрахунку 10000 (50000) грн. не поширюється на розрахунки, які здійснюються платниками податків шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача.

За матеріалами Категорія 109.13 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • кузькина мать
21.11.19 09:17

Может они сначала с НБУ договорятся? а то НБУ разьясняет, что при внесении налички в кассу банка для получателя=безнал, а для плательщика =НАЛ. Эти трактуют по другому. так  кому верить?

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 1
  • бух
21.11.19 09:19

как ни делай, все равно в случае чего виноват будешь.

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • ***
21.11.19 09:56

смотря кто перечисления делает: если юр лицо то распространяется  еще как! и 10000 и 50000 

Відповісти
    Оцінити
  • 34
  • 2
  • Таня
21.11.19 17:34

***, если через кассу предприятия расчет или тов.чек с ФОП, то ограничения есть, а если расчет через банк, то не распространяется. Уже давно такие разъяснения были!

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Марина
21.11.19 11:12

Читаю разъяснения и уже окончательно запуталась. Подскажите а лимит в 50000 распространяется на расчёты через пост-терминал?   

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Олена
21.11.19 13:03

А какие штрафы , если больше, например? Старый Указ отменили, а новые штрафы по кассе не ввели. Или я пропустила

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Эдуард
21.11.19 19:32

Административная ответственность.  «нарушение порядка проведения наличных расчетов за товары (услуги), в том числе превышение предельных сумм расчетов наличными» (ч. 1 ст. 16315 КоАП). 

Величина штрафа — от 100 до 200 ннмдг (от 1700 до 3400 грн.). Те же действия, совершенные лицом, на которое в течение года налагалось административное взыскание за такое же нарушение, — штраф в размере от 500 до 1000 ннмдг (от 8500 до 17000 грн.).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
26.11.19 17:44

Допустимо ли вносить в кассу предприятия фин помощь от учредителя более 50 000 и одновременно выдача этих средств по ордерам?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
3660 3
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд