Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.11.19
15418 26 Друкувати

ДПС викрито схему, яка дозволяла занижувати реальний виторг на 5000%

Під час проведення доперевірочного аналізу закладів торгівлі Київської області співробітники Державної податкової служби встановили, що в мережі магазинів з продажу пива по факту розрахунку за придбане пиво видають покупцям розрахункові чеки, які лише імітують справжні розрахункові документи – фіскальні чеки.

Робота мережі була організована наступним чином: при розрахунку банківською карткою покупцю видавався справжній розрахунковий документ, роздрукований на зареєстрованому в органах ДПС реєстраторі розрахункових операцій, оскільки кошти надходили на розрахунковий рахунок. Натомість під час оплати готівкою продавець переключав касову систему на нефіскальний принтер, який друкував розрахункові чеки з усіма обов’язковими реквізитами справжнього фіскального чеку. В результаті інформація про проведений розрахунок до податкових органів не передавалася. Це давало можливість занижувати обсяги продажів та суми сплати єдиного та акцизного податку.

Так, починаючи з червня 2019 року співробітники податкової служби зібрали 136 розрахункових чеків мережі магазинів з продажу пива, які імітують справжні розрахункові документи. Проведені і підтверджені документально операції з продажу не були відображені в базах даних ДПС та в загальнодоступному ресурсі «Пошук фіскального чеку» в електронному кабінеті платника на сайті ДПС.

Показовим є той факт, що вказаними суб’єктами господарювання під час фактичної перевірки проведено розрахунків готівкою на суму 10,75 тис. грн. А за 9 місяців 2019 року офіційно було задекларовано розрахунків на суму лише 49,7 тис. грн. Тобто середньоденний виторг під час проведення перевірки (1,3 тис. грн) більший від середньоденного виторгу за попередні дні (0,02 тис. грн) на понад 5000 %!

Податківці також встановили, що, не зважаючи на очевидність зв’язку господарських одиниць мережі між собою, роздрібні продажі здійснювали 7 різних суб’єктів господарювання – фізичних осіб, які зареєстровані в одній податковій інспекції не за місцем фактичної діяльності.

Фактичні перевірки виявили також низку інших порушень. Так, у 7 випадках із 8 роботодавцем використовувалась праця найманих робітників без належного оформлення трудових відносин та без повідомлення про це органів ДПС.

Матеріали перевірок направлено до податкових органів області, де зареєстровані суб’єкти господарювання, для прийняття рішення у відповідності до вимог чинного законодавства.

За матеріалами ДПСУ
Теги:
Коментарі
  • Юра Г.
21.11.19 06:17

Понять и простить.

Відповісти
    Оцінити
  • 47
  • 4
  • Как-то так
21.11.19 09:09

Таки для пользы дела сколько ж пива было выпито с июня 2019 г. по сегодняшний день представителями ГНС, не жалея ни сил, ни времени...

Відповісти
    Оцінити
  • 108
  • 3
  • @@@
21.11.19 14:25

Как-то так, зато монополии, олигархи неприкосновенны.................................................

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • бух
21.11.19 09:35

Как-то так,  теперь представителей ГНС наградят наверное путевками в санаторий от соц страха для восстановления печени)  Тоже мне, как будто  наркодиллеров накрыли)))

Відповісти
    Оцінити
  • 76
  • 2
  • Мария
21.11.19 10:03

Губит людей не пиво, губит людей вода. )))
Наверное пиво водой разбавляли!

Відповісти
    Оцінити
  • 28
  • 1
  • ЗЛОЙБУХ
21.11.19 11:16

скока же пиваса купили на 10 штук.....и небойсь не вылили)))

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 1
  • комерс
21.11.19 11:25

я такое помню в 1995 году, когда начинал бизнес с киосков и налоговая чтобы меня нагнуть на большие отчисления садили в киоск на один день ревизора, а потом делали из выручки этого дня вывод и доначисления за весь период....Мне тогда это было дико. Но сейчас....это ... просто ребята !!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 2
  • Andrey
21.11.19 15:41

комерс, Так, було таке діло, хронометраж називалось.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Роман
21.11.19 11:41

 среднедневная выручка во время проведении проверки (1,3 тыс. грн)

По пиву? 1300грн. виручки в день? Це анекдот такий? Я навіть не впевнний, що 13 000 реальна цифра, а не занижена. 
5000%, схоже власники мережі вже заплатили в податкову "благодійний внесок" щоб сума ухилення не вийшла за межі відносно невеликого штрафу.  

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Сергій
21.11.19 12:36

Роман, 1300грн. це тільки на зарплату і оренду, а може ще і не вистачить.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Я ФОП
21.11.19 14:20

Сергій, 40тысяч в месяц. При наценке 30% - 12 тысяч дохода.
На что их хватит?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Ирина
21.11.19 11:55

А, что можно РРО переводить в не фискальный режим. Это как?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Владимир
21.11.19 12:26

Ирина, "продавец переключал кассовую систему на нефискальный принтер" Продавец выбирал в программе на чем печатать чек - на РРО или термопринтере.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Наталья
21.11.19 14:07

5000 %?  ГНС не умеет считать?
49,7 тыс.грн / 273 дня (9 мес) = 182 грн в день= 0,182 грн в день.
Во время проведения проверки среднедневная выручка 1,3 тыс грн /0,182 грн = 7,14 = 714 %

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Andrey
21.11.19 15:42

Наталья, Дивно як вони взагалі порахували, після того як пива на 10 штук закупили 

Відповісти
    Оцінити
  • 22
  • 1
  • клава
21.11.19 15:05

Наталья, обьясните тупой :  182 грн в день=0,182 грн в день. Что это?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ния
09.12.19 11:31

клава, это перевод из грн в тыс. грн

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
21.11.19 15:14

клава,
49,7 тыс.грн / 273 дня (9 мес) = 182 грн в день= 0,182 тыс.грн в день.
Во время проведения проверки среднедневная выручка 1,3 тыс грн /0,182 тыс. грн = 7,14*100%= 714 %

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • 444
21.11.19 14:32

Наталья,Трускавецька школа економіки)))

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 0
  • Ак-Кая
21.11.19 15:28

Всегда было интересно, как крупные торговые сети уходят от налогов, знаю точно , что товар получают и левый и правый, а чеки выбивают как-то на весь товар. Видно, тоже принтер переключают)

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • грустьпечальтоска
21.11.19 16:40

тоже мне откровение))))) У нас как минимум 50 % магазинов такие чеки выдают. Что данная сеть за крышу не платит? Или передел устраивают...Я думала тут что-то интересное)))))

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 0
  • Алиса
21.11.19 17:13

Кто здал интересно , наверно свои

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • бурундук
22.11.19 14:21

Алиса,обиженный сотрудник

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Лариса
25.11.19 09:31

Америку открыли они, да по такой схеме работают почти все. А они не знали "ой как неудобно вышло".  А еще налоговики проверяют только тех кто стоит на учете в ДФС. А кого крышуют "органы" тех они не замечают, все у нас прозоро.

Відповісти