Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


26.11.19
1064 0 Друкувати

Постійне представництво виплачує дохід нерезиденту: як здійснюється оподаткування?

"Вісник. Офіційно про податки".

Тарас КОВАЛЬ, адвокат

В ІПК від 11.10.2019 р. № 739/6/99-00-07-02-02-15/ІПК при розгляді звернення щодо оподаткування доходів нерезидента — головної компанії, отриманих від його постійного представництва від здійснення операцій з надання в оренду нерухомого майна, податковим органом зроблено такий висновок:

при виплаті постійним представництвом нерезидента доходу (прибутку) на користь нерезидента податок, визначений за п.п. 141.4.2 ПКУ, не справляється у разі якщо такий дохід (прибуток), який виплачує представництво нерезиденту, був оподаткований податком на прибуток при визначенні доходу (прибутку) з джерелом поход­ження з України від провадження нерезидентом господарської діяльності через своє постійне представництво в Україні за п.п. 141.4.7 ПКУ.

З тексту ІПК також очевидно, що представництво надає резидентам нерухоме майно за договорами оперативного лізингу/оренди нерезидента.

Висновок податкового органу є правильним, повністю відповідає чинному законодавству стосовно оподаткування таких доходів нерезидентів в Україні через зареєстроване ними для таких цілей постійне представництво.

Погоджуючись з висновками податкового органу, звертаємо увагу на таке:

нерезиденти є платниками податку на прибуток в Україні в особі власних постійних представництв або резидентів, які в такому випадку виступають їх податковими агентами, утримуючи з виплачуваних нерезидентам доходів податок на репатріацію, що є різновидністю податку на прибуток;

постійне представництво нерезидента до початку своєї господарської діяльності стає на облік (реєструється) у податковому органі за своїм місце­знаходженням. Постійне представництво, яке роз­почало свою господарську діяльність до реєст­рації, вважається таким, що ухиляється від оподат­кування, а одержані ним прибутки вважаються прихованими від оподаткування;

прибутки постійного представництва нерезидента оподатковуються податком на прибуток у загальному порядку з урахуванням особливостей визначення прибутку з метою оподаткування податком на при­буток, встановлених п.п. 141.4.7 ПКУ;

при виплаті доходів нерезиденту його постійним пред­ставництвом податок на репатріацію не утримується, якщо оподаткований прибуток від таких доходів визнається постійним представництвом з метою оподаткування податком на прибуток в Україні.

Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
12708 16
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд