Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


27.11.19
6532 3 Друкувати

Визначення місця провадження господарської діяльності ФОП - єдинником, якщо діяльність здійснюється у заздалегідь не визначених місцях

Яка інформація зазначається у полі 6 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП – платник ЄП планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках)?

Відповідно до п.п. 298.1.1 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява).

Форма Заяви затверджена наказом Мініфіну від 16.07.2019 р. № 308.

У Заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ПКУ).

У разі зміни місця провадження господарської діяльності відповідно до п. 298.5 ПКУ Заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПКУ).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ПКУ).

До реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ПКУ).

Формою Заяви передбачено поле 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому зазначається наступна інформація:

код за КОАТУУ заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Держстату від 31.10.1997 р. № 659, розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України;

область, район, населений пункт;

вулиця, номер будинку / офісу / квартири;

індекс.

Отже, фізична особа – підприємець, яка виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ст. 298 ПКУ та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

За матеріалами Категорія 107.01 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • Марина Александровна
27.11.19 11:23

Как быть с использованием РРО в такой ситуации, если нет постоянного места осуществления деятельности, услуги на территории заказчика, Украины.

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Наталья
30.01.20 10:52

Добрый день, подскажите, когда подаем заявление о изменении адреса ведения хоз. деятельности, то нужно заполнять только новый адрес в строке 6 и пункты 1-4, а в 5.4 только отметку?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна
02.09.20 16:35

Подскажите пожалуйста если ФОП 2 группы зарегистрирован в одном городе а в другом месте планирует взять в аренду объект недвижимости и оказывать услуги кемпинга и организации развлечений. Как необходимо это зарегистрировать в месте оказания услуг?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27539 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд