Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.12.19
2912 20 Друкувати

Законотворці хочуть звільнити легку промисловість від сплати ПДВ на 10 років

Уряд планує поліпшити умови ведення бізнесу для вітчизняної легкої промисловості шляхом внесення змін до розд. XX ПКУ (законопроект від 28.11.2019 р. № 2508).

У законопроекті № 2508 пропонують ряд поліпшень, а саме:

1) встановити нульову ставку зі сплати ПДВ на обладнання, що ввозять в Україну для виробничих потреб;

2) звільнити від оподаткування прибуток, отриманий від основної діяльності підприємств легкої промисловості.

Нововведення передбачені на 10 років починаючи з 1 квітня 2020 р.

За словами розробника законопроекту № 2508 такі нововведення значно покращать інвестиційний клімат й умови ведення бізнесу у легкій промисловості України. Це в результаті дозволить:

  • суттєво збільшити обсяги виробництва;
  • підвищити обороноздатність держави у частині забезпечення речовим майном;
  • покращити торговельний баланс;
  • збільшити експорт;
  • отримати значний позитивний соціально-економічний ефект у вигляді збільшення надходжень до державного й місцевих бюджетів за рахунок податків та створення  додаткових робочих місць.

Джерело: законопроект "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання цифровізації та інвестиційної привабливості підприємств легкої промисловості" від 28.11.2019 р. № 2508.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ???
05.12.19 06:15

а для сельхозпроизводителей у которых меньше 500га земли слабо вернуть спецрежим  по ндс 

Відповісти
  • Наталья
05.12.19 07:54

???, А слабо вообще отменить НДС. И заменить его налогом с оборота.

Відповісти
  • Елена
05.12.19 12:01

Наталья, Аесли оборот в млн, а прибіль при єтом копеечная?

Відповісти
  • Наталья
05.12.19 12:18

Елена, Купил на 1млн  - продал на 1 млн.   В чем смысл такой деятельности?

Відповісти
  • Шило
05.12.19 13:06

Наталья, прибыль это не только купил-продал. там еще аренда, зарплаты, которые могут быть большие, и прочие расходы. Вот вам и копеечная прибыль, но все довольны.

Відповісти
  • я в шоке
05.12.19 09:27

Наталья, МВФ не разрешит

Відповісти
  • ірина
05.12.19 08:43

Если отмена НДС способствует "увеличению объемов производства;повышению обороноспособность государства; улучшению торгового баланса;увеличения экспорта; увеличению поступлений в бюджеты и создания дополнительных рабочих мест" ДАВАЙТЕ ЕГО ОТМЕНИМ ДЛЯ ВСЕХ!!!

Відповісти
  • СержК
05.12.19 08:50

Еще кто-то из обшивающих "в подвалах" Европу пролоббировал для себя приятное...

Відповісти
  • Oleg7
05.12.19 08:51

Задовбали своїми "пільгами". 
Або нехай ПДВ на все нараховується однаково, або взагалі відмініть цей ПДВ!

Відповісти
  • дина
05.12.19 09:47

что такое?  почему этот НЕ очевидный  выбор пал именно на легкую промышленность..?что это  за избирательная "доброта"?

Відповісти
  • 1963
05.12.19 09:51

Мне понравилось за обороноспособность.

Відповісти
  • Инесса
05.12.19 11:34

1963,еще рюкзачков "по-дешевке" наклепают!

Відповісти
  • Облікове Діло
05.12.19 10:13

Не треба нікому допомагати - просто треба нікому не заважати.

Відповісти
  • 1234
05.12.19 10:44

ну очень легенькая промышленность ))))))))

Відповісти
  • ИРИНА
05.12.19 11:18

только почему-то большая часть украинского народа одевается в китайское фуфло..., а не в украинскую одежду((( 

Відповісти
  • Ігор
05.12.19 11:36

Назва статті не збігається зі змістом: звільняється від ПДВ тільки ввезення обладнання.
Термін "легка промисловість" комуняцький. Якщо хочемо хоча б припинити відставання від світу, треба прагнути до набуття світового мислення.
Весь наш одяг шиють в Україні з контрабандної сировини в маленьких, прихованих майстернях, а видають за китайський. Щоб вивести з тіні, треба спрощувати умови для мікробізнесу. Зараз гетманцеви-хомутиники навмисно  роблять все навпаки. Результат: падіння рейтингу Зе з 73% до 52%.

Відповісти
  • """
05.12.19 15:11

Ігор,то хай не бігає а буде  в  курсі справ економічних!а то вішають йому лапшу смачненьку а він ії хаває а ще каже я не лох!

Відповісти
  • Євгеній
05.12.19 11:48

І доки ми не скрутимо роги гетманцевим-хомутинникам в нас все так і буде.

Відповісти
  • Елена
05.12.19 12:05

А что вложено в понятие Легакая промышленность? Где четкое определение?

Відповісти