Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


06.12.19
28314 32 Друкувати

Скасування книг обліку доходів для підприємців: усі подробиці законопроекту

Ми вже повідомляли про ініціативу народних депутатів скасувати для підприємців - єдинників книги обліку доходів. Нарешті текст зазначеного законопроекту з'явився на сайті Верховної Ради.

Законопроектом пропонується внести зміни до окремих положень Податкового кодексу України, зокрема:

1. Покращити електронну взаємодію з податковим органом. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику, будуть також відображатися в електронному кабінеті.

2. Визначити, що контролюючий орган повинен вести листування з платниками податків, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, чим значно будуть зменшені витрати державного бюджету та покращена взаємодія з платником податків.

3. Скасувати вимогу подавати заяву на приєднання до договору про визнання електронних документів після реєстрації або оновлення ключів кваліфікованого електронного підпису.

4. Запровадити автоматичну реєстрацію в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків.

5.Передбачити, що в електронному кабінеті повинні міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом.

6. Спростити механізм доведення платником податків відсутності його відповідальності у разі помилок через технічний збій у роботі електронного кабінету. З цією метою скасувати необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.

7. Скасувати вимогу обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та книгу обліку доходів та витрат, а також скасувати обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

8. З переліку функцій електронного кабінету платника податків виключаються функції, пов’язані зі здійсненням митної діяльності, що обумовлено розділенням податкової та митної служб України.

Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців реєстр. № 2524 від 04.12.2019 включено до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання.

Теги:
Коментарі
  • Ирина
06.12.19 13:15

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА: ФОП 3 группа (полиграфия), в 4 кв.19г превысил 1 млн.гривень. С  1 кв.20 года должны использовать РРО. Помогите пожалуйста разобраться что проводить по РРО, а что нет. Наличка, тут понятно, что нужен РРО. Вопрос: 1.Оплаты полученные от покупателя на р/сч ФОП через ВейФорПейЮ нужно ли эту сумму проводить через РРО.? 2. Если покупатель оплачивает со своей карты, через клиент-банк (интернет-банкинг) на р/сч продавца. Нужен ли РРО? 3.Если клиент оплачивает через терминал-самообслуживания  Банка  на р/сч продавца?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Людмила
06.12.19 15:40

Ирина,https://uteka.ua/publication/commerce-12-nalogi-i-otchetnost-10-rro-izmeneniya-i-novacii.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Надежда
06.12.19 13:34

Ирина, ФОП 3гр ( 5%) лимит 5 млн грн ?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Татиана
06.12.19 13:44

Надежда, ФОП имеет право быть на 3 гр. при лимите до 5 млн., но если превысил 1 млн. и есть наличка, он обязан ставить РРО.
Это также как и для 2 гр. : имеет право быть, если до 1,5 млн., но  при превышении 1 млн. - нужно ставить РРО  при наличных расчётах.

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
  • Оксана
09.12.19 11:40

Татиана, а 1 млн как считается? Наличные отдельно или нал и безнал в этот 1 млн входит?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ніна
09.12.19 12:52

Оксана, все входить

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татиана
09.12.19 11:56

Оксана, и нал и безнал в этот 1 млн. входит, всё считается вместе. Только нал, при превышении 1 млн. общей выручки, уже нужно пробивать через РРО, а безнал как обычно поступает на расч/счёт. И дальше тоже считается всё вместе, чтобы не превысить 1,5 мл. и иметь право быть на 2 гр.(например).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Оксана
09.12.19 14:30

Татиана, спасибо 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татиана
09.12.19 15:35

Оксана, пожалуйста!  Всегда рада помочь, если чем-то могу или знаю. :)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Роман
06.12.19 13:26

Боже, неужели это случилось? Неужели это ОН! Первый закон(опроэкт) за годы независимости, который действительно упростит немного работу, а не обещая упростить - усложняет? Не поверил скачал закон и сравнительную таблицу и перепроверил. Неужели.....

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 1
  • Елена
09.12.19 14:55

Роман, Не радуйтесь раньше времени, это ПРОЕКТ,потом проснуться,и скажут в эл.кабинете ежедневно отражать сумму - ОБЯЗАЛОВКА... ииии ?

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Шурик
06.12.19 13:29

"Відповідальність в вигляді штрафів настає, якшо віявив бажання вести книгу" -  вери круть !!! 

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 1
  • Андрей
09.12.19 00:51

Шурик, п.7---------книгу все равно надо вести или в эл.виде или на бумаге. Получается отменили только регистрацию ???

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 1
  • ок
09.12.19 08:34

Андрей,  скасувати обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.
хочу - веду, не хочу - не веду, если вести не хочу, то за неправильное ведение не оштрафуют, если в налоговую сообщила, что вести хочу   значит штраф в случае ошибки 

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 3
  • Ольга
06.12.19 13:45

пункт 3 - ну наконец-то

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • Облікове Діло
06.12.19 13:48

Та про усі пункти можна казати "нарешті!".
Але ж - подивимось)

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 1
  • Неля
06.12.19 14:08

"Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів." Це з якої дати? Наразі всі ФОПи писали заяви для реєстраціі книги обліку...

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • не по теме
06.12.19 14:09

Діскажить будь ласка, , кабинет не працює тільки в мене ? ніде повідомлення про профілактика не побачила? Зайти зайшла, но нічого не відкривається, а саме: рахунки, звіти((((

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Ирина
06.12.19 16:19

не по теме,кабинет глючит часто! Кроме того что не работает так и такое бывает: ФОП работает на общей системе. зашла в кабинет - начислен единый налог и недоимка!!!! Через день - убрали.  "Пречудовый кабинет". 

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • Оксана
06.12.19 14:37

не по теме, так, у мене теж не відображає стан взаєморозрахунків.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • Елена
07.12.19 00:13

Взаеморозрахунки теж скасовуються.

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • Елена
09.12.19 09:10

А как считать доход АГЕНТА? надо вести первичку (договора, акты агента и пр). Упростили....

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 10
  • 555
09.12.19 11:43

Елена, а как вы хотели при проверке, в налоговой объяснить без договоров и актов, почему вы только часть себе засчитываете? я тут в книге записала...?

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 17
  • www
09.12.19 11:39

Елена, считайте так, как вы это делали всегда, только если ошиблись, - штрафа не будет.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Елена
09.12.19 16:41

www, штрафа не будет за НЕведение книги?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • українка
09.12.19 12:22

Книги Д = РРО,  http://chp.com.ua/all-news/item/63884-rro-dlya-pidpriemtsiv-dlya-kogo-stanut-obov-yazkovimi-iz-1-zhovtnya-2020-roku

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Olken
09.12.19 12:47

аха

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Сергей
10.12.19 17:04

Понадобилось почти 30 лет чтобы отменить амбарную книгу))).

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • Алла
10.12.19 22:50

Если есть обязанность иметь РРО, то ВСЕ операции идут через РРО, исключений нет.

Відповісти