Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


10.12.19
3860 5 Друкувати

Прийняли від фізособи готівку і йому ж видали. Чи є порушенням граничної суми, якщо сукупний розмір готівки перевищив 50 тис.грн.?

Чи вважається порушенням граничної суми розрахунків, якщо сукупний розмір готівки, яку протягом одного дня суб’єкт господарювання приймає від фізичної особи та видає такій особі, перевищує 50000 грн.?

Згідно з п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.

Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), які установлені п. 6 Положення № 148, поширюються на розрахунки за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі.

Враховуючи викладене, приймання суб’єктом господарювання протягом одного дня від фізичної особи та видача такій особі готівки в сукупному розмірі, який перевищує 50000 грн., вважається порушенням граничної суми розрахунків.

За матеріалами Категорія 109.13 «ЗІР»
Теги:
Коментарі
  • бух
10.12.19 09:56

ну вот опять таки, заплатил человек за товар с карты и все нарушение, так как карта это у нас налик! Бред.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • 777*
10.12.19 10:00

Я правильно понимаю-директор одного юр.лица возвращает займ другому юр.лицу (там директор тотже), то сумма должна быть не более 25 000 грн.? Или все-таки можно до 50 000? Совсем запуталась

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тетяна
10.12.19 10:29

777*, Якщо це розрахунки між підприємствами то 10000,00грн. А 50000,00 грн. підприємства і фізособи.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Тетяна
10.12.19 10:27

777*,

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анна Ив
10.12.19 10:16

Директор типа снял с карты-ключ деньги ( как со своей!) и вручил другому директору? Как вы себе это представляете? Деньги  нужно в кассу вначале оприходовать, а потом выдать из кассы. Вот тут ограничения и работают. ( Это для 777*)

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 3
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
9447 14
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд