Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.01.20
3067 3 Друкувати

Чи поширюється готівкове обмеження у 50 тис.грн. на внески до статутного фонду?

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50000 грн., на внески до статутного фонду?

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами – у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.

Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (фізичною особою – підприємцем), які установлені п. 6 розд. ІІ Положення № 148, поширюються на розрахунки за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі на внески до статутного фонду.

За матеріалами Категорія 109.13 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • Ігор
16.01.20 10:47

Направляли запит до НБУ: радить не проводити через касу, а одразу в банк. Тому "нагнали" ліміт з розрахунку 50 тис. на день, а далі, одразу в банк - мимо каси.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • Галина
16.01.20 15:29

Ігор, а зачем лимит нагоняли, если сразу в банк?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Ніна
16.01.20 11:35

Ігор,когда мимо кассы у нас  банк комиссию берет  1% от суммы

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 1
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27115 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд