Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


16.01.20
7305 12 Друкувати

Помилково сплатили податок на рахунок іншої бюджетної класифікації: які наслідки

Якщо неправильно заповнили реквізити платіжних документів або помилково спрямували кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації. ДПС наголошує, що не буде погашена сума грошового зобов’язання.

За непогашення у встановлені терміни самостійно визначеного грошового зобов’язання несете відповідальність, встановлену:

  • статтею 126 ПКУ;
  • статтею 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Разом з тим, на суму податкового боргу нарахують пеню.

Лист ДПС від 11.01.2020 р. № 70/6/99-00-04-03-02-06/ІПК.

За матеріалами Головбух
Коментарі
  • Елена
16.01.20 01:32

А проценты за пользование деньгами бюджет не хочет заплатить? С даты получения по дату возврата? А?

Відповісти
  • Наталія
16.01.20 19:45

Елена,не хочет,я пробовала (((

Відповісти
  • XX
16.01.20 09:31

Ни слова про код бюджетной классификации:

Бюджетний кодекс України
Стаття 45. Виконання Державного бюджету України за доходами

5. Податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Статья 78. Исполнение местных бюджетов

5. Налоги и сборы и другие доходы местного бюджета признаются зачисленными в местный бюджет со дня зачисления соответственно на единый казначейский счет

Відповісти
  • Наталія
16.01.20 19:46

XX,золотые слова )))

Відповісти
  • бух
16.01.20 09:36

Бюджет не пострадал, считаю что штрафовать не справедливо. Все люди могут ошибиться, инспекторов за их ошибки же не штрафуют?

Відповісти
  • 555
16.01.20 10:00

изменение счетов каждый квартал специально делается для наполнения бюджета за счет штрафов! Практика давно обкатанная

Відповісти
  • Даша
16.01.20 16:34

як би вони ще вчасно і доступно подавали нові реквізити, а то 11 січня ще плутанина, була. За це ніхто не відповідає.  Скажите,, не можу в кабинет зайти, сервіс тимчасово не доступний ( коли це налагодиться вже

Відповісти
  • Екатерина
16.01.20 16:59

Коллеги, подскажите, как у вас? 03.01 оплатили ЕСВ по новым реквизитам. В кабинете плательщика оплаты не видно. При этом военный сбор и НДФЛ 08.01 таки там появились как оплаченные.

Відповісти
  • Ирина
16.01.20 17:38

Екатерина, у нас уже сет и ЕСВ

Відповісти
  • Неля
16.01.20 22:18

А якщо я ніколи не пишу код бюджетної класифікації при сплаті податків? Плачу на відповідний рахунок, вказую код Єдрпоу . 

Відповісти
  • прохожий
17.01.20 13:06

""Слід звернути уагу на позицію Верховного Суду Україниіз зазначеного питання. Так, Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України(постанова від 16.06.2015 №21-377а15) вважеє, що здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету у строк встановлений п.57.1 ст57 Кодексу, має кваліфікуватися як дія, хоча і помилкова. відтак дії, які не містятьознак бездіяльності платника, НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ застосовання штрафів, передбачених п126.1ст126 Кодексу.""
Может кому-то поможет отбиться от штрафа!

Відповісти
  • Тетяна
20.01.20 08:54

У нас была подобная ситуация в 2019г. Начислили штраф. Мы писали письмо с указанием постановлений Верховного суда Украины в пользу плательщиков. Согласно этого письма все штрафы отменили и деньги зачислили на правильные счета. Только такое решение приняла Государственная налоговая инспекция, а Киевская инспекция до последнего штраф паяла.

Відповісти