Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.01.20
20431 33 Друкувати

Блокування ПН/РК – незабаром зміни!

КМУ постановою від 11.12.2019 р № 1165 затвердив нові: Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, а також ряд додатків до них що стосуються механізму блокування ПН/РК (Критерії ризиковості: платників і операцій, Перелік показників позитивної історії платника, таблицю платника ПДВ та інші).

Все це вкупі почне діяти з 1 лютого цього року. З цієї ж дати втрачає чинність «славнозвісна» постанова КМУ № 117 від 21.02.2018 р. і старі правила блокування. Але Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН (затв. нак. Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520)[1] продовжить свою дію і після вступу в силу постанови КМУ № 1165.

Причини, що спонукали КМУ видати цей норматив, гадаємо всім відомі: суд визнав недійсними окремі норми старого Порядку зупинення (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 100, с. 22).

У цілому ці нові «блокувальні» Порядки й документи не надто відрізняються від старих, але дещо нам впало в очі.

1. Ознаки, які відсівають ПН/РК перед моніторингом:

- в ознаці «податкового навантаження» розмір сплаченої суми ПДВ за останні 12 місяців збільшили з 400 тис. до 1 млн грн.;

- додалася ще одна антиблокувальна ознака – товар/послугу з ПН/РК було зазначено в Таблиці платника. Це - позитивна зміна, оскільки тепер Таблиця повинна бути фіскалами врахована ще до моніторингу ПН/РК! При цьому старі прийняті Таблиці повинні залишитись чинними й при новому порядку блокування.

2. Критерії ризиковості платників майже ті ж самі і, нажаль, критерій про «наявність інформації» у податківців щодо «ризиковості операції» нікуди не зник. Тобто руки в них будуть так само розв’язані… Але тепер для «ризикових» платників прописана можливість документально спростувати свою ризиковість і комісія регіонального рівня (це її компетенція) на такі документи повинна відреагувати протягом 7 днів. У разі прострочення з рішенням ризиковість з платника має знятись автоматично.

3. Значно звузили показники «позитивної історії» платника (вони дозволяють уникнути критеріїв ризиковості операцій):

- обсяг постачання одному покупцеві знижено з 150 до 50 тис. грн., але при цьому ще й обсяг поставок місяця не повинен перевищувати 500 тис. грн., і керівник не повинен «сидіти» більш ніж в трьох таких «кріслах»;

 - скасовано два показники з обсягів постачання, а 20%-вий показник постачання одного коду товару/послуги змінено на 100% -вий;

- залишкова вартість ОЗ тепер повинна буде перевищувати 5 млн грн. (зараз - 1 млн);

- сплата ЄСВ на одного працюючого - перевищувати ЄСВ з МЗП більш ніж в 2 рази (зараз -1,5) і чисельність повинна бути не менше 5 чол. (нове);

- загальна сума податків минулого року повинна перевищувати 10 млн грн. (зараз – 5 млн).

4. Погіршили критерій ризиковості операцій, пов'язаний з часткою «підозрілих» товарів з Переліку фіскалів (цей Перелік повинен затверджуватися окремим наказом ДПС і оприлюднюватись на її сайті). Тепер товарів з Переліку в загальній різниці між придбаннями і продажами товарів повинно бути більше 50% (зараз - понад 75%)!

5. Всі рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК прийматимуть регіональні комісії, центральна комісія лише розглядатиме скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК.

Детальніше ми проаналізуємо ці «блокувальні» зміни в одному з найближчих випусків «Податки та бухгалтерський облік».

О. Павленко, податковий експерт
редакції «Податки та бухгалтерський облік»

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ігор
23.01.20 18:53

Іноземні інвестори! Приходьте до нас. Подивіться, як вам буде гарно: 1. За кожним з вас закріплять персонального решалу; 2. Ви зможете отримати найбільший в світі відсоток відшкодування ПДВ = 20%; 3. Це відшкодування буде легко вивести в офшори; 4. Ми радо сплатимо ПДВ, щоб у вас не було затримки з відшкодуванням.

Відповісти
  • Паламея
23.01.20 18:55

Теперь все операции по реализации рискованные. По сути, эти новые критерии сводят вероятность регистрации н\н к нулю...Вести бизнес и выжить в этой стране не реально...Говорят нас 37 млн., через пару лет будет 27

Відповісти
  • Елена
24.01.20 09:02

Паламея, однозначно, это хорошо контролируемый и управляемый процесс, с помощью западных партнеров происходит геноцид украинского народа. Авторы этой ситуации чувствуют себя прекрасно, деребаня страну, и никогда не понесут ответственности...

Відповісти
  • Елена
23.01.20 19:11

У меня эти таблицы ни разу просто так не приняли (хотела для упреждения послать, щаззз). Только по той фирме, где были блокировки.

Відповісти
  • Марина
27.01.20 08:21

Елена, подача таблицы повлияло на возможность рег-ции нн без блокировки?

Відповісти
  • @@@
23.01.20 20:42

Чем Зевласть отличается от старой власти ? Они сделали еще хуже. Теперь проще разорить любую фирму. Привет инвесторам

Відповісти
  • Лариса
27.01.20 13:53

@@@, відрізняється тим, що окрім питань блокування ПН в країні були не менш важливі (насправді  - набагато важливіші) питання, з якими "старая" власть справлялась, не викликаючи регіт у всього світу і сльози у українців.

Відповісти
  • Константин
23.01.20 20:49

Зробили це разом.

Відповісти
  • ///
23.01.20 21:14

получается ,если налогов меньше 10млн, и основных меньше 5млн-попадаешь под мониторинг и соответственно под блокировку?Или я что-то недопоняла?

Відповісти
  • СержК
24.01.20 08:44

///, да, похоже на то, что крупняку жисть упростили, а малышей станут трахать с еще большим усердием...

Відповісти
  • Алексей
24.01.20 08:41

///,
Ні, не так. Якщо Ваша ПН чи РК, що потрапили під моніторинг, містять ризикові операціїї, то позитивна історія платника рятує їх від блокування

Відповісти
  • ///
24.01.20 19:12

Алексей,а позитив заключается в 10 и 5 лямах?

Відповісти
  • Елена
24.01.20 16:22

Алексей, так у них даже реализация вареніх яиц уже-ризиковий товар!!!    (єто НЕ шутка)

Відповісти
  • www
24.01.20 10:00

Алексей, і звідки ж візьметься позитивна історія, якщо ти - МІКРОПІДПРИЄМСТВО з невеликими податками і кількістю працюючих 4 чол.?

Відповісти
  • Алексей
24.01.20 10:42

www, питання, розумію, риторичне. Але нажаль для малих є варіанти потрапити лише під перший, або другий показник "позитивної" історії
 

Відповісти
  • AM
24.01.20 08:52

Да здравствует коррупция! У небольших предприятий 0 шансов не попадать под мониторинг

Відповісти
  • Елена
24.01.20 09:39

Оставляют только крупный бизнес!
ФОПов задавили кассовыми аппаратами,
Тех кто чуть крупнее (ПП,ООО и т.п.) - налоговыми!
Это же какой должен быть доход, чтоб налогов только 10млн уплатить!?

Відповісти
  • економіст
24.01.20 09:51

Влада в Україні проголосила курс в Євросоюз і якщо для народу роблять якусь капость то виправдовуються, що такі стандарти чи вимоги Євросоюзу. Та в жодній країні Євросоюзу немає блокування податкових накладних .Тільки в Україні впровадили цю рекетирську систему щоб компенсувати втрати від крадіжок ПДВ котру організовують самі фіскали.. При цьому діють підло, бо грабують найбільш незахищених . Зокрема Критерії позитивної податкової історії визначені таким чином, що фермерські господарства площею до 200га не підпадають під жоден пункт.Саме дрібні фермери не мають ні грамотних бухгалтерів ні юристів тому не можуть розблоковувати ПН Єдиний вихід для них це тіньова реалізація с-г продукції.Саме попередня влада котра впровадила цю систему зазнала краху.Нова продовжує цю ж політику. На розгляд проекту Постанови пропонувалось давати пропозиції  по її вдосконаленню. Проте я не побачив змін між проектом до обговорення і текстом прийнятої Постанови.Особисто надсилав пропозиції .котрі фактично ніхто навіть не читав, .бо прислали загальну відповідь котра навіть не стосується надісланої пропозиції.

Відповісти
  • Ніна-Н
24.01.20 10:20

Регіональним комісіям -повна свобода, ото вже наберуться.

Відповісти
  • Олена
24.01.20 10:37

Вспомните, что нам пообещали: "Мы их сделаем!" и, вуаля, - обещание выполнено. Ведь кого именно "их" никто не расшифровывал.

Відповісти
  • злой клоун
24.01.20 11:33

Бюджет 2019г за счет блокировки налог. накладных "заштопан" на 5 млрд. гривен ( во так правительство свои провалы в экономике компенсируют за счет наших карманов .

Відповісти
  • Будбуд
24.01.20 12:13

Не совсем поняла, что это значит, помогите - отменено два показателя по объемам поставок, а 20% -ный показатель поставки одного кода товара/услуги изменен на 100% -ный...

Відповісти
  • О.Павленко
24.01.20 13:46

Будбуд,
обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, які не підлягають наданню отримувачу за останні 6 місяці більше 50% загального обсягу постачання;
придбання і постачання одного товару чи послуги, зазначеного в ПН/РК складають більше 50% від загальної суми постачань за останні 6 місяців

Відповісти
  • О.Павленко
24.01.20 13:40

Будбуд,
раніше було ще два отаких показника позитивної історії (тепер їх прибрали):

Відповісти
  • охохо
24.01.20 13:02

помогите , пожалуйста.!!!! как работает регистрац. лимит когда по декларации появился показатель "перевищення" и минус в рег. лимите . понятно, что заплачу необходимую сумму по декларации , минус закроется. а как потом для регистрирации  налоговых накладных  которые вошли в сумму перевищення снова деньги на рег.лимит отправлять или эти налоговые не требуют лимита регистрации

Відповісти
  • резидент
24.01.20 14:12

охохо,если перевищення образовалось из-за не регистрации НН, и вы уплатите налог по декларации, то НН регистрируются за счет этого перевищеня без дополнительного расходования лимита

Відповісти
  • О.Павленко
24.01.20 13:49

охохо,
https://i.factor.ua/journals/nibu/2018/april/issue-33/article-35958.html?search=%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%89&text_article=

Відповісти
  • охох
24.01.20 15:22

спасибо

Відповісти
  • Сергей
24.01.20 15:38

А ну это конец, таблицу футболят сразу, а нн теперь все под откос пойдут, замечательная поддержка бизнеса...

Відповісти
  • Andrey
24.01.20 16:51

А я колись по наївності думав, що позитивна податкова історія, це буде щось таке як вчасність подання звітності, вчасність сплати податків, відсутність штрафних санкцій...а воно он що виявляється, по суті ні одна невелика фірма не зможе мати позитивну податкову історію.

Відповісти
  • www
24.01.20 17:25

Andrey, таки да!!!

Відповісти
  • ГБ (Главбух)
25.01.20 09:36

Полный пипец!

Відповісти
  • ((
25.01.20 19:33

Хочу подать обновлённую таблицу, т.к. с прошлого года добавился новый товар. Кто-то знает эту таблицу через медок можно подать? И какой код документа в медке?

Відповісти