Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


27.01.20
9256 9 Друкувати

ФОП - пенсіонер та ЄСВ

Відповідно до Закону про ЄСВ ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов’язані його платити і не зобов’язані подавати звіт з ЄСВ.

Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Інформація по темі:
ФОП – пенсіонер за віком помилково подав звіт з ЄСВ. Чи передбачена відповідальність за несплату єдиного внеску?

За матеріалами ГУ ДПС у Львівській області
Теги:
Коментарі
  • Елена
27.01.20 00:50

А как уведомить налоговую ,что ФОП стал пенсионером?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • melanna
27.01.20 13:37

Елена, подається звітність фоп з єсв з ознакою "призначення пенсії". нічого більше робити не потрібно

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
27.01.20 09:15

Елена, заявление и копию пенсионного удостоверения.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • Ирина С
27.01.20 09:12

Елена, уведомлять ГНИ не нужно, всю информацию обязан передать ПФ. Можно их проконтролировать, позвонив в эти службы.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Елена
27.01.20 09:20

Ирина С, кто кому и чего обязан будете долго доказывать когда придет штраф о неуплате ЕСВ. Лучше написать письмо + копия пенсионного и под подпись в налоговую, так спокойнее и надежнее. 

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 0
  • Елена
27.01.20 10:05

Елена,  да, без бумажки -ты *.....*. а с бумажкой-пенсионер

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Катя
27.01.20 12:15

Елена, подавала письмо в "довільній формі" + ксерокопию пенсионного.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Нн
27.01.20 19:16

А если пенсионер Фоп но ещё работает на другой работе, нужно есв платить? 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вера
27.01.20 23:01

Работодатель платит как за наемного работника.

Відповісти