Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


27.01.20
17487 10 Друкувати

ФОП - пенсіонер та ЄСВ

Відповідно до Закону про ЄСВ ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов’язані його платити і не зобов’язані подавати звіт з ЄСВ.

Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Інформація по темі:
ФОП – пенсіонер за віком помилково подав звіт з ЄСВ. Чи передбачена відповідальність за несплату єдиного внеску?

За матеріалами ГУ ДПС у Львівській області
Коментарі
  • Елена
27.01.20 00:50

А как уведомить налоговую ,что ФОП стал пенсионером?

Відповісти
  • melanna
27.01.20 13:37

Елена, подається звітність фоп з єсв з ознакою "призначення пенсії". нічого більше робити не потрібно

Відповісти
  • Ирина
27.01.20 09:15

Елена, заявление и копию пенсионного удостоверения.

Відповісти
  • Ирина С
27.01.20 09:12

Елена, уведомлять ГНИ не нужно, всю информацию обязан передать ПФ. Можно их проконтролировать, позвонив в эти службы.

Відповісти
  • Елена
27.01.20 09:20

Ирина С, кто кому и чего обязан будете долго доказывать когда придет штраф о неуплате ЕСВ. Лучше написать письмо + копия пенсионного и под подпись в налоговую, так спокойнее и надежнее. 

Відповісти
  • Елена
27.01.20 10:05

Елена,  да, без бумажки -ты *.....*. а с бумажкой-пенсионер

Відповісти
  • Катя
27.01.20 12:15

Елена, подавала письмо в "довільній формі" + ксерокопию пенсионного.

Відповісти
  • Нн
27.01.20 19:16

А если пенсионер Фоп но ещё работает на другой работе, нужно есв платить? 

Відповісти
  • Вера
27.01.20 23:01

Работодатель платит как за наемного работника.

Відповісти