Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


30.01.20
1748 0 Друкувати

Чи має право ФОП бути платником ЄП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет?

На це питання ДПС не дала чіткої відповіді, а порадила звернутися до Державної служби статистики України. 

Податківці нагадали, що провайдер телекомунікацій – це суб’єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку.

Пунктом 291.5 ПКУ визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Відповідно до п. 15 Закону України від 20.09.2019 р. № 129-IX «Про внесення змін до ПКУ щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» п.п. 8 п.п. 291.5.1 ПКУ викладено у новій редакції, яка набрала чинності з 20.10.2019 року.

Отже, з 20.10.2019 не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють наступну діяльність:

  • з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності);
  • з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);
  • з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);
  • з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку;
  • з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Зважаючи на вищезазначене, ФОП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет має право бути платником єдиного податку за умови, що таким провайдером не надаються послуги визначені п.п. 8 п.п. 291.5.1 ПКУ.   

Разом з тим п.п. 5 п. 298.3 ПКУ визначено, що у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 (КВЕД ДК 009:2010).

Державним комітетом статистики України наказом від 23.12.2011 № 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.

Отже, для встановлення до якого виду відноситься обрана фізичною особою – підприємцем господарська діяльність та чи належить вона до видів діяльності, перелік яких наведено у п. 291.5 ПКУ, фізичній особі - підприємцю необхідно звернутись до Державної служби статистики України.

За матеріалами Категорія 107.01.01 "ЗІР"
Рубрика:
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
11618 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд