Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.01.20
4730 35 Друкувати

ПДВ на послуги від Youtube, Google, Facebook. Позиція Гетманцева

Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, на своїй сторінці в facebook, зазначає, що його ініціатива щодо оподаткування транснаціональних корпорацій, які надають електронні сервіси, несподівано спровокувала шквал критики.

Депутат зізнається, що не може пояснити причину такої критики:

- рекламні та інформаційні послуги, що надаються резидентами всередині країни повинні обкладатися ПДВ, а послуг, що надаються світовими гігантами у нас в країні ні? У чому сенс пільгувати послуги нерезидентів;

- чому бюджет воюючої країни повинен відмовлятися від додаткових надходжень від оподаткування сервісів, які ніяк не є товарами першої необхідності;

- чому ми повинні відмовлятися від механізму, що успішно діє в країнах Європейського Союзу, Туреччини, Норвегії, Швейцарії, Японії, ОАЕ та інших, і який, до речі, добровільно виконується самими компаніями-платниками?

Можливо, це когось сильно здивує, але вже зараз міжнародні корпорації повинні платити ПДВ з об'єкта.

Причина - відсутність простого доступного механізму, який ми пропонуємо ввести.

Він допускає, що здивує тих, що пророкують підвищення цін на платні електронні сервіси нерезидентів, але теорія перекладання податку давно встановила, що непрямий, як до речі і прямий податок, перекладається з споживача на продавця і назад, в залежності не від виду податку, а виключно від цінової кон'юнктури.

За матеріалами Сторінка Д. Гетманцева в facebook

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
30.01.20 03:01

Д Е Б И Л ( значение медицинское, не ругательное)  каким образом отделит рекламу от информации. Я вначале подумал, что ОНО собирает  брать НДС с моей подписки, которую я плачу, что бы мне не показывали рекламу, а он хитрец этакий, хочет брать с моих просмотров. НУ ГЕНИЙ. ДАЮ ЕМУ БЕСПЛАТНЫЙ СОВЕТ. КЕШБЕК ОТ НДС. ВСЕ УКРАИНЦЫ УВОЛЬНЯЮТСЯ С РАБОТЫ. НАЧИНАЮТ СМОТРЕТЬ СЕРВИСЫ. С ИХ ПРОСМОТРОВ ГОСУДАРСТВО ПОЛУЧАЕТ 20% ОТКАТА, ЧИТАЙ НДС, И НА ЭТИ ДЕНЬГИ ВЫДАЕТ СУБСИДИИ ДЛЯ СМОТРИТЕЛЕЙ СЕРВИСОВ. ГЕНИАЛЬНО! ПРЕЛЕСНО! 

Відповісти
  • @@@
30.01.20 11:28

Юра Г., В любой стране получая доход на ее территории, вы платите налоги. И в этом предложении что то есть. Не надо сразу хаять..........  И надо было подробнее о таком опыте рассказать.

Відповісти
  • Юра Г.
30.01.20 11:47

@@@, Как Вы будете администрировать налог и за чей счет банкет. Корпорации заплатят без проблем, Только вот стоимость услуг будет тупо +20% В то же время это часть компьютеных услуг, для которых ндс 0. На услуги по рекламе. Вот тут и весь прикол. ГЛАВНОЕ СКОЛЬКО ТРАТЯТ А НЕ ЗАРАБАТЫВАЮТ. ЭТИ НИЧЕГО НЕ СОЗДАВ, КАК НЕБЛАГОДАРНЫЕ ДЕТИ РАСПРОДАЮТ СОЗДАННОЕ РОДИТЕЛЯМИ ДАЖЕ НЕ ВСТУПИВ В НАСЛЕДСТВО. ПОЗОР ИМ ВЕЧНОЕ ПРЕЗРЕНИЕ.

Відповісти
  • @@@
30.01.20 11:49

Юра Г., вот поэтому я и говорю об изучении международного опыта.  Чтобы не об*срались в очередной раз

Відповісти
  • Юра Г.
30.01.20 11:56

@@@, Если ребенок только шкодит, и не хочет учится его наказывают. Не накажут родители, накажет судьба. Для того чтобы петь, не обязательно иметь голос, просто в таком случае окружающие долго терпеть пение не будут. Их просто жаль, лучше бы они жевали.

Відповісти
  • хаха
30.01.20 08:36

Юра Г., субсидии на электронные услуги от нерезидентов! ГЕНИАЛЬНО!!!

Відповісти
  • hela
30.01.20 08:13

Гм, а почему материал называется "Позиция Минэкономики", если там позиция Гетманцева?

Відповісти
  • Юра Г.
30.01.20 09:09

hela, Партия и Ленин — близнецы-братья —

Кто более матери-истории ценен?

Мы говорим Ленин, подразумеваем — партия,

Мы говорим партия, подразумеваем — Ленин.

Владимир Маяковский

Відповісти
  • Админ
30.01.20 08:15

hela, хороший вопрос. Ошиблись, извините 

Відповісти
  • Ольга
30.01.20 08:25

"чому бюджет воюючої країни повинен відмовлятися від додаткових надходжень від оподаткування сервісів, які ніяк не є товарами першої необхідності" ....коли у народних  обранців такі малі зарплати, що не хватає навіть на еду.......

Відповісти
  • хаха
30.01.20 08:35

Очередные "профессионалы" не понимают, почему все против очередного повышения цен. Мыслят они как-то так: Вы что не понимаете, что это БЛАГО для вас! Все электронные услуги станут еще дороже! Они и так дорогие для украинцев и мало кто может себе позволить их покупать. Так что в этом плохого?! Да вы должны нам ноги целовать, ведь через очередное повышение цен мы еще больше "наполним" бюджет страны и назначим себе еще большие зарплаты и премии. Нет, мы не сумасшедшие, мы гении личной экономики своих зарплат и однодневного мышления!

Відповісти
  • Ігор
30.01.20 09:04

Тоді цьому баризі треба питати так:


- вся продукція та послуги, що продаються резидентами всередині країни повинні обкладатися ПДВ 20%, а продукція та послуги, що продаються на експорт 0%? У чому сенс пільгувати сировинних експортерів які виводять свої статки в офшори, а в нас тільки забруднюють навколишнє середовище застарілими підприємствами?;


- чому бюджет воюючої країни повинен відмовлятися від додаткових надходжень від оподаткування продукції, яку споживають більш заможні країни?;


- чому ми повинні відмовлятися від механізму, що успішно діє в країнах Європейського Союзу,  …, та інших, і який, до речі, сумлінно виконується компаніями-платниками, які працюють на внутрішньому ринку, вдовольняють внутрішній попит та розвивають економіку нашої країни?

Відповісти
  • хаха
30.01.20 09:33

А еще можно ввести защиту отечественного производителя и обложить все зарубежные электронные услуги и сайты акцизами и ЕСВ! Развивать наше ИТ по примеру автопрома ))) А почему нет?

Відповісти
  • Остап Бендер
30.01.20 09:48

Гетманцев идет по моему пути, будет брать деньги за просмотр "провала" на ремонт этого же "провала" что-бы не сильно проваливался 

Відповісти
  • наталія
30.01.20 09:57

Какой он талантливый манипулятор: ильготирование нерезидентов, и воюющая страна, и непрямые налоги с ценообразованием. Ну просто прелесть. Но результат: подоражение услуг на 20%

Відповісти
  • наталія
30.01.20 10:00

Да кстати, а почему только для физлиц?

Відповісти
  • Ксюша
30.01.20 10:03

Интересно они еще что-то могут кроме как обложить всех . Например навести порядок в воюющей стране на таможне.

Відповісти
  • наталія
30.01.20 10:10

Ксюша, какое-то странное у Вас предложение. 

Відповісти
  • ГБ (Главбух)
30.01.20 10:11

Пан Гетманцев, народ Украины умнее,чем выглядит!  Прошлая власть все войной прикрывалась, а цены росли и нам говорили что так нужно. И  новая власть туда же! Война идет потому, что это выгодно определенному слою олигархов, а нам продолжают долдонить, что Украина воюющая страна. НАДОЕЛО!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Злой клоун
30.01.20 18:09

ГБ (Главбух), я Вас поддерживаю,  вы Правы!!! 

Відповісти
  • @@@
30.01.20 11:25

ГБ (Главбух),а я думал, что война идет т.к. путлера и его подданных прет от имперский амбиций. А вон оно как

Відповісти
  • наталія
30.01.20 11:50

@@@, ну что Вы, мы не ищем простых и очевидных объяснений, мы все больше сторонники теорий заговора

Відповісти
  • *
30.01.20 16:51

наталія, теория заговора опровергается  просто. Чей танк с бурятами заехал в огород? Донбасс знает ответ. Да пикнуть не смеет, кто удрать не смог. 

Відповісти
  • наталія
30.01.20 11:08

ГБ (Главбух), был бы умнее, читал бы статьи гетманцева, который является опорой в налоговой политике президента, еще до выборов и делал бы выводы. 

Відповісти
  • Остап Бендер
30.01.20 11:01

ГБ (Главбух),будущий отец соседней нации относится к слою этих олигархов?

Відповісти
  • наталія
30.01.20 12:55

Остап Бендер, ну шо Вы он няшечка, война идет  потому что пороху выгодно. Интересно, а сейчас тоже ему выгодно?

Відповісти
  • Ігор
30.01.20 13:41

От мене теж турбує питання: Чи сьогоднішні справи вигідні Мародеру? Він ніби не при владі. І от міркую:
1. Якщо вся система та правила за якими вона діє ретельно зберігаються, та ще посилюються/вдосконалюються "Слугою Рошена" - чи вигідно це тому, хто її збудував під себе - Мародеру?
2. Якщо зараз всі порохо-тролі радо кажуть: "Подивіться, не хотіли Мародера пожиттєво, як в сусідньому Мордорі, так вам і треба - набувайте синців на недовідомому шляху!" - чи це не надає додаткові політичні дивіденди Мародеру?
3. А те, що Рошено-система все більше поглинає Зерошенка та робить його своїм - це гарно для Мародера?
4. А разом ці перші три переваги вигідно Мародеру?

Відповісти
  • Юра Г.
30.01.20 15:09

Ігор, Ви можливо, не погодитися, але на мою поверхову думку Ви помиляєтеся у головному, Роблячи з Зе Зерошенко. Порошенко є мародер та крадій, талановитий, але звичайний і самостійний, що САМ, і це особливо важливо керував процесом. Він це дракон з однією головою. Зе , це як видима частина айсбергу. І те що скритно від людського ока тільки починає проявлятись, причому не безпосередньо, а через дію. Це як радіація, ії ні хто не бачить, а вона вбиває. Спробуйте дивитись на процеси не з середини, а з зовні. Зе не має жодного відношення до Порошенко. Як і до слуги народу. Кому служить Зе незважаючи нібито на зрозуміли висновки - не є таким. Врешті Зе робить одну хорошу справу, створює відроджену націю Українців в незалежності від його особистих намірів.
Как говорил Суворов тяжело в ученьи - легко в бою. 

Відповісти
  • Ігор
30.01.20 15:45

Юра Г., чому ж не погоджусь? Погоджусь, але не повірю.
Для "дивитись ззовні" пропоную: 
https://www.youtube.com/watch?v=BpzblZceMDg&list=PLHKivXmaggkCPPVsK9bHYa0x0L-EwWoLW
Там збірка з 6, але першою оберіть про Монголію. Це ще один приклад, як розвиваються країни. Там будуть 2 фрази. Приблизно: за 15 років з 1991 (коли Монголія звільнилась від впливу СРСР) ВВП Монголії збільшився у 12 разів а середня зарплата = 500 доларів.
Якби Зерошенко справді хотів, ми б відчули дуже сильно. Як тоді, коли він скасував готівкові штрафи.

Відповісти
  • Нона
30.01.20 14:20

Ігор, А вам все невісчина спідниця жити та дихати не дає, 

Відповісти
  • Ігор
30.01.20 14:47

Нона,
А невістка це хто: порошенко чи Зерошенко?
А що мається на увазі під спідницею? Вони ж обидва у штани одягнені.

Відповісти
  • Нона
30.01.20 15:01

Ігор, це така українська приказка, а хто такий зерошенко тільки вам відомо, бо у вас на любу тему така мантра, і це вже дуже смішно, 

Відповісти
  • Ігор
30.01.20 15:03

Нона, Добре.

Відповісти
  • Андрій
30.01.20 16:32

НДС платит конечный потребитель!!! Конечный потребитель мы!!! Ещё один способ залезть НАМ в карман!

Відповісти