Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


30.01.20
2234 0 Друкувати

Донарахували відпускні за минулий період: чи перераховувати середньоденну зарплату для лікарняних

Чи може донарахована сума відпускних у листопаді 2019 року бути підставою для перерахунку середньоденної зарплати для лікарняних, яка вже обчислили у жовтні 2019 року?

Спеціалісти Фонду соцстраху нагадали: допомогу по тимчасовій непрацездатності обчислюють на підставі відомостей, що включили до Звіту з ЄСВ і подали до ДПС (п. 32 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266; далі — Порядок № 1266).

Середньоденну зарплату обчислюють за формулою:

нараховану за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітну плату, на яку нарахований ЄСВ «/» кількість календарних днів перебування у трудових відносинах (виконання робіт, надання послуг за ЦПД) у розрахунковому періоді.

В розрахунковий період не включайте календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка до догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження заробітної плати.

Норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 та Порядок № 1266 не передбачають перерахунок уже обчисленої середньої заробітної плати.

Лист Фонду соцстраху від 24.12.2019 р. № 2626-03-7.

За матеріалами Головбух
Коментарі
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
26960 122
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно