Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


30.01.20
5854 13 Друкувати

Орендуєте «крісло-місце» (наприклад, у перукарні, салоні краси)? Зареєструйтеся підприємцем!

В умовах розвитку ринкової економіки, все частіше громадяни бажають реалізувати право на працю, працюючи «на себе».

Управління з питань праці повідомляє, що відповідно до ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця.

Згідно ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання тягне за собою накладення штрафу від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Тобто, у разі оренди, використання «крісло-місця» у перукарні, салоні краси, студії нігтьового сервісу, будь-якого іншого приміщення з метою надання послуг, торгівлі, громадського харчування та інше, громадянин повинен здійснити державну реєстрацію підприємця.

При проведенні роз’яснювальної компанії, у разі встановлення випадків здійснення господарської діяльності без державної реєстрації суб’єкта господарювання або ознак такої діяльності, інспектори праці інформуватимуть органи Державної податкової служби для вжиття відповідних заходів.

Інспектори праці закликають реалізувати Конституційне право на працю у правовому полі, з метою уникнення відповідальності у майбутньому.

За матеріалами ГУ Держпраці у Донецькій області
Коментарі
  • Перукарня
30.01.20 09:03

А чи несе відповідальність орендодавець за здавання в оренду крісла громадянину-непідприємцю?

Відповісти
  • Ларсон
30.01.20 09:55

Интересно,какой процесс доказываемости осуществления такой д-ти

Відповісти
  • Олена
30.01.20 13:15

Ларсон, ну як який? Я прийшла пофарбувати волосся, а мені прийшла якась бабушка його фарбувати? Чи як? То ж то має бути або працівник перукарні (і має бути трудовий договір), або ФОП (і мають бути документи). Просто спитати трудовий договір чи договір оренди приміщення ФОП - я думаю це має так виглядати.

Відповісти
  • Елена
30.01.20 10:03

Орендодавець несе відповідальність за подання 20-ОПП з інформацією про здачу в оренду крісла.

Відповісти
  • цікаво
30.01.20 11:42

а арендодавець повинен мати КВЄД на діяльність по сдаче крісла в оренду?

Відповісти
  • Олена
30.01.20 12:33

А вони що - не оформлені підприємцями? В принципі, якщо працюєш, наприклад, у перукарні маєш бути або найманим працівником її, або орендувати місце як ФОП. А в нас не так?

Відповісти
  • Вячеслав
30.01.20 13:50

А при чем здесь кресло? Сдаётся площадь. А если арендуется кресло, то бери его и чеши отседова чесать прически. Дурацкая статья.

Відповісти
  • ВАЛЕНТИНА
30.01.20 15:20

Вячеслав,

Відповісти
  • Аня
30.01.20 16:28

Может быть арендатор на первой группе единого налога без РРО?

Відповісти
  • Злой клоун
30.01.20 19:22

Почему он не может как физ лицо?  

Відповісти
  • Оксана
31.01.20 20:17

Чи може фоп 1групи (орендар приміщення) здавати в оренду робоче місце фопу 1 Гр і чи потрібен договір? 

Відповісти
  • Наталья
01.02.20 01:35

1.Если нет трудового договора арендодатель отвечает штрафом за неоформленного работника .
2.В договоре аренды кресла всегда оговаривается и площадь помеще
ния и коммунальные услуги .
3.Если есть договор аренды с физ.лицом которое не зарегистриро -
 вано ФОП :
   - аренда это услуга , арендодатель на едином налоге имеет право
     оказывать услуги только единоналожникам и бытовые услуги
     населению , аренда не бытовая услуга ;
 -  заставят перейти в 3 гр. и с дохода по аренде заплатить налог
    15%
 -  физ.лицо оштрафуют за нерегистрацию ФОП
4.Арендатор ФОП на 1 гр. работает без РРО
5.У арендодателя обязательно должен быть код деятельности
  68.20 и он должен быть 2 или 3 гр. ен , ФОП 1 гр. не имеет права
  ничего и никому сдавать в аренду .
6.Если физ.лицо не зарег.ФОП занимается чем-нибудь и получает
 за это доход , должно подавать Декларацию и платить налоги .

Відповісти
  • Гарри К.
13.02.20 12:04

Наталья,..так вот в ващем наборе "умняка" в п.6 как раз и кроется ответ!!: если физ.лицо НЕ зарегено как ФОП, а действует от своего имени и получает доходы, то, да - оно ДОЛЖНО подать деку об имущ.состоянии и полученнных доходах.. но!!.. КОГДА? - а подать оно ее должно АЖ по истечении этого года, т.е. грубо говоря аж ЧЕРЕЗ ГОД!!..а пришедшим тетям-и дядям тупо рассказать "сказку", что здесь она на тсажировке ради самой-себя-любимой.. и никакой предпринимательсокй деятельности не ведет (а ЧТО такое есть эта самая "предпр.деятельность"? - правильно: СИСТЕМАТИЧЕСКАЯ.. и т.д).. так вот и пусть докажут эту СИСТЕМАТИЧНОСТЬ..
П.С. хотя, если дело налажено и есть постоянная клиентура, и нет желания больше работать у "себя дома//у клиента" (что тоже вариант!!), то есть смысл зарегиться ФОП-единщиком 3й (именно 3й гр - на 5% ставки..т.к. 2я группа предполагает уплату ед.налога почти 1000грн, что равносильно выручке в 20тыс ежемесячно на 3й группе - а ты их еще заработать попробуй!!) с уплатой тех же ЕСВ, котрые так или иначе идут в страховой стаж пенсионный...

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
62173 224
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно