Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.02.20
7290 15 Друкувати

Нацбанк спрощує порядок розкриття банківської таємниці

Національний банк привів порядок розкриття банківської таємниці відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів".

Цим Законом, ухваленим Верховною Радою 31 жовтня 2019 року, були внесені зміни, зокрема, до ст. 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність", що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю.

Державні органи, визначені в пунктах 3, 31 та 32 ч. 1 ст. 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

З цією метою Національний банк упорядкував норми Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління НБУ від 14.07.2006 р. № 267, відповідно до законодавства.

Відповідні зміни затверджені постановою НБУ № 13 від 31 січня 2020 року.

За матеріалами НБУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
05.02.20 08:59

Здравствуйте, инвесторы! Ой, куда же вы...

Відповісти
  • АлександрСС
05.02.20 09:54

Здравствуй Северная Корея! Скоро: обыски на предприятиях и дома без решения суда.

Відповісти
  • Елена
06.02.20 09:28

АлександрСС, уже вчера было

Відповісти
  • Ольга
05.02.20 10:58

АлександрСС, о корее можем только мечтать - нужно сказать - здравстуйте  сомалийские пираты

Відповісти
  • Светлана
05.02.20 10:24

Здравствуйте, девяностые и ... жёлтый чемоданчик налика...

Відповісти
  • @@@
05.02.20 10:24

когда властям надо было - они прекрасно и без формальностей обходились

Відповісти
  • Ольга
05.02.20 10:56

ох  теперя колямойша все счета перешерстит

Відповісти
  • 777
05.02.20 11:28

Может правительству , президенту и ВР , привести в порядок работу судебной системы, а не обходить ее. Ведь если через суды долго и сложно добиться решения об открытии банковской тайны то нужна наверное реформа судовой системы , а не давать повод такой армии правохранительных органов  открывать банковскую тайну. Которые будут писать писульки и ставить в позу всех , а то и к стенке. Так откройте доступ уже и налоговикам, которые снова  почуствовать себя богами. А  бизнес и народ буду двигаться двумя дорогами, одни перейдут на кеш, а другие найдут варианты с крипто валютой. Уверен, что такое решения НБУ не обдуманное но очень опасное, для самой банковской системы, которая может исчезнуть в ближайшие 20 лет, и удачно ее заменит расчеты криптой, НБУ всех туда и толкает

Відповісти
  • Ігор
05.02.20 11:31

Нарешті!!! Найбільша в світі корумпована система Зерошенка зможе більш якісно наводити порядок серед поганого населення. Самі винні - собак не продають, податки з цього не сплачують. А де брати гроші на відшкодування 2/3 бюджета на ПДВ?

Відповісти
  • Ігор
05.02.20 13:18

Та ще і свічки товстим, розмальованим та обвішаним жіночими коштовностями попам-пільговикам не ставимо. Ну хоч перестали бути зрадниками Петру-Липецкому.
От тільки в новому полюванні на відьом, ми как називаємось? 

Відповісти
  • Ігор
05.02.20 13:39

Евріка!! Назва буде такою: полювання Данили-проФФесора на "Відьом середнього класу".

Відповісти
  • Галина
05.02.20 12:42

Ігор, сами голосовали- ешьте!!!

Відповісти
  • Марина
05.02.20 11:48

Ігор-дурень.

Відповісти
  • Елена
05.02.20 22:53

Когда же в страну прийдут люди, которые любят Украину? Ведь финал у всех один: 1х2. Сколько может человек унести с собой на тот свет? Когда же Вы нажретесь?

Відповісти
  • """
06.02.20 01:31

люди! опомнитесь! Ведь в гробу  карманов НЕТ!

Відповісти