Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.02.20
8479 16 Друкувати

Як ФОП припинити свою діяльність?

Державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюють відділи з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців через Центри надання адміністративних послуг виконавчих комітетів міських рад та районних державних адміністрацій.

Державна реєстрація припинення ФОП здійснюється на підставі поданої Заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням (форма 12).

ФОПи мають закрити рахунки в банках, які були  відкриті на ім’я ФОП для зарахування коштів від здійснення підприємницької діяльності.

Перед припиненням підприємницької діяльності суб’єкт господарювання повинен сплатити заборгованість і поточні зобов’язання  з податків і зборів та подати ліквідаційну звітність.  

До органів ДПС ФОП, які прийняли рішення про припинення, повинні подати:

ФОП на єдиному податку:

- Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, затверджену наказом Мінфіну від 16.07.2019  р. № 308, де заповнити п. 5.5 у якому зазначити причину Відмови від спрощеної системи оподаткування - «Припинення провадження господарської діяльності»);

- Податкову декларацію платника єдиного податку ФОП, на якій від  руки написати «ліквідаційна».

ФОП на загальній системі оподаткування:

- Податкову декларацію про майновий стан і доходи, у якій  у рядку 8 зазначити дату припинення.

ФОП, які мають найманих працівників (незалежно від того, на якій системі оподаткування  вони перебувають):

- подають Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку за ф. № 1 ДФ, у якому у колонці 7 зазначають дати звільнення найманих працівників.

Крім того, подається звітність з єдиного внеску:

ФОП, який не має найманих робітників:

- подає Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою Додатку 5  з позначкою «ліквідаційна».

ФОП, який має найманих робітників:

- подає Звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та  суми нарахованого єдиного внеску за формою Додатку 4, де у таблиці 5 зазначає дати звільнення найманих працівників.

Ліквідаційна звітність подається протягом 30 календарних днів з дати  державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП.

За матеріалами ГУ ДПС у Київській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
06.02.20 02:31

Наврали.
1. Заява – зачем подавать? Не нужно (299.10. п.2 НКУ). Хотя в самой форме заяви добавили пункт про "припинення", но в НКУ в ст. 298.2 не указано про обязанность подачи заяви по ЕН в случае "припинення".
2. Декларация по ЕН – а почему предлагается "от руки" написать "ліквідаційна"? А если я напечатаю эти слова? А если я хочу её сдать в электронном виде?
3. По поводу сроков подачи ликвидационной отчётности (30 дней) – враньё! 30 дней – сроки подачи ликвидационной декларации про майновий стан и Додатка 5.
3.1. Додаток 4 сдаётся до 20 числа след. месяца
3.2. Декларация единщика, 1ДФ (хоть 100 раз написать на них "ліквідаційна") – сдаются в 40-дневный срок после окончания квартала.
3.3. 20-ОПП, РАЗрегистрация РРО, деки по местным налогам, сроки уплаты налогов при "закрытии"... – забыли указать; про придуманный некоторыми налоговыми т.н. обходной лист тоже умолчали...  

Відповісти
  • Сонечка
06.02.20 16:33

Сомневающийся Sкептиk,а мені запропонований план дій  по закритттю ФЛП , ГУ ГНС в Киевской области- дуже подобається!!!!!!!!,так і зроблю

Відповісти
  • Буржуй
06.02.20 07:23

Сомневающийся Sкептиk, пункт 3.2- если ФОП 3 группы то да поквартально, а если 1или 2? Если я закрылся 1марта 2019 то разве поздно подать ее сегодня 6 февраля? И думаю писать "ликвидационная" Вовсе не обязательно. Налоговики видят "стан" и за 2019 год Я плательщиком ЕН уже не буду и 2-ю явно не подам!

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
06.02.20 16:01

Буржуй, по идее, если ФОП 1 или 2 группы, то обязанность подачи квартальной формы декларации у него возникает при переходе с 1 группы на 2 или 3, или со 2 на 3 или перехода на ОСН (296.5.1.). В случае "РАЗрегистрации" ФОП 1 или 2 группы должен подать годовую декларацию, с учётом 294.6 НКУ.
Если ФОП закрылся 1 марта 2019, то сегодня не поздно подать годовую; писать "ликвидационная" – считаю тоже необязательным и ненужным. Просто, если бы сдавали в апреле ("ногами", или квартальную форму в электронном виде), то у Вас бы её тоже приняли. А вот, если бы ФОП закрылся 15.01.2019, то за 2019 год (или даже за 1 квартал 2019) до 15 февраля он НИКАК бы не смог сдать в электронном виде, даже, если бы впихнул в неё "ликвидацийна" )) 

Відповісти
  • Буржуй
06.02.20 16:29

Сомневающийся Sкептиk, Єто да

Відповісти
  • Анна
06.02.20 10:43

есть 2 ФОПа ,общ.сист.без деятельности с 2018 годаодин из них  прекратил деятельность в мае 2019 г.,отчеты ликвид не подал,так получилось((Вот до 10.02.20 будет подавать,а что делать..ЕСВ еще не уплачено за 2019 год примут есв отчет и деку о доход.ликвидационные?

А второй сдает за 2019 есв и пустую деку и ликвид-ые за 2020 г,так как в январе этого года прекратил деятельность
Примут их отчеты на бумажном носителе?
По отчетам сроки до 10.02 ,а по оплате есв?или его надо уплатить до сдачи отчета годового/ликвид-го?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
06.02.20 16:15

Анна, отчётность примут. Но: до сдачи отчётности нужно оплатить "долги", так всегда получается чуть меньше.
По второму ФОПу Додаток 5 примут, майнову (если он в 2020-м был на ОСН) примут; если был единщиком, то деку сдавать рано. 
Єдиний внесок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна» (п. 13 р. ІV. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування)

Відповісти
  • Людмила
06.02.20 17:30

Сомневающийся Sкептиk," Оплата 10 дн ЕСВ после ликвидационного отчета " - это по закону, налоговая об этом и слышать не хочет, в кабинете сразу после сдачи ликвид.ЕСВ, ставится срок оплаты ЕСВ датой подачи и потом начисляется пеня, если оплатили ЕСВ после сдачи ликвидационки (( я с этим вот буду пытаться бороться. Может у когое сть опыт уже? 

Відповісти
  • Andrey
06.02.20 11:41

А якщо ФОП подав заяву до держреєстратора про припинення підприємницької діяльності і ці відомості попали до ДПС, то по даному документу не зрозуміло, що він не буде використовувати спрощену систему оподаткування? Заяву ще потрібно? І скільки ще часу будемо носити декларацію з поміткою "ліквідаційна"? Я не хочу носити, я маю електронний ключ і хочу здати в електронній формі, а не стояти в черзі і чекати інспектора

Відповісти
  • Сонечка
06.02.20 16:37

Andrey, поміткою "ліквідаційна",чесно ,теж задовбало.....

Відповісти
  • Сонечка
06.02.20 16:36

Від себе поділюсь ,як що маєте ключі :https://online.minjust.gov.ua/  

Відповісти
  • Людмила
06.02.20 17:34

и, как показывает практика, сейчас ликвидационный отчет по ЕН нужно нести исключительно нарочно в налоговую, т.к. в Электронном кабинете сразу после внесени в ЕДР о прекращении  д-ти ФЛП  расторгается д-р на сдачу отчетности в эл.виде. Отчет по ЕСВ ликвид.при этом подписывается и отправляется, а по ЕН декларация нет), ее только ножками в налоговую.

Відповісти
  • АННА
06.02.20 20:33

Людмила, почему же, можно подать через кабинет "Листування з ДПС" письмом, в ПДФ формате и пусть ножки отдыхают))))

Відповісти
  • Людмила
07.02.20 10:54

АННА, письмом согласно законодательству ( насколько мне известно) только Укрпочтой с описью и уведомлением и никакими другими кабинетами

Відповісти
  • АННА
07.02.20 12:47

Людмила, нет)
Лист - прошу принять ликвидационные отчеты.... приложение к письму отчеты. Сохраняете все в ПДФ формате одним файлом и отправляете через кабинет. Все проходило. Так же подается заявление на ЕН, сейчас вроде форма появилась, а раньше только так или ручками-ножками.

Відповісти