Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.02.20
7765 14 Друкувати

Внесли зміни до Закону про ЄСВ

13.02.2020 р. набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 14.01.2020 р. № 440-IX. Основна його мета — забезпечити функціонування ДПС та Держмитслужби у форматі єдиних юридичних осіб.

Проте він вносить зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Серед новацій виділимо такі:

1. Податкові органи повідомлятимуть не лише Пенсійний фонд, а й фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування, про взяття на облік платників ЄСВ із зазначенням податкового органу, в якому взято на облік платника.

2. Від ДПС до Мінфіну переходять повноваження  щодо встановлення форм, строків і порядку прийняття та обробки звітності, зокрема в електронній формі, від платників щодо нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

3. До реєстру страхувальників внесуть інформацію про реєстраційний номер платника ЄСВ.

4. Не підлягаютимуть оскарженню зобов’язання зі сплати ЄСВ, самостійно визначені платником.

5. Уточнено, якщо платник ЄСВ протягом 10 календарних днів з дня отримання вимоги не сплатив зазначені у ній суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному або в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 календарних днів з дня отримання узгодженої вимоги, тоді податковий орган надсилає до підрозділу державної виконавчої служби узгоджену вимогу про сплату недоїмки в електронній формі (до початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів).

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Марина
13.02.20 08:12

Який "гарний" пункт 4. ФОПів остаточно позбавили можливості скасувати помилково поданий додаток 5... Вітаю.

Відповісти
    Оцінити
  • 25
  • 1
  • Кузя
13.02.20 18:03

Марина, я думаю п.4 не с этой целью написали. Сейчас Фопы начали отсуживать свое право не платить ЕСВ при ряде условий. Пара-тройка решений в пользу Фопов и пойдет волна тех, кто решит забрать у государства излишне (необоснованно) уплаченные суммы. Поданные декларации лишат ФОПов шансов вернуть свои платежи. Прикрывают задницу бюджету.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 1
  • Алиса в Стране чудес
13.02.20 13:45

С чего вы взяли? Обжаловать нельзя, а не уточнять. Так было всегда и очень логично: как можно оспаривать собственные показатели?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 3
  • Ніна-Н
13.02.20 16:11

Алиса в Стране чудес, помилки в додаток 5 можна виправити тільки  за результатами перевірки.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Марина
13.02.20 13:48

Алиса в Стране чудес,А Ви намагалися хоча б один раз скасувати додаток 5, який був поданий помилково? Схоже, що ні...

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Oleg7
13.02.20 08:46

Браво! Самостійно виправити помилки з ЄСВ адекватним чином не дають, а тепер і забороняють оскаржувати. 
Таке враження, що безглуздості законодавців справді немає меж...

Відповісти
    Оцінити
  • 61
  • 0
  • *
13.02.20 10:03

Вот так реформы! А все ждали отмену ЕСВ для ФОПов без деятельности(((.

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 1
  • Цікаво
13.02.20 12:23

*, якщо без діяльності. виходить що працює в чорну. скрива дохід.бо інакше за що він живе ?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 4
  • Марина
13.02.20 12:33

Цікаво, Наприклад, працює найманим працівником. Чи Ви з тих, хто вважає, що абсолютно всі ФОПи - горомовідвід для ЮО?

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 1
  • ДЖАКОНДА
13.02.20 14:37

4-й пункт , якийсь дивний!

Я , щось не розумію...може хтось розтлумачить. Дякую.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Олександр
14.02.20 11:47

ДЖАКОНДА,Зрозумійте логіку і не тільки нової редакції ст.4 Закону "Про єдиний внесок..."-звіт по додатку 4-останній день подачі-20 число наступного місяця.Якщо здаєте в паперовому виді в 17год.58хв.-то звіт зараховано 20 числом, А ЯКЩО ЗДАСТЕ ПО ЕЛЕКТРОНЦІ В 16ГОД,01ХВ. ТО ЗВІТ ЗАРАХУЮТЬ 21 ЧИСЛОМ УЖЕ ІЗ ШТРАФАМИ....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ніна-Н
14.02.20 10:42

ДЖАКОНДА, скоріш за все, мається на увазі те, що якщо задекларував, то зобов"язаний заплатити. Напевне, з досвіду по дод. 5, де нарахування показували помилково, а коригування не передбачено. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Олександр
14.02.20 12:03

Ніна-Н,Додаток 5. можна зкоригувати, у мене получилося (основну суму)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Руслан
14.02.20 14:41

Олександр, Напишіть як це ви таке зпотворили, якщо Законом заборонено, коригування можливе лише після перевірки??????????????????????????????????????????????

Відповісти