Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.07.20
17753 23 Друкувати

ДПС виявлено помилки в алгоритмі роботи СМКОР

Схема зловживань з ПДВ, яку ДПС спільно з Службою безпеки України та Міністерством цифрової трансформації зуміли зупинити, коштувала бюджету 2 млрд грн в місяць. Про це повідомив під час брифінгу в Офісі Президента України заступник Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков.

«Підприємства реального сектору економіки України переважно є сумлінними платниками податків, але бізнес – це конкуренція. І якщо при сумлінній роботі платник податків програє у рентабельності тому, хто використовує схеми, у нього виникатиме прагнення також їх використати, інакше він збанкрутує. Ліквідацією схем позбавимо потреби у тінізації», - зазначив Євген Олейніков.

За його словами, заходи органів влади щодо протидії схемам ухилення від оподаткування та руйнування їх не тільки повертають державі кошти, які не сплатили шахраї, а й створюють потужний стимул для сумлінних платників чесно виконувати свої податкові зобов’язання перед державою. Як наслідок, до бюджету надійшло додатково 9 млрд грн за два місяці.

Євген Олейніков повідомив, що ДПС за допомогою Служби безпеки України та Міністерства цифрової трансформації було встановлено помилку в алгоритмі роботі системи моніторингу ризиків, що використовується в адмініструванні ПДВ. І шахраї могли скористатись цією помилкою та імітувати свою відповідність критеріям безумовної реєстрації. Тобто система сприймала їх сумлінними платниками та їх податкові накладні взагалі не перевірялися на ризики.

«Завдяки спільній роботі та швидкій ефективній допомозі наших колег із СБУ та Мінцифри протягом першого місяця роботи нового керівництва ДПС ця вразливість системи була усунута», - зазначив Євген Олейніков.

Наразі, за його словами, ДПС створює цілісну прозору систему моніторингу економічних процесів, продовжуючи спільну роботу з СБУ та Міністерством цифрової трансформації.

За матеріалами ДПСУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Аудитор
04.07.20 10:55

Ошибка - это само существование СМКОР

Відповісти
  • Облікове Діло
04.07.20 15:43

Аудитор, саме так - СЕА ПДВ достатньо, якщо метою є боротьба з ухилянням від оподаткування. 
А якщо охота мати чим бізнес кошмарити - то це саме СМКОР.

Відповісти
  • INSPECTOR
04.07.20 14:58

Аудитор, глядите - в ДПС пришло новое руководство так сразу все и наладилось, угу. А то что СБУ начала шмон в ДПС еще в конце 2019-го - так про то молчок.И шо:  кого-то закрыли за эту схему?
И разве она одна, схема-то?

Відповісти
  • Buhh
04.07.20 11:19

Бухгалтера не смогли разблокировать свои налоговые накладные, вот и пришло 9 млрд, а не потому что, выявили какие-то там схемы. Такое ощущение, что жители с другой планеты этот СМКОР придумывали 

Відповісти
  • Олег
04.07.20 11:24

так так реформи в дії , податкову на 56 коп заблокували))) ........ в мене контрагента задихався від сміху коли говорив , як я збираюся йому її розблоковувати))))))))

Відповісти
  • Вікторія
04.07.20 18:51

Олег, у меня в прошлом году трижды блокировались накладные на 180 грн реализации бюджетной организации. Причем, у меня вообще не было других блокировок. Но все лето с завидной постоянностью блокировалась заправка 1 картриджа в месяц. 

Відповісти
  • Галька
04.07.20 11:29

Наоборот, под себя писали, а то дворцы недостроены, яхты недокрашены..

Відповісти
  • економіст
04.07.20 20:29

Змінюються президенти .депутати,премєр-міністри.керівники правоохоронних та фіскальних органів .а податкова мафія невмируща. Найтрудніша боротьба самим з собою.Ось як вони «борються»з схемами розкрадання ПДВ останніми роками.


2015р-введемо систему електронного адміністрування ПДВ ,схемам кінець!


2017р- введемо СМКОР( систему блокування податкових накладних) і схемам точно кінець!!


2018р –обновимо критерії ризиків і схемам уже точно кінець!!!


2019р –обновимо критерії ризиків 2 і схемам ну тепер вже точно-приточно хана!!!!


2020р лютий-"Завдяки спільній роботі Кабміну, Мінфіну та ДПС в Україні з'явився новий механізм для боротьби з мінімізаційними схемами при сплаті ПДВ. Це постанова уряду № 1165..." С.Верланов Схемам капець !


2020р квітень-«Розкрадання ПДВ за останній період досяг розміру 5 млрд в місяць»- І.Уманський Схеми продовжують жити і процвітати !


2020р липень –« ДПС створює цілісну прозору систему моніторингу економічних процесів, продовжуючи спільну роботу з СБУ та Міністерством цифрової трансформації. заступник Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков Схеми помруть !


Може прибрати з схем ДПС ,щоб схемам розкрадання ПДВ дійсно кінець настав ? Чи може до схем пристали ще дві державні установи?

Відповісти
  • ***
06.07.20 23:47

економіст, Это как план проверок, каждый месяц обновление. Контроль за розкраданням розкраденого.Ничего кроме личностей контролёров не меняется.

Відповісти
  • @@@
06.07.20 10:30

економіст, 100% Вы правы.  .  Они хотя бы первое событие убрали- и то облегчило бы работу

Відповісти
  • ***
06.07.20 23:56

Кто помнит точно  в каком году при ком ввели украинское ноухау "первое-второе" ( прям как меню в столовке) событие по НДС и доходам/расходам?Если я не ошибаюсь при Лазоренко-Тимошенко? Где в мире этот бред еще есть?

Відповісти
  • злой клоун
05.07.20 00:25

издеваются

Відповісти
  • Шурик
05.07.20 18:55

Есть принцип конструирования - чем сложнее создаётся система, тем больше вероятность её поломки. Само НДС уже воровской налог от Государства в Стране которая нехрена не производит. А не производит именно из-за этого самого воровского НДСа, потому что не выгодно.

Відповісти
  • ***
06.07.20 03:05

Шурик,10000%%

Відповісти
  • ЕленаНик
06.07.20 09:55

Как интересно. Тем самым они подтверждают, что вычитание на виртуальном складе из стоимости приобретения товара стоимости продажи этого товара - это не ошибка алгоритма, а так и было задумано. Зато закрутить гайки по критериям - всегда пожалуйста, щас вот "ошибочку" исправим, под видом борьбы с жуликами. 

Відповісти
  • Ольга
06.07.20 10:52

Прочла статью, как ДПС сама себя словила на схемах))))) и подумала, проверю свой лимит, ведь уже 3-й год! отвоёвываем свой  лимит, которым ещё ДФС не побрезговала и украла (по-другому это назвать нельзя !) в далеком 2017году. Мало того, у нас же есть решения судов первой, второй инстанций в нашу пользу, также кассация тоже в нашу пользу !   а ещё на заседаниях рабочей группы,  наши интересы отстаивает представитель офиса бизнес-омбудсменов. И исполнительная служба тоже пытается принудить ДПС выполнить решения судов !


Написала я так много для того чтобы оценили, сколько людей получают немалые зарплаты за счёт налогоплательщиков, а по факту на  ДПС влияния не имею. Может в этой цепи кто-то точно лишний !  


А лимит у нас так и не появился (( и почему-то так и думала !

Відповісти
  • Nata
06.07.20 13:55

Ольга,  у нас була аналогічна ситуація, пройщли всі суди,   рішення податкова, на диво, виконала))

Відповісти
  • Ольга
06.07.20 17:12

какое верное слово "диво" ! 

Відповісти
  • Стелла
06.07.20 10:54

Была бы ошибка, разблочили б то что "помилково" заблочили. а так теперь год судись с ними

Відповісти
  • лате
06.07.20 11:24

Ужас ужасный.Мафия бессмертна. Когда это кончится. Никогда!Помойная яма и кормятся с этой помойной ямы, свиньи.Людям жить не дают, стране развиваться не дают. 

Відповісти
  • Ірина
06.07.20 12:39

Директора  и засновники переложили ответственность за  свой  бизнес на плечи бухгалтеров и не хотят  бороться . Или бояться уголовного дела ,сейчас это быстро делаеться

Відповісти
  • Тетяна
06.07.20 15:14

А мені більше всього сподобалося: "...І шахраї могли скористатися цією помилкою..." Я не маю уявлення як можна "...імітувати свою відповідність критеріям...." Тобто, шахраї, які вміють імітувати відповідність критеріям - 100% знають, як працює СМОКР зсередини. Відповідно, шахраї = представники ДПС. 

Відповісти
  • Влад
06.07.20 15:49

«Завдяки спільній роботі та швидкій ефективній допомозі наших колег із СБУ та Мінцифри протягом першого місяця роботи нового керівництва ДПС ця вразливість системи була усунута», - зазначив Євген Олейніков.
Каким хером ее усунулы, где приказ минфина по изменению СМКОР?
Нету, знач как всегда шаловливыми ручками работают. Когда удобно - пожно и привысить полномочия...

Відповісти