Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.07.20
5520 2 Друкувати

Надали благодійну допомогу. Що з податком на прибуток?

Чи здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування платником податку на прибуток при наданні благодійної допомоги чи безоплатному перерахуванні (передачі) коштів, товарів (робіт, послуг) ЮО та яке документальне оформлення понесених витрат має бути у надавача такої допомоги?

Платник податку на прибуток збільшує фінансовий результат до оподаткування при наданні благодійної допомоги чи безоплатному перерахуванні (передачі) коштів, товарів (робіт, послуг) юридичним особам:

  •      неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), на суму благодійної допомоги, яка перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року;
  •      особам, що не є платниками податку на прибуток (крім фізичних осіб, які є платниками податку на доходи фізичних осіб), та платникам податку на прибуток, які оподатковуються за ставкою 0 % відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ;
  •      суб’єктам сфери фізичної культури і спорту (згідно з переліком, визначеним п.п. 140.5.14 ПКУ, внесеним до Реєстру, на суму благодійної допомоги, яка перевищує 8 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Коригування фінансового результату до оподаткування не здійснюється при наданні благодійної допомоги чи безоплатному перерахуванні (передачі) коштів, товарів (робіт, послуг) на користь юридичних осіб:

  •      що є платниками податку на прибуток;
  •      громадським об’єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, протягом дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19);
  •      неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру, якщо така допомога підпадає під дію положень п. 33 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

 

За матеріалами Категорія 102.12 ЗІР
Коментарі
  • Ирина
23.07.20 09:47

Написанное я поняла так. Доход 5000,расход 3000,благотворительность 1000. Финансовый результат: 5000-3000=2000. А затем 2000+1000=3000. 3000 х 18%.......??????

Відповісти
  • Вк
24.07.20 12:30

Це для всіх, чи тільки для тих, хто обліковує різниці?

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
109481 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно