Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.08.20
22148 24 Друкувати

У яких випадках ФОП – платники ЄП застосовують РРО та/або ПРРО?

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції, при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів:

до 1 січня 2021 року у разі:

  • перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 грн.;
  • здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення;

з 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року у разі:

  • перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 грн.;
  • реалізації товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізації лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібної торгівлі вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • здійснення діяльності ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
  • здійснення діяльності туристичних агентств, туристичних операторів;
  • здійснення діяльності готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізації текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

Разом з тим, з 1 квітня 2021 року не застосовують РРО та/або ПРРО фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи.

За матеріалами Категорія 109.04 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • хаха
10.08.20 10:21

Пожелаем удачи им на выборах.

Відповісти
  • Вікторія
10.08.20 12:09

Добрый день! А если ФОП-единщик и на безнале только,то РРО не нужен будет?

Відповісти
  • Елена
10.08.20 12:39

Вікторія, да. Но если никто не оплатит вам через систему Приват24 или что-то подобное, т.е. с личной карточки через лич.кабинета интернета. Глупо, но следить за этим надо.

Відповісти
  • Светлана
10.08.20 13:52

Елена, т.е если с января перевести все на безнал, то можно избежать РРО?

Відповісти
  • Елена
10.08.20 16:40

Светлана, еще раз повторю, ДА!!!, Но смотря что вы называете БЕЗНАЛ, получение денег на расч.счет - это безнал для вас в чистом виде, но если ваш покупатель не захотел стоять в очереди в кассу в банке, или не успел оплатить с расчётного счета ФОП, и решил вам заплатить в 2 часа ночи с личного приват24 или подобной системы (например Ощад24), зашел он в инет в 02:35 сделал оплату, то вы деньги увидели утром, а ЧЕК через РРО обязаны вробить и выдать покупателю! И плевать, что это БЕНЗНАЛ!
Читайте внимательнее Закон, там и нал и безнал...

Відповісти
  • Ніна-Н
10.08.20 13:46

 З приводу Приват 24 питання спірне. А як це визначити по банківській виписці, якщо з  картки/рахунку через  приват 24  сплачено? 
 

Відповісти
  • Елена
10.08.20 16:36

Ніна-Н,  на данном этапе времени, Закон, а так же налоговая дает все консультации что НАДО!!!
Смотрите выписку находите в е-бене 55 знак определенного числа что и будет обозначать оплату через Приват24, а так же просыпаетесь в 2 часа ночи (если так оплатят), ищете на какую почту (потому что покупатель вам ее не оставил) отправить, и выписываете ЧЕК!
Это наша Родина, пусть с тупыми законами, и жадным правительством, пусть с купленными образованиями и без саморазвития, зато с самоизоляцией, НО РОДИНА!

Відповісти
  • Ніна-Н
10.08.20 20:58

Елена,визначення "розрахункової операції" не змінилося з 1995 року.Це-приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг),... а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця. За 25 років багато змінилось, але ліпити РРО до всього, де є слово "платіжна картка"-це можуть тільки терперішні "консультанти"ДПС.

Відповісти
  • Елена
11.08.20 11:54

Ніна-Н,
Стаття 3. Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій *та/або в безготівковій формі* (із застосуванням *електронних платіжних засобів*, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані...
2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється *з використанням мережі Інтернет,* при отриманні товарів 

Відповісти
  • Ніна-Н
12.08.20 08:36

Елена,а я про що?Це прийом готівки, платіжних карток продавцями, які мають свої  пристрої для зчитування платіжних карток. QR -кодів і т.п.Це інтернет-еквайринг, коли є договір з банком на всякого роду "pay" і т.п. , але не  Приват 24, не інтернет-банкінг. як вважає ДПС,бо це банківський ресурс, до якого продавець не причетний. Так знаєте до чого можна договоритися? Всі платежі прийдеться пропускати через РРО. Я даю покупцю тільки реквізити поточного  рахунку.Якщо в нього є рахунок/картка в Приват 24, то тут ще РРО треба? Для чого?Все що покуцю потрібно- банк йому дасть.

Відповісти
  • Таня
11.08.20 12:53

Ніна-Н, скажите можно ли до конца 2020 работать с наличкой без РРО и принимать оплаты картами?

Відповісти
  • Ніна-Н
12.08.20 08:37

Таня,це залежить від того чим Ви торгуєте і які надходження.

Відповісти
  • Таня
11.08.20 13:00

Елена, не подскажите?

Відповісти
  • Елена
11.08.20 13:03

Таня, да, можно, но смотря какие у вас товары, некоторый список товаров/услуг уже под РРО.

Відповісти
  • Таня
11.08.20 13:13

Елена, а где можно посмотреть не подскажите?

Відповісти
  • Елена
11.08.20 17:20

Таня, закон рро

Відповісти
  • Вячеслав
10.08.20 14:49

Ніна-Н, на практике будет так: налоговая в акте всё, что не с 2600 укажет, как суммы, уплаченные с помощью платежных карт, а дальше вы уже сами будете в суде доказывать, что не жираф. И вряд ли что-то докажите. Здесь вопрос нужно ставить по другому, ребром. Карту не принимал и приём её не организовывал, значит нет расчетной операции по закону, значит нет РРО.

Відповісти
  • Вячеслав
11.08.20 12:47

Вячеслав, скажите пожалуйста в 2020 можно принимать карты, наличку главное не превысить лимит, а в 2021 чтобы не работать с рро только безнал с счета на счет?

Відповісти
  • Ніна-Н
11.08.20 08:57

Вячеслав, чому тільки з 2600..? ДПС погоджується з тим, що платіж через касу банка або термінал банку не є розрахунковою операцією.

Відповісти
  • Юра Г.
10.08.20 17:24

Вячеслав, да вы правы - фискальный чек обязан дать тот, кто принял карту, т.е. банк,
вы же получатель безнала в чистом виде. и я уверен инспектор не враг себе, отразив эту глупость в акте он может нарваться и на ряд уголовных статей.

Відповісти
  • ха
11.08.20 12:42

Если ФОП принимает налику на участке у клмента (эта есть расчетная операция), также были оплаты картами на р/с, то до конца 2020 можно работать еще без РРО, но я января нужно ставить (исключение если все операции будут безнальными)?

Відповісти
  • Ольга
11.08.20 12:58

А де ж торгівля будматеріалами та сантехнікою?

Відповісти
  • Алла
12.08.20 11:26

Здравствуйте, я так понимаю : для плательщиков единого налога четвертой группы сельхозпроизводителей, которые реализуют только свою продукцию применение РРО не обязательно, эту норму закона не отменили?

Відповісти
  • Надія
17.08.20 09:36

Підкажуть,будь ласка, ФОП 3 група, перевезення вантажними автомобілями, є і готівка і безготівкові розрахунки. Використання РРО з квітня 2021 обов'язкове? 

Відповісти