Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.08.20
15455 28 Друкувати

Неподання форми № 20-ОПП - підстава для віднесення платника до ризикових і, як слідство, блокування ПН (+ опитування)

Відповідно до п. 63.3 ПКУ платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням згідно з розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мін’фіну від 09.12.2011 р. № 1588, шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – форма № 20-ОПП) протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Неподання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 2040 гривень.

Але крім штрафів за неподання форми № 20-ОПП суб'єкта господарювання підстерігають й інші неприємності. Зокрема, зростає ризик потрапити до переліку ризикових платників податків, що, у свою чергу, призводить до блокування податкових накладних, проблем із реєстрацією РРО, акцизних складів та отриманням ліцензій на торгівлю і зберігання пального.

Якщо платник податків не подав або несвоєчасно подав форму № 20-ОПП, і в електронній базі контролюючого органу відсутня інформація про об’єкти, які використовуються ним для ведення господарської діяльності, такий суб’єкт господарювання відноситься до списку ризикових платників податку на додану вартість, а здійснювані ним операції відповідають критеріям ризиковості операцій. І як наслідки – блокування реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування податкових накладних (далі – ПН/РК). Тому для подання пояснень та копій документів, що підтверджують реальність господарської операції, платнику податків необхідно довести необхідність матеріально - технічних ресурсів для здійснення такої операції (офісних, складських, виробничих та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок, тощо), відобразивши їх наявність у формі № 20-ОПП. Якщо ця форма не подавалася, то її потрібно подати до того, як будуть подані документи для розблокування ПН/РК.

Крім того, у разі невідповідності видів діяльності платника тим основним засобам, які відображені ним у формі № 20-ОПП, контролюючий орган має право відмовити в прийнятті Таблиці даних платника ПДВ. Тому суб’єкт господарювання повинен навести в поясненні інформацію про наявність у нього всіх матеріально-технічних та трудових ресурсів для впровадження діяльності згідно з тими кодами КВЕД, які зазначені в таблиці: власних та орендованих основних засобів. Контролюючий орган перевіряє відповідність і

наявність цих об’єктів шляхом порівняння наданої інформації з інформацією електронної бази даних.

Нагадуємо, перевірити інформацію про свої об’єкти оподаткування можна в приватній частині електронного кабінету: «Електронний кабінет платника податків»/«Облікові дані платника»/«Відомості про об’єкти оподаткування».

Також звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які мають намір зареєструвати РРО/ПРРО: на обліку в контролюючому органу має перебувати і господарська одиниця (кафе, магазин), де буде використовуватись реєстратор розрахункових операцій. Якщо повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацію про відкриття такої господарської одиниці не подано до контролюючого органу, платнику податків буде відмовлено в реєстрації РРО/ПРРО.

Отримання ліцензії для торгівлі та зберігання пального також передбачає наявність необхідної матеріально-технічної бази, зокрема, спеціальних ємкостей (резервуарів). Відсутність зареєстрованих у формі № 20-ОПП основних засобів – причина відмови у видачі ліцензії для ведення такого виду діяльності.

Відсутність об’єкта оподаткування або наявність у базі неповної чи помилкової інформації про нього буде перешкодою у процедурі реєстрації в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП) акцизних складів (далі - АС). Згідно з п.п. 14.1.6 ПКУ АС є об’єктом, пов’язаним з оподаткуванням.

Головне управління ДПС у Донецькій області наголошує, що надання податкової форми № 20-ОПП є одним із ключових індикаторів реальної господарської діяльності платників податків.

По матеріалам: ГУ ДПС у Донецькій області

Інформація по темі:

Форма № 20-ОПП усе важливіше й важливіше

20-ОПП и блокировки НН: 5 важных фактов

Форма 20-ОПП межує з абсурдом і націлена на поповнення бюджету штрафами

Багато хто з  бухгалтерів пише, що ніколи не подає зазначену форму. На прохання нашіх читачів проводимо опитування щодо подання/неподання форми № 20-ОПП. 

Пропонуємо Вам пройти опитування, та дізнатися позицію своїх колег. 

Переглянути результати опитування. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • c-т
28.08.20 07:49

Форма  выходит на первый план. Скоро ее приравняют к налоговой декларации. Уже не знают с чего штрафы сбивать.

Відповісти
  • злой
28.08.20 08:46

не подавал и не подаю, людоедам всегда мало

Відповісти
  • Елена
29.08.20 16:18

злой,спасибо. Я сомневалась, но не подавала, бо чуйка срабатывала.

Відповісти
  • Татьяна
28.08.20 08:55

Тоже не подавали , теперь боюсь

Відповісти
  • ЕленаНик
28.08.20 10:04

Цікаво, якщо 31 серпня спливає строк договору оренди, і 1 вересня укладається новий, на той же об"єкт, на тих же умовах, теж треба буде 20ОПП подавати?

Відповісти
  • ???
28.08.20 10:23

ЕленаНик, ми не подавали, адже ніяких змін не відбулося

Відповісти
  • Вячеслав
28.08.20 10:32

Редакция, прикрутите голосовалку на сайт. Прям ажиотаж вокруг этой формы. Интересно соотношение подающих и забивших.

Відповісти
  • Адмін
28.08.20 12:24

Вячеслав, готово. голосуйте 

Відповісти
  • Светлана
28.08.20 11:04

Интересно, а как быть тем,кто подавал в бумажном виде? Эти данные никто не удосужился внести в электронный вид(((.
Плательщикам НДС проще подать и не мучаться.

Відповісти
  • Аpril
28.08.20 14:09

Светлана, Я подавала  на бумаге, они такое внесли, что лучше бы не вносили.  У одного объекта название улицы изменили, еще один объект вообще не наш внесли, а какой-то левый. Пришлось подавать 20-ОПП на аннуляцию и ставить все правильно

Відповісти
  • охохо
28.08.20 11:23

Светлана,да не проще, там так прописано , что не поцймешь на что и кого  подавать

Відповісти
  • Надежда
28.08.20 11:21

Светлана, в электронном кабинете можете подать сами.

Відповісти
  • Лара
28.08.20 11:47

Доброго дня. Хто займається орендою, який тип прописуєте коли берете в оренду і коли частково здаєтп, а частково самі експлуатуєте

Відповісти
  • Ирина
28.08.20 12:03

Подскажите! Если в новых договорах аренды ( c 01/02/2020г) не указано назначение использования обьекта, то как отражать это в 20ОПП? 

Відповісти
  • c-т
28.08.20 12:12

Касаемо аренды:арендатор и арендодатель должны оба! отразить сдаваемый объект в форме 20опп. А если нет? Мне никто не обязан сообщать подавали или не подавали форму.  Встречка будет?

Відповісти
  • Лариса
28.08.20 15:18

в форме 20-опп не видно контрагента кому сдаете

Відповісти
  • Олена
28.08.20 12:41

Форму подали, но на блокировке не отразилось никак, как блокировали, так и продолжают 

Відповісти
  • Наталія
28.08.20 13:42

И толку с подачи? Даже при входящем наличии номенклатуры- налоговая накладная заблокирована. Просто пьют кровь уроды и все зарабатывают: бюджет прерасно пополняется и суды не в простое- за каждый иск две тыс.грн выложи, даже если налоговая на 100 грн.

Відповісти
  • Ігор
28.08.20 14:04

Ти ба, як події розгортаються! Раніше Договір про визнання е-підписів розривали (часи паханату януковича + перші 2 роки порошенка) - вся робота зупинилась. Зараз цю роль передали 20-ОПП - вона стала універсальною: "на всі руки майстер". Агов! Гучні патріоти у національному одязі, зараз сенцов, наприклад. Ви себе в Україні любите, чи Україну в собі? Ви так само не помічали/мовчали корупції та верховенства права у Криму, поки Крим не втратили. Зараз ця ж п'ята колона по всій країні беззаконням займається. То може хоч зараз помітите, поки всю Україну не втратили?

Відповісти
  • ***
29.08.20 12:14

Ігор, Я люблю село де народилася моя мама! Хоча ним заволоділи армяни і що хотять там і роблять! Відкрили там асфальтний завод і смердить та смола так, що дихати нічим! Синок фермера - армянина їздить на крутій тачці по глиняній пилюці, що неможливо дихати! А ті люди які працюють на нього висловлюють йому шану і подяку, коли відмічають день працівника сільського господарства, коли на землі фактично працюють трактористи, на фермі доярки і скотарі! Абсурд! 

Відповісти
  • Ігор
29.08.20 13:48

***, дякую за увагу до мого коментаря.
В нас вся Система абсурд. І відповідальність за це нам всім треба взяти на себе. В нас якась повна IQ-нездатність до розвитку та державності.
Приклад (один з багатьох можливих):
В Україну приїхав білоруський опозиціонер Цепкало. Раніше він сказав якось так: "Україні потрібна модернізація". Його зустріли наші здорові чоловіки (за професією "Патриот"), та вибагливо сказали: "Кажи на камеру, щоб потім не відмовився "Чий Крим?". Жоден з них не спитав, якось так: "Що таке модернізація" або: "Що мав на увазі Цепкало під фразою модернізація України" або "Що це за звір такий - модернізація" і подібні варіанти.
В Україні повністю втрачена IQ-здатність до розвитку та державності.

Відповісти
  • ***
30.08.20 05:12

Ігор,можливо Ви правий,але є люди які моглиб управляти с користью для країни і народу, та ім туди не попасти не допустять! Свій приклад: в 90х почала працювати на керівній посаді та побачивши що робить директор і його оточення, як вони розтягають грабують і нищуть підприємство звільнилась і не захотіла в тому шабаші брати участь можливо так і в масштабах країни є люди які могли приносити користь але не хотять грабувати от Вам і IQ!

Відповісти
  • Ігор
30.08.20 12:54

***, дякую за увагу до моїх коментарів. Ви самі все гарно зрозуміли та прокоментували. Тому від мене коментарів не буде - просто подяка за увагу.

Відповісти
  • Наталія
28.08.20 16:05

Я не подавала 20-ОПП. Пока НН не блокировали, но теперь задумуюсь может подать эту форму 20-ОПП. Или подам и к себе лишнее внимание привлеку. Я в роздумиях.

Відповісти
  • Елена
28.08.20 16:32

Наталія, вот и я, Наталья, тоже не подавала эту 20-опп, а в прошлую пятницу подала по всем предприятиям и предпринимателям. Предприятия боюсь блокировки. а предприниматели - не зарегают рро, когда время прийдёт регить. Хотя в 2016 я подавала её, но в кабинете пусто.

Відповісти
  • Владимир
28.08.20 17:05

Админ, голосовалка была нужна в разрезе плательщики НДС, РРРошники и все остальные.  Из текста я не могу вычленить ситуации отдельно по плательщикам. Не очень информативно получилось. В след раз, надо было спросить у того же Вячеслава или какие вопросы задавать или в разрезе каких групп инфу получать... А за оперативность благодарность Вам...

Відповісти
  • людмила.
30.08.20 11:07

якщо 20-опп не здавалась.То треба її подати чи ні?

Відповісти