Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.09.20
5996 11 Друкувати

ДПС не виконує судові рішення по розблокуванню ПН/РК

Денис Осмоловський, керівник «Єдиної служби правової допомоги», на своєї сторінці у facebook пише, що мало отримати позитивне рішення суду, тепер спробуйте ще примусити ДПС його виконати.

Платники скаржаться, що ДПС вперто не виконує рішення суду по відновленню реєстрації податкових накладних, виконавча служба також діє так "активно" (прикриваючись карантином), наче їх хтось попросив…

Згідно відповіді ДПС України за період з 01.06.2020 року по 25.08.2020 року було зареєстровано лише 164 ПН/РК на суму 9,89 млн. грн., в порівнянні з травнем 2020 року (1212 ПН/РК на суму 63,09 млн. грн.).

За три місяці зареєстровано в сім разів менше ніж за один в травні. Залишок невиконаних рішень ДПС ретельно скриває…поки що.

Очевидно, що ДПС зайняло позицію «саботажу» судових рішень. Умисне невиконання рішень суду чи надання неправомірних вказівок щодо цих дій може свідчити про наявні ознаки злочинів в діях службових осіб ДПС відповідальність за вчинення яких передбачена статтею 364 ККУ «Зловживання службовим становищем» та/або статтею 382 ККУ «Невиконання судового рішення».

В таких умовах саме активність дій платника податків стає запорукою дотримання правового порядку та верховенства права в державі.

Платникам податків, які відновлюють реєстрацію податкових накладних (виключення з ризикових) через суд, бажано пам’ятати, що подання протягом 12 послідовних податкових місяців декларацій, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів/послуг (а деякі суди менше і не тривають), є підставою для анулювання реєстрації платника податку (п. 184.1 ПКУ), ДПС цим користується в першу чергу аби не виконувати рішення суду.

За матеріалами Денис Осмоловський

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
02.09.20 06:16

Отмените этот позорный  НДС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Все проблемы сразу отпадут.

Відповісти
  • Andrew
02.09.20 08:46

Ольга, если отменят НДС, значит будет нанесен тяжелый удар по системе выстроенной еще Азаровым. Очевидно, что сама система его не отменит. 

Відповісти
  • Евгения
02.09.20 09:49

Andrew, Andrew, В Украине НДС был введен в период начала с 1 января 1992 года.
Кем был Азаров в 1992 году :

В 1991—1992 годах — участник Движения за возрождение Донбасса
В 1992—1994 годах — член руководства созданного в Донецке Гражданского конгресса Украины.
это не в защиту Азарова, а о том прежде чем пишите что-то сначала почитайте о фактах)))) 

Відповісти
  • Андрей
02.09.20 13:18

Евгения, Я про налоговые накладные, введенные в октябре 1997г. 

Відповісти
  • Владимир
02.09.20 07:16

Ольга,все не все Но половина точно. Хотя они потом быстро придумают что-нибудь другое

Відповісти
  • Татьяна
02.09.20 09:06

Точно саботаж

Відповісти
  • мытарь
02.09.20 10:42

Невыполнение решений судов, вступивших в законную силу, в Украине является уголовным правонарушением. А сама система бюджетного возмещения в существующем формате была выстроена именно при Азарове - с 1997 он Глава ГНА, до этого времени возмещение НДС проводилось по-другому

Відповісти
  • Елена
02.09.20 10:59

И это уже не первый год. после суд.решения о разблокировке:
ГНИ говорит - "пишите письма!", пишут ... и все равно нет телодвижения - следующий их супер ответ "Докажите, что реальная сделка"...

Відповісти
  • Светлана
02.09.20 11:12

Невыполнение судебных решений и игнорирование исполнительной службы- это уже стало нормой в Украине......к очччень большому сожалению

Відповісти
  • Елена
02.09.20 12:08

Светлана, мы сами виноваты что это терпим.
Когда муж бьет жену и сам при этом бухает и гуляет - все говорят о такой сама дура, что позволяет и терпит... 
Тут те же самое... так кто дурак тогда?

Відповісти