Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.09.20
30522 66 Друкувати

Мінфін розробив нові форми декларації з ПДВ та податкової накладної

ДПСУ на своєму сайті оприлюднила проєкт наказу Мінфіну „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” (далі – проєкт наказу), який розроблено відповідно до вимог ПКУ, що діють з 23.05.2020 р., з урахуванням змін, внесених Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” (далі – Закон № 466).

Також проєкт розроблено на  виконання пункту 13 Плану дій щодо підвищення позиції України в рейтингу Світового банку „Ведення бізнесу” („Doing Business”), затвердженого розпорядженням КМУ від 04.12.2019 р. № 1413-р (далі – План дій), а також на виконання пункту 33 Плану діяльності ДПС з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2020 рік, затвердженого Головою ДПС від 05.12.2019 р.

У межах реалізації вимог Закону № 466 виникає необхідність у внесенні змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21. (далі – наказ № 21, Порядок № 21), зокрема проєктом наказу передбачено скасування додатка 1 до Порядку № 21 „Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду”.

Крім того, з метою виконання пункту 13 Плану дій стосовно проведення заходів для підвищення позиції України в рейтингу Світового банку „Ведення бізнесу” („Doing Business”) проєктом наказу передбачено удосконалення форми податкової накладної та порядку її заповнення, затверджених наказом № 1307, а також спрощення форми й порядку заповнення податкової звітності з ПДВ, затверджених наказом № 21, зокрема, за рахунок:

  • спрощення процедури заповнення податкової звітності з ПДВ, шляхом об’єднання додатків 1 та 5 до податкової декларації з ПДВ та, відповідно, скасування  обов’язку щодо відображення розшифровки податкових зобов’язань платника податку за звітний період у розрізі контрагентів, що заповнюються платниками податку у таблиці 1 додатка 5 до податкової декларації з ПДВ;
  • доповнення додатка 4 до податкової декларації з ПДВ інформацією стосовно відомостей щодо зміни поточного рахунку платника податків, яка, відповідно, дасть змогу уникнути непорозумінь при поверненні суми бюджетного відшкодування у разі зміни поточного рахунку такого платника податку, зазначеного в раніше поданій ним заяві у додатку 4 до податкової декларації з ПДВ; 
  • скорочення кількості податкових накладних, які складаються платниками, та їх реєстрації в ЄРПН шляхом збільшення кількості найменувань поставлених товарів/послуг в одній податковій накладній з 9999 до 99999 позицій;
  • удосконалення методики ідентифікації платника податків шляхом зазначення у формі податкової накладної коду ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи тощо.

Як наслідок, такі зміни забезпечать зменшення часу платників податків на податкове адміністрування ПДВ та матимуть позивний вплив на інновації та розвиток у сфері інтересів суб’єктів господарювання шляхом покращення бізнес-клімату країни відповідно до рейтингу „Doing Business”.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням, а також за адресами:

Державна податкова служба України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Департамент правової роботи, e-mail: m.temruk@tax.gov.ua;

Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua;

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Додаткові матеріали:

За матеріалами ДПСУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Wonder woman
04.09.20 14:01

Я когда увидела заголовок, мои коллеги услышали тираду трехэтажных матов. Вот больше делать нечего минфину. И если по декларации объединение додатков 1 и 5,в принципе, понятно, то по налоговой накладной "упрощение" мне неясно совсем. Что за зверь такой "код ознаки джерела податкового номера" и на кой он нужен в налоговой накладной и как это улучшает позиции в этом нафик ненужном украинцам и бухгалтерам дуингбизнесе -??????? 

Відповісти
  • Марі
07.09.20 08:43

Wonder woman, Наскільки я бачу, у ПН додалася ще одна (остання) куолонка, у якій має зазначатися якийсь код для с/г виробників. І ще ціла додаткова табличка для розшифровки % оподатковуваних операцій. Сенс поки що не зрозуміла.

Відповісти
  • Mariya A.
04.09.20 15:46

Wonder woman, а мне эти формы вообще не нравятся! Просто китч, какой-то! Под мой дуингбизнес не подходит!
Деку я хочу круглую и розовую! А НН - треугольную и жёлтую!

Відповісти
  • с-т
05.09.20 15:38

Mariya A.,в какое-то время(а может и сейчас) налоговые в Молдавии были на цветных бланках.Мне бухгалтер рассказывала,когда она там работала.

Відповісти
  • Вікторія
06.09.20 23:56

с-т, давайте обойдемся без цветных. Я еще помню 3  экземплярв "Ему, себе, пусть полежит"

Відповісти
  • марина
04.09.20 14:24

Wonder woman,это код ДРФО

Відповісти
  • Wonder woman
04.09.20 14:33

марина, в моем понимании, код - это код, а податковий номер - это податковий номер, тем более по ФОПам ДРФО и так указывался в налоговой. Т.е., судя по всему, реестрам будет присвоена какая-то кодировка, которую и нужно будет проставлять. Вбейте в гугл это незамысловатую фразу, никаких результатов нет, это именно  новинка.

Відповісти
  • Ігор
04.09.20 14:16

Дивитись додатки навіть не став.
1. Звісно додаток 5 давно не потрібен, він автоматично заповнюється з реєстру. Але прагнення об'єднати додатки 1 та 5 чомусь нагадує звіт з ЄСВ. В ньому теж хотіли об'єднати всі відомості з трудових відносин щоб ліквідувати тоталітарні трудові книжки (ТТК). Але звіт ускладнили; ТТК не ліквідували; зараз ТТК переводять у е-вигляд; інформацію з трудових відносин треба все одно подавати різним органам, навіть самому ПФУ, лікарняні заповнювати самим ручкою тощо, тільки роботи додалось.
2. ПН спростили тільки для АТБ та Рошенів - їм тепер можна 100 тис.рядків. Іншим спрощення ні якого, ще поверніть вказувати телефон, договір, форматування, ...

Відповісти
  • Ігор
04.09.20 14:55

Навіщо взагалі давати пропозиції? В Україні все вирішує Система, яка узурпувала владу. А всі намагання суспільства змінити Систему визнаються такими, що порушують конституційні права Системи. Президенти Petro Incognito та єрмак з товаришем Зе приходять до влади обманними обіцянками з бажанням не реформувати, а користуватись Україною. Їх продажні "Видовищні патріоти": яроші, яценюкі, кличкі, тягнибокі, ..., завжди допоможуть їм у прокремлівському напрямку.

Відповісти
  • Оксана
07.09.20 09:05

Ігор, смешались кони люди... вам в больницу пора с такими бредовыми идеями

Відповісти
  • марина
04.09.20 14:22

скучно......давно не меняли

Відповісти
  • Наталья
04.09.20 14:27

НЕТ СЛОВ!!!!!  Не зря зарплату получают из бюджета! Отработали....Хочется ругаться матом. Что за бред такой  "код ознаки джерела податкового номера"?  Чем мне, как плательщику, поможет  это "спрощення форми й порядку заповнення податкової звітності з ПДВ"????

Відповісти
  • Лали
04.09.20 14:28

Новые формы! Ура! А то я уже начала переживать и заскучала )))

Відповісти
  • Светлана
04.09.20 14:36

Как-то совсем непонятно ЗАЧЕМ? Наверное, чтобы совсем уже бухгалтерам дышать некогда было. Я злая((

Відповісти
  • LLL
04.09.20 14:43

Светлана, Им же зарплату нужно получать.

Відповісти
  • Анн
04.09.20 14:44

На счет "кода ознаки.....    Я так поняла, нужно будет ставить после кода ЕДРПОУ этот код .  Код = 1 -для юриков,  2- для ФОПов

Відповісти
  • Вікторія
06.09.20 23:58

Анн, а по ИНН слабо посмотреть, где ФОП, а где юрик?

Відповісти
  • Светлана
04.09.20 14:46

Им - зарплату, а нам - капец((

Відповісти
  • *
04.09.20 19:10

Светлана, точно. Субсидии в бюджете урезали и перенаправили на минфин. Теперь понятно, зачем. Нищие бабушки проспонсировали слабоумных держиморд. 

Відповісти
  • Ярослава
04.09.20 14:49

ну про обьединение додатков тут согласна,  давно надо вообще их отменить, они все тянутся с реестров. Ну может и отменят...лет через 6

Відповісти
  • Леся
05.09.20 08:42

Ярослава, вы не правы. Не все плательщики заполняют Додатки из реестров в Медок. Крупным плательщикам это совершенно не удобно. Импортируем не из медок в 1с, переносим в будущий период часть налоговых по своему усмотрению и только потом формируем додаток 5 и импортируем из 1с в Медок.

Відповісти
  • Леся
05.09.20 08:43

Поправочка" из медок в 1с"

Відповісти
  • Юлия
04.09.20 14:50

Нє ну звісно "такі зміни забезпечать зменшення часу платників податків на податкове адміністрування ПДВ". А то Додаток 5 нам життя не давав. Сука, задовбали тварюки.

Відповісти
  • Анастасия
04.09.20 14:59

5 Зазначається код ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи: 1 - Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ); 2 - Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО); 3 - реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ); 4 - серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Відповісти
  • ЕленаНик
04.09.20 15:06

Анастасия, цікаво, це що, хтось потребує "укрупненої" статистики по групах платників ПДВ, але  самим вибирати - зась, то хай платники для них це зроблять?

Відповісти
  • Ігор
04.09.20 15:05

Анастасия, чомусь мені здається, що і так можна розрізнити: ЄДРПОУ = 8 символів; ДРФО = 10; Серія та номер паспорта = 2 букви + 6 цифр.
Однак ІПН = 12 символів.

Відповісти
  • С_Светлана
04.09.20 16:10

Ігор, мабуть, розрізнити де який код можуть усі, окрім розробників цих форм. А взагалі, здається, в держанвних органах проходить якийсь таємний конкурс на найбільш дебільне нововведення та найбільш безглузде роз'яснення. 

Відповісти
  • Ігор
04.09.20 16:28

С_Светлана, дякую. Гарно сказали і весело.
Гадаю причина в іншому: в Україні все більше загострюється боротьба за ресурс, якій постійно зменшується. Тому Система все більше хоче регуляторних функцій, перевірок, штрафів, обмежень щодо виїзду, ..., тощо. Борються не тільки старці-олігархи, яким старі підприємства вже не дають того прибутку. Борються різні громадські організації
Приклад: Зараз "пресують" Лероса, який посмів критикувати президента єрмака та товариша Зе. Важливо: хто подав заяву/донос на Лероса - Організація Ветеранів АТО створена при порошенку. Здається, вони яким боком? І тут згадати треба радянські часи. Де ветерани мали пільги, окремі магазини, лікарні або відділення в них і подібне, а натомість обслуговували владу.
Просто зараз багато тих, хто бажає собі шматочок українського пирога або 30 монет.

Відповісти
  • Анастасия
04.09.20 15:00

Анастасия, взято из проекта новой Налоговой накладной

Відповісти
  • Лариса
04.09.20 15:02

Глубокий вдох и медленный выдох, все еще впереди.

Відповісти
  • Елена
04.09.20 15:07

И доказательств не надо что там сидят бездельники...

Відповісти
  • 9991
04.09.20 15:17

я б добавила ще одну строчку в декларації "сума перевищення", а по-нашому "сума віджата у підприємства". Які вони молодці: план по поборам перевиконують, бізнес-клімат покращують, лише ми поганці то мінімізуємо, то оптимізуємо і всіляк пручаємося, щоб не поповнювати бюджет, ганьба! :( 

Відповісти
  • бурундук
04.09.20 15:38

Я так понимаю, масса дармоедов увеличивается, а ручеек бюджетных денежек иссякает.......На что только не пойдут дармоеды абы высосать последнее....

Відповісти
  • *
04.09.20 19:05

Извиняюсь спросить..... А что, слабо этим дармоедам идентификацию у себя по кодам в автомате прописать? Чай, несложная задача.

Відповісти
  • *
04.09.20 19:06

На кой х.... это еще бизнесу изучать нужно? 

Відповісти
  • ***
04.09.20 19:41

Если следующие нами "выбранные"  будут наглее и тупее предыдущих ( укр традиция) , нам капец.
Пойти и зарегистрироваться кандидатом в президента/депутата , внести взнос и пройти избирательную кампанию можно или уже за сворованные деньги или за деньги ОПГ, которые придётся отработать.
Таковы реалии. 

Відповісти
  • Валя
04.09.20 21:56

Огорчена, но не удивлена

Відповісти
  • Елена
04.09.20 22:03

Это так прекрасно, даже не читая прошлась по всем комментам (я их тоже не читала) и поставила плюсики на основании ст.24 Конституции. Думаю, что внесла посильный вклад в развитие экономики. Фух... Надо выпить.

Відповісти
  • мина
05.09.20 03:33

треба робити страйк и гнать их ср.метлой не платить ни копейки, чтобы эти св. ушли и невозвращались  !

Відповісти
  • Igor
05.09.20 11:31

..если б ещё эти чудаки на букву "м" читали наши комментарии об их потугах..!!?..то наверно ещё и шапке "обновленных" папирцив шо то добавили фееричного...))

Відповісти
  • злой клоун
05.09.20 13:19

это их бизнес попросил )

Відповісти
  • с-т
05.09.20 15:45

сколько над нами издевались с этими накладными! номер договора,адрес задом-наперед,прописные-заглавные и тд. и тп. Надо придумать еще ерунду,чтобы ошибались мы чаще,все делается с целью непринятия документа,блокировок.В первую очередь касается тех,кто работает в правовом поле.А кто сидит на .....(свои конторы).тем пофиг, там всегда договорняк.

Відповісти
  • Светлана
07.09.20 08:36

упрощения процедуры заполнения налоговой отчетности по НДС, путем объединения приложений 1 и 5 к налоговой декларации по НДС и, соответственно, отмену обязанности по отражению расшифровки налоговых обязательств плательщика налога за отчетный период в разрезе контрагентов. И где это говёное спрОщення? Додаток 1(новый) по прежнему в разрезе контрагентов

Відповісти
  • Ирина
07.09.20 09:24

Светлана,это только проект приказа, он еще не принят!

Відповісти
  • СержК
07.09.20 09:01

пришла пора развивать собственные социальные сети - инстограмм и мордабух...

Відповісти
  • Людмила
07.09.20 09:12

Да, все нашему брату не так. Сейчас одним нажатием кнопки формируется отчет и приложения, одним нажатием кнопки отправляется отчет и не нужно все ручками заполнять и по полдня в налоговой пропадать . 

Відповісти
  • Ирина
07.09.20 14:07

Людмила, речь ведь не об одной кнопочке, а о переливании из пустого в порожнее. смена бланков ведер к обновлению всех бух. программ, а там вечно какие-то лаги вылазят. да и новые формы ведут к новым блокировкам и т.д. просто все устали от постоянных перемен. все меняется с такой скоростью, что мы не успеваем даже привыкнуть к чему-то, а уж уследить за этим всем......

Відповісти
  • Ніна
07.09.20 10:09

Людмила,вы , видимо, из "новых лиц"

Відповісти
  • Людмила
07.09.20 11:02

Ніна, я из тех , которые вели ручками весь учет по журналам-ордерам , заполняли главную книгу  и т.д. Не хотите туда вернуться? Там отчетные формы годами не менялись.

Відповісти
  • *
07.09.20 15:39

Людмила, а у меня почему-то в то время получалось иметь по две подработки. И очереди не мешали. Никто не ждал, что бухгалтер будет за секретаря в конторе сидеть, не отрываясь от стула. НДС был много проще. Особенно до введение первого события и налоговых накладных. А теперь и на одной конторе еле успеваю. Если НДС, о двух работах сразу можно забыть. 

Відповісти
  • Ніна
07.09.20 11:17

Людмила, я не писала , что хочу туда вернуться. Вы вспомните еще, что когда-то бухгалтера и на счетах считали. На дворе 21 век.  А у нас к одному нажатию кнопочки, сколько ерунды всякой понапридумали, что у бухгалтера работы меньше не стало 

Відповісти
  • Светлана
07.09.20 09:26

Людмила,а еще нужно сканировать гору бумаги и писать пояснення что ты не верблюд, чтобы разблочить НН, потом скарга безответная, потом суд с вознаграждением юристу, потом добиваться исполнения судебного решения, потом поднимать бизнес новый, с нуля. Старый то накрыли медным тазом нажатием одной кнопки

Відповісти
  • Людмила
07.09.20 10:38

Светлана, я не имею ввиду блоки и особенно загадочную формулу по формированию суммы перевищення. Я через все это прошла, штурмовала налоговую совместно с сотрудниками омбудсмена и кстати даже имея решение суда на руках , мы не можем заставить налоговую зарег. нн. Я сейчас говорю об изменении в отчетности, работники мдок приведут в соответствие с изменениями форму отчета и все таким же нажатием кнопки он автоматически заполнится. 

Відповісти
  • злой клоун
07.09.20 09:50

Светлана,ага, верните бумажн. налогов. накладные ! ))

Відповісти
  • Ніна
07.09.20 10:12

злой клоун,зачем так радикально. Но убрать бумажные НН, и отобрать у бухгалтера право на ошибку, это не облегчение ведения бизнеса.

Відповісти
  • Світлана
07.09.20 10:18

Читаю все комментарии и восхищаюсь вами. Все молодцы. Но давайте же как то существеннее реагировать на весь этот маразм. Предлагаю то ли петицию запустить то ли депутатам напуствие или жалобы писать, чтобы эти все разработчики таких новаций отвечали своим кошкльком. Давайте объ- единяться и долбить их долбить.

Відповісти
  • Людмила
07.09.20 10:49

Світлана, в нашем гос-ве только плательщики могут отвечать своим кошельком. никак не наоборот. Ответс-ть кодексом предусмотрена, а процедуры нет, относительно фискалов. мне вот пришел очередной акт о несвоевр. уплате ндс. а потом я узнала, что не одна я такая, суммы небольшие и тот кто поленится доказывать обратное- заплатит, чем не пополнение бюджета. а я пишу заперечення, прикладываю скрин  с эл. кабинета и в конце даже написала, напоминаю об ответс-ти за непрпвомерное решение. но это из серии "говорите и вы".УВЫ

Відповісти
  • Оксана
07.09.20 11:17

Скорее всего теперь для всех неплательщиков идентификационный код нужно будет прописывать и если код 2, а если нет кода, а паспорт то код 4

Відповісти
  • Олена
07.09.20 11:37

А як Вам (Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ) у підписі замість ПІБ...ноухау, нема слів... 

Відповісти
  • дина
07.09.20 12:09

серьезные держ. службы-МИНФИН  + ГНСУ   устраивают  за счет бюджетних средств..єти имитации?рассчитывают.. что = будет зараховано народом -как "конструктивные изменения"...п о з о р..

Відповісти
  • Юрий
07.09.20 15:58

"с целью выполнения пункта 13 Плана действий по проведению мероприятий для повышения позиции Украины в рейтинге Всемирного банка "Ведение бизнеса" ("Doing Business") проектом приказа предусмотрено усовершенствование формы налоговой накладной и порядка ее заполнения" 
Вот кто-нибудь сможет объяснить мне каким макаром форма НН повлияет на "повышении позиции Украины в рейтинге"?

Відповісти
  • Ой
07.09.20 16:47

Юрий,ну как же, все понятно: если все мероприятия по повышению позиции Страны исчерпаны (проведены), то только и остается переделать формочку нн . А кому надо-отрапортуют

Відповісти
  • Тина
07.09.20 16:57

Им ,что больше заняться нечем как менять форму или от безделия заскучали,дармоеды

Відповісти
  • Тимур
07.09.20 18:20

Пора нам всем обьеденяться и боротьться с этим бредом.создавать свою контрсилу для борбы с бредовыми идеями связанными для рейтинга украины а не для бизнеса который эту страну кормит

Відповісти
  • Мария
07.09.20 21:40

лучше бы ввели колонки о том, что приобретено  неплательщика. и  предоплата должна идти как предоплата. а то деньги пришли НН уже обязана составить, а товар еще не завезли, например,  из-за бугра. Все -товара на входе нет - блокировка. А то фигней занимаются, приложения  меняют 

Відповісти
  • о_О
23.09.20 17:23

Жесть, бідні бухгалтери, так де власне реальне спрощення? ПДВ це просто ракова пухлина, одним трахають мозок, а інші просто за бабло це легалізують і не парються. Це не сприяє детінізації і спрощенню. І кожен -дь рік міняють ці форми. Яка людина в здоровому глузді буде відкривати тут підприємство на загальній системі?

Моя бабуся була бухгалтером і все робила вручну в ті часи, абакус, друкарська машинка, карандаш, і нічого, не скиглила, не жалілася, якось все працювало, а зараз цифрова ера, екселі, медки, email, діджиталізація, а бухгалтера перетворили в терпилу-мазохіста, який має цю поєботину розбирати, спрощенням ніяким не пахло, тисячі форм нікому не потрібних (особливо бізнесу, --- воно мені треба?), інструкції які писали олігофрени, митниця/податкова, яка виконує плани (лолщо? у нас планова економіка?).

Відповісти