Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.09.20
9288 28 Друкувати

Почастішали випадки блокування реєстрації податкових накладних

За повідомленнями компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, останнім часом почастішали випадки блокування реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них.

Як зазначають компанії, в переважній більшості причини блокування не вказуються. Також не зазначається, які саме додаткові документи потрібні для розблокування таких накладних чи розрахунків коригування. Як приклад, у рішенні про блокування податкових накладних чи розрахунків коригування може бути зазначено відсутність коду УКТЗЕД, або коду виду діяльності у таблицях даних платника податку і, при цьому, таблиці містять саме ті коди, які нібито відсутні.

Варто також зауважити, що критерії ризиковості платника ПДВ затверджені Постановою КМУ №1165, яка містить ряд суперечливих норм, що, в тому числі, і надає можливість ДПС у ручному режимі блокувати реєстрацію податкових накладних.

Крім того, при блокуванні накладної у рішеннях ДПС не зазначається у чому саме полягає ризиковість платника податків. При цьому, всі наступні накладні платника податку в автоматичному режимі блокуються і компанія в автоматичному режимі отримує квитанції про зупинення реєстрації всіх податкових накладних/розрахунків коригування. Блокування відбувається навіть тих накладних, які не відносяться до тієї операції, яка, на думку контролюючого органу, є ризикованою без пояснення причини. Оскарження таких рішень в адміністративному порядку відбувається без фізичної присутності компаній, тому надати достатні пояснення та докази не завжди можливо.

Як відомо, процес розблокування є доволі довгим і блокування на підставі ризиковості платника податку призводять до припинення господарської діяльності, що в умовах карантину ще більше підриває економіку країни.

Водночас, в результаті – контрагент платника податку втрачає можливість скористатись податковим кредитом, в кращому випадку у періоді виписки податкової накладної з ПДВ, а в гіршому – взагалі.

До всього цього обурення бізнесу викликають ситуації, коли нульові розрахунки коригування з ПДВ, які не змінюють суми податкових зобов’язань постачальника блокуються, бо містять зміну номенклатури, а покупець, відповідно, втрачає право на податковий кредит.

Одним із шляхів вирішення проблеми могло б стати внесення змін до Постанови КМУ №1165 в частині удосконалення критеріїв ризиковості платника податку. Йдеться про покладення зобов’язання на ДПС проводити розгляд таких скарг у присутності представників компаній. Крім того, обов’язково зазначати у рішеннях ДПС конкретну інформацію, що свідчить про ризиковість платника податку чи ризиковість операції.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до КМУ, Міністерства фінансів та ДПС України із закликом припинити безпідставне блокування податкових накладних, тим самим фактично змушуючи компанії  подвійно сплачувати ПДВ до бюджету – як постачальником, так і покупцем (через неврахування сплаченого постачальнику ПДВ за податковою накладною, реєстрація якої зупинена). Аби процес реєстрації накладних наразі запрацював у законний спосіб пропонуємо внесення пропонованих вище бізнесом змін. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто.

За матеріалами Європейська Бізнес Асоціація

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Руслан
16.09.20 00:29

не почують:(

Відповісти
  • ГБ (Главбух)
16.09.20 07:40

Почастішали? А до этого что было?

Відповісти
  • Володимир
16.09.20 07:55

Зараз сервер ДПС взагалі не приймає  Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку ні через МеДок, ні через кабінет платника податків

 

Відповісти
  • Анна
16.09.20 09:27

Володимир,я вчера благополучно сдала данный отчет.... ждем теперь разблокировки

Відповісти
  • Інна
16.09.20 14:01

Анна, две недели жду разблокировки!!!

Відповісти
  • Ірина
16.09.20 09:42

Анна,Добрый день. У меня первый раз заблокировали накладную, подскажите с чего начинать и что подавать.

Відповісти
  • Татьяна
21.09.20 10:11

Ірина, в 20-опп должно стоять то, что подтверждает деятельность. У меня заблокировали налоговую, написали недостаточно ос, в 20-опп стояло офис, а надо было цех и склад. 

Відповісти
  • Светлана
16.09.20 10:27

Ірина 1-проверить наличие 20ОПП в елетронном кабинете, если нет-сдать,дождаться принятия
2- подать таблицу платника податкив , дождаться принятия
3- сканировать и подавать пакет для разблокировки налоговых

Відповісти
  • Постійний читач
16.09.20 12:48

Светлана,
пункт 2 - це ви загнули
наразі таблицю не приймають в тих кого заблоковані ПН.
Так і пишуть: в ЄРПН є ПН реєстрація яких зупинена, а документи не подані і не відновлена реєстрація.
От така х****я малята

Відповісти
  • */*
16.09.20 09:51

Ірина, Научись читать нормативные документы и пользоваться поисковиком. Деревня!

Відповісти
  • ИринаКиев
16.09.20 10:38

*/*, а чего такой ответ? в поисковиках  стоооолько всего пишут,  что не всегда находишь,  что нужно, а мозг  засоряется конкретно

Відповісти
  • Ната
16.09.20 10:10

*/*, ответ дебила-всезнайки  

Відповісти
  • Елена
21.09.20 14:58

Ната, я согласна, что ответ грубый у автора */*, но он написал правду. Бухгалтера ночами не спят, деньги платят ( и частенько из своего кармана) за семинары и то, чтоб им то или иное пояснили, как сделать правильно, а тут пришла Иринка, и ждет что ее научат за спасибо в лучшем случае...
Может и есть такие добрые, кто готов потратить свое время и силы, но мои знания мне достались мучительно дорого ( в т.ч. жертвуя временем, которое могла бы уделить дочери)...
Потому это справедливо почитать инфо в инете и со всей кучи мусора получить изюминку знаний. Или есть вариант оплатить за эти знания, сейчас много семинаров и вебинаров о разблокировке!

Відповісти
  • 1963
16.09.20 10:48

Ната, Да согласна,я с таким бух.общаюсь каждый месяц это наш контрагент,у нее три зама,и такие же ,я уже один раз сделала замечание,что нужно быть по проще и так заносчиво не разговаривать с коллегами,мы в одной лодке и не у каждого есть возможность иметь своего за деньги фирмы оплачиваемого аудитора,и куча замов которые гребут работу, а всего то 5-6 налоговых за месяц правда на большие суммы,и финансирование из бюджета неограниченное.

Відповісти
  • СержК
16.09.20 08:14

Счастливые экспортёры изголодались и требуют крови-возмещения ныдысы...

Відповісти
  • Светлана
16.09.20 08:19

То есть, мало потратить время на сбор пакета документов, составление пояснення потом жалобы, так еще со всем этим надо будет в налоговую ехать. Класс!!!

Відповісти
  • 777
16.09.20 08:38

Светлана,куда Вас еще и не впустят, ведь карантин! 

Відповісти
  • Володимир
16.09.20 08:39

 Повідомлення про надання пояснень та копій документів Повідомлення про надання пояснень та копій документі відповідно до Постанови КМУ подається виключно в електронній формі, так що якщо навіть поїдете в податкову то там не мають права прийняти у вас звіт та копії документів
 

Відповісти
  • Анатолий
16.09.20 09:17

Зачем тогда был нужен НДС счет, помню как его веюнедряли и расказывали всем , теперь будет все работать на автомате , достаточно на НДС счнте лимита регистрируешь, не достаточно , пополняешь живыми деньгами и регистрируешь. Было сложно для бизнеса вливать на перед живые деньги в НДС счет , но сделали. А сейчас, что не так почему блокировки начались за частую без явных на то причин. Когда чиновники и государство будет нести ответственность перед бизнесом

Відповісти
  • ЕленаНик
16.09.20 10:11

Анатолий, Что не так, описано уже давным-давно: "ты виноват уж тем, что хочется мне кушать"

Відповісти
  • Елена
16.09.20 11:35

Как они достали... 
Обидно, что эту проблему понимают только бухи, директора и собственники фирм без крыши в Раде...
А это очень мало, ведь простой люд думает, что задержки ЗП или тяжелые ситуации у фирм, это плохое руководство...
А ведь давно уже было пора снести и сровнять с землей всех депутатов, министров и прочие скопление бездельников у власти....
Сколько революций мы не начинали, и ни одна не убрала всей этой сволочи у власти на 100% - они как тараканы все обратно лезут...
То ли народ у нас сильно терпеливый и не может до конца начатое довести, то ли власть наша всемогущая....

Відповісти
  • Татьяна
16.09.20 12:14

У меня тоже недавно заблокировали налоговую накладную. Местная налоговая, ее не разблокировала. По жалобе Киев тоже самое. Одна причина- недостаточно первичных документов, хотя отправляла абсолютно все  - 34 файла и пояснення на трех листах. Просто причина одна - наполнение бюджета. Сейчас каждая зарегистрированная нал.накладная как выигранный джекпот.

Відповісти
  • ДКЖ55
16.09.20 13:25

У меня тоже самое.Подавала 10 НН все первичные документы одни и теже , пояснення буква в бкуву, точка в точку. 6 разблокирывали, а 4- нет первичных документов(акта выполненных работ). В скарге пишу акт был подан под № таким-то. Скаргу откланяют и пишут нет первичных документов.
Татьяна с Вами согласно каждая зарегистрированная нал.накладная как выгранный джекпот!!!!!!

Відповісти
  • Ігор
16.09.20 13:48

Здається, черга дійшла до решал з ЄБА. Навіть великі відкати корупціонерам не допомагають. А ви чого очікували, висмоктавши з України все за 30 років? Корито пусте, а корупціонерів багато. ЄБА, як сенцов з чубаровим. Користувались корупцією, коли було вигідно за гроші купувати преференції та обійти тих, хто не міг сплатити. Схаменулись тоді, коли втратили Крим, та пізно.
Кажете ЄБА тут до чого?
1. В розумово-розвинутих країнах Макдональд виглядає на рівні з усіма, а в нас як Колос - за 200 метрів нікого навкруги. І це в найбільших містах. Як їм вдалось отримати землю, коли навіть герої-захисники в селах без хабара 6 соток не можуть отримати? І чому в карантин Макдональд міг продавати каву, а кав'ярні українців штрафували?
2. Чому конкретно не називаєте тих кому блокують? Там виробники їжі, які поставляють у Крим та Донбас в обхід санкцій? Оформлюють ніби у Європу, ще отримують відшкодування, а товар транзитом іде до окупованих територій.
3. Чому ваші Данон та Активія так збурились, що їх йогурт з трансжирами не будуть визнавати молочними продуктами?
4. Що робить в Україні "Сітібанк", який постійно скуповує валюту за будь-яким курсом, не рахуючи гривню, та виводить за кордон? І діє як закритий клуб для обраних.
5. Знов жодної згадки про корупцію?

Відповісти
  • Надежда
16.09.20 14:45

Пусть ЕБА Гетьманцеву пожалуется

Відповісти
  • Елена
16.09.20 20:35

А можно узнать у всех у кого блокируют налоговые накладные: какой процент налогов вы платите? Может причина в минимизации налогов?

Відповісти
  • Елена
21.09.20 14:51

Елена, ав готовы работать на тот процент, что от вас хотят налоговики или все-таки по факту, что есть у предприятия?
Вы не бойсь сидите на  купил-продал и не знаете более... Попробуйте поработать в производстве где зашел один УКТЗЕД а вышел другой, или на услугах, где входит товар, а продаете например строительные работы...
Тогда поймете вкус жизни бухгалтера!!!

Відповісти