Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.09.20
3369 9 Друкувати

Працівник, який не використав на попередньому місці роботи щорічні відпустки, має право на відпустку 24 к.д. без збереження зарплати

На адресу Головного управління звернувся працівник із запитанням щодо права на відпустку 24 календарні дні без збереження зарплати. На підприємстві він працює менше шести місяців, а за попереднім місцем роботи, пропрацювавши 1 місяць 2 дні, звільнився за власним бажанням та при звільненні отримав компенсацію за два дні невикористаної щорічної основної відпустки.

Статтею 84 КЗпП передбачено, що у випадках, передбачених ст. 25 Закону України «Про відпустки», працівнику за його бажанням надається в обов’язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

Статтею 25 Закону України «Про відпустки» визначені всі обставини та категорії працівників, яким відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку. Зокрема, працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, – тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки»).

Таким чином, виконані умови, які передбачені п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки». Тобто працівник має право на отримання відпустки без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області
Коментарі
  • Наталія
21.09.20 07:23

Яким чином робітник повинен довести, що він не використав на попередньому місці роботи щорічну відпустку? Які документи повинен надати?

Відповісти
    Оцінити
  • 23
  • 0
  • Сергій
25.09.20 11:29

Наталія, розрахунковий листок.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Дарья
21.09.20 15:21

Наталія, Да, интересно... Личную карточку с предыдущего предприятия просить?)

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 1
  • Ева
21.09.20 07:37

О ужас! Очень наглядный пример абсурдности ситуации: отработал где-то 1 месяц, умотался в хлам, а мы ему обязаны предоставить 24 дня. Где логика?  

Відповісти
    Оцінити
  • 23
  • 1
  • Ольга
21.09.20 09:52

а точ что ему компенсацию выплачивают при увольнении за неисп.дни это как теперь? что за бред? или можно уволить не выплатив?

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 2
  • Дарья
21.09.20 15:25

Ольга, Работник может претендовать не только на "Отпуск без сохранения заработной платы по соглашению сторон" но и на "Отпуск без сохранения заработной платы, который предоставляется в обязательном порядке". Это не очередной отпуск, за который ему выдали компенсацию, это отпуск без оплаты. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • а у нас
21.09.20 10:06

От знову держпраці просто цитує норми закону! Ми і самі можемо це прочитати. А я б дала тільки два дні без збереження (за які він отримав компенсаціію) і відпустку пропорційно відпрацьованому стажу на моєму підприємстві. Логічно? Так. Справедливо? Без питань!

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
  • *
21.09.20 14:25

а у нас, А я бы не дал. Какое мое дело, что у работника за багаж из прошлой жизни? Работник получил КОМПЕНСАЦИЮ. А не треснет еще и отпуск за то же самое? Или одно, или другое. Ну почему работодатель должен заморачиваться на то, что его не касается? Если работнику надо гулять, пусть погуляет, потом приходит устраиваться работать. 

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 1
  • *
21.09.20 14:18

Когда жеэєти совковые законы канут в лету?

Відповісти