Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


28.09.20
7052 8 Друкувати

Чи має право суб’єкт господарювання не коригувати середню зарплату при розрахунку відпускних?

Надано консультацію головному бухгалтеру, з наступних питань:

1) Чи має право товариство з обмеженою відповідальністю не коригувати середню заробітну плату, обчислену згідно п.7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100), на коефіцієнт підвищення при розрахунку відпускних у випадку підвищення посадових окладів працівників, що не відповідає актам законодавства або рішенням, передбаченим у колективних договорах, зокрема, у випадках, коли на підприємстві немає колективного договору?

2) Якщо застосування коефіцієнта є обов’язковим, то який алгоритм розрахунку такого коефіцієнта? До скількох знаків після коми такий коефіцієнт має бути округлений?

Відповідно до пункту 10 Порядку  № 100 підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами (угодами), як у розрахунковому періоді, так в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній  заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при  обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до  підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

У випадку, коли посадові оклади були підвищені не на один відсоток, коефіцієнт коригування визначається шляхом ділення окладу, який встановлено працівникові після підвищення, на оклад, який був у працівника до підвищення.

На госпрозрахункових підприємствах коригування заробітної плати провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей. Тобто зазначена  норма  передбачає можливість госпрозрахункового підприємства у випадку скрутного фінансового стану  дещо  зменшити коефіцієнт  коригування, але не позбавляє ці підприємства від коригування.

Так, наприклад, якщо підвищення тарифних ставок на підприємстві відбулось в 1,7 разу, але підприємство не має можливості провести коригування середньої заробітної плати на коефіцієнт 1,7, необхідно здійснити аналіз наявних фінансових можливостей підприємства на  проведення коригування, видати наказ про застосування  коефіцієнта нижчого, наприклад, коефіцієнта 1,5 чи 1,3 тощо. Цей наказ (розпорядження) має погоджуватись із профспілковим комітетом підприємства або з іншим уповноваженим на представництво трудового колективу органом.

У випадку, коли підвищення окладів відбулося в періоді, коли працівник перебував у щорічній відпустці, його середній заробіток необхідно прокоригувати і до нарахувати належні йому кошти. Донарахування провадиться і у випадку, коли працівник відразу після відпустки звільняється, а в період, коли працівник перебував у відпустці, відбулося підвищення окладів.

Яна Драган, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Коментарі
  • Светлана
28.09.20 09:01

А якщо підвищені на 1% то що?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Яна
28.09.20 09:11

Это относится и к повышению минимальной зп? Т.Е. если в сентябре 2020г. работник пошел в отпуск, то ему нужно доначислить отпускные? 

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Тетяна
28.09.20 17:01

Яна, да, нужно расчитать коефициент и сумму сентября и доплатить.

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Евгения
28.09.20 11:03

Яна,тот же вопрос. Повышение оклада сентября нужно учитывать в расчете отпускных? Работник в отпуске с 7 сентября, а я учитывала оклады по август 2020, не брала в расчет сентябрь

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Тетяна
28.09.20 10:33

На друге питання відповіді нема, але з прикладу вбачається що після коми лише один знак.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Оксана
28.09.20 10:45

Шикарный ответ)))) Главное развернутый и понятный......))))))))

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • Ирина
28.09.20 11:00

Ответили, что ничего не ответили

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • Татьяна
28.09.20 16:02

Если оклад больше минималки, и он повышен с 1.09., то никак нельзя сказать, что он повышен в соответствии с актом законодательства. И тогда эти коэф. не нужны

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія ПДФО + ВЗ + ЄСВ = єдина звітність...
29085 33
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд