Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.09.20
4178 14 Друкувати

Єдинник ІІ групи надав послуги працівнику юрособи у відрядженні. Чи порушені правила перебування на єдиному податку?

Чи порушуються умови перебування на другій групі платника ЄП ФОП, яка надала послуги працівнику ЮО, що перебувала у відряджені?

Якщо фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку другої групи були надані послуги працівнику юридичної особи під час відрядження і вартість послуг оплачується особисто таким працівником, то порушення умов перебування на другій групі платника єдиного податку не виникає.

Однак, якщо оплата вартості послуг надходить на рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку другої групи від юридичної особи, яка не є платником єдиного податку, за найманого працівника, що перебуває у відрядженні, то порушуються умови перебування фізичної особи – підприємця на другій групі платника єдиного податку.

За матеріалами Категорія 107.01.01 «ЗІР»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
28.09.20 08:28

А если этот работник рассчитывается корпоративной картой? И на счет деньги поступают по эквайрингу,  где не видно от кого пришла оплата? 

Відповісти
  • Непогода
28.09.20 10:42

Елена, вообще то на карте указан владелец. И в случае, если фамилия и имя не совпадают с данными "командировочного", то можно предложить снять деньги через банкомат и рассчитаться наличными за предоставленные услуги.

Відповісти
  • Ольга
28.09.20 15:11

Непогода, далеко не все карты именные, и не принимать у человека в оплату карту только по причене отсутствия ФИО-это нарушение его прав

Відповісти
  • Влад
28.09.20 08:37

Елена, ага, нема тут правди. Крутят як циган сонцем...

Відповісти
  • Анна
28.09.20 09:45

Ужас, что за законы такие: оказываешь услугу физ. лицу - обязательно спроси: "Вы , случайно, не командировочный?" Если ответ "да" - прогнать подальше? Бред какой ...

Відповісти
  • ЕленаНик
28.09.20 11:04

Анна, бачила  в розрахункових документах ФОПа, що ремонтує побутову та компьютерну техніку, фразу "послуга надана фізичній особі та не передбачає використання в госп. діяльності або комерційних цілях", мабуть  людина намагалась підстрахуватись на випадок, якщо замовник виявиться підзвітною особою. Не знаю, чи законно це, і чи допомогло йому уникнути неприємностей, якщо хтось включив його до 1ДФ. 

Відповісти
  • Анна
28.09.20 10:48

Непогода, банки выдают карты, где вообще не указан владелец, у меня таких три: Райффайзен, Укрсиб и Приват. Приходишь в банк - тебе сразу карту дают, моментально (а не заказывают изготовление). И что тогда?

Відповісти
  • Ірина
28.09.20 17:47

У нас в готелі якраз був такий випадок:гість розрахувався картою, переконуючи,що це його особиста,а потім подзвонили з  його бухгалтеріі ,щодо надання нами документів на проживання і виявилося,що це була корпоративна-картка фірми( на картці крім номера нічого більше не було,тому знати ,що це за карка ми не могли), ми написали відмову від єдиного податку і гарненько заплатили 15% від отриманої суми. Як вподальшому себе вберегти від таких випадків-не знаємо,оскільки є недобросовісні жильці,а дехто і поняття не має яка у нього картка і що таке корпоративна карка фірми,а випливе воно всерівно,алже фірма покаже виплату в ф1дф

Відповісти
  • Я фоп
29.09.20 00:30

Ірина, не верю в эту сказку
Вы что у каждого постояльца спрашиваете это вы своей картой оплачиваете? Бред. Нигде никогда ни разу не спрашивал меня ни в мелких магазинах, кофейнях, отелях, автомойках...и оплачиваю бесконтактно с телефона и карту в руки не даю. 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
28.09.20 23:46

По карте тут ещё могут "сюрпризы" вылезти: предположим, ФОП с КВЕДами по розничной торговле продаёт товары с применением РРО (ПРРО), а клиент рассчитался картой, ФОП-продавец выдал чек покупателю. А покупатель оказался не "населением" и рассчитался картой ФОПа (или картой ЮЛ), затем указал в 1ДФ выплату дохода ФОПу-продавцу, у которого нет КВЕДов на оптовую торговлю... 

Відповісти
  • Я ФОП
29.09.20 00:37

Сомневающийся Sкептиk, вполне возможна такая ситуация, но не будешь у каждого покупателЯ спрашивать вы не общая система? Пришел человек совершил покупку и ушел. Договор поставки или купли продажи не подписывал с реквизитами сторон и тд... Тут нет вины и ответственности фора 2 группы я считаю и дфс не должна за такое, что-то предъявлять.
Ведь может и не картой рассчитаться, а за налик и сказать даже, что для "населения" покупка, а потом прийти и в 1дф указать(тот же фоп на ос за наличку покупает например аж бегом). И что в данном случае? Будут казнить фопа, что нарушил условия пребывания на ен?

Відповісти
  • Ірина
29.09.20 11:57

Я ФОП,от якраз і приходиться кожного питати,але і це ,як бачите,не рятує,а те,що в магазинах Вас не питають,то це тому,шо продавати можна будь-кому,а надавати послуги тільки населенню чи платникам єдиного податку,або бути в 3 гупі ЄП і не паритися

Відповісти
  • Я ФОП
30.09.20 00:05

Ірина, Вы правы насчет розницы. Но и в отелях не спрашивали меня. Всегда рассчитываюсь картой. Но вот сказать на какой они группе не могу, хотя можно посмотреть в реестре конечно.

Відповісти