Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


19.10.20
30295 43 Друкувати

Данило Гетманцев про звільнення ФОПів від РРО

Відтепер власник магазину квітів або перукарні площею менше 40 кв. м зможе працювати без реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Це передбачає новий законопроєкт народних депутатів від «Слуги Народу» № 2645-д. Хто ще і за яких умов звільнятиметься від РРО? Яких штрафів позбавлять підприємців? Розповідає голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Законопроєкт про лібералізацію застосування підприємцями РРО № 2645-д готовий йти до сесійної зали. Яких змін чекати ФОПам?

Для початку маю пояснити. Перед нинішнім  законопроєктом про лібералізацію парламент вже ухвалив важливі та необхідні для економіки закони, за якими ФОПи–платники єдиного податку мають обов’язково використовувати в роботі реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО. Також законом чітко передбачено забезпечення державою (податковою) безкоштовного програмного РРО, яке можна завантажити на смартфон із сайту податкової служби. Тож з 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для фізосіб-«єдинників» за окремими ризикованими видами діяльності. Це продаж ювелірних виробів, текстилю, діяльність у сфері туризму, ресторанів, торгівля в інтернеті. Усі ці галузі, на жаль, повністю перебувають у тіні. Тобто завозиться контрабанда, і вся продукція реалізується на тіньовому ринку. Але з 1 січня вони фіскалізуються – держава контролюватиме розрахункові операції у таких підприємців.

А з 1 квітня 2021 року мають використовувати РРО 2,3 та 4 групи ФОПів. Таким чином ми просили всіх підприємців користуватися РРО, який дозволяє видавати чеки після продажу товарів та послуг, а також в режимі онлайн передавати дані про всі операції до податкової.

Але за доопрацьованим законопроєктом не всі підприємці мають використовувати в роботі РРО. Головне завдання – пом’якшити умови фіскалізації та вивести з неї ті види діяльності, що не цікаві державі для контролю.

Ми працювали з реальними підприємцями. Щоб, з одного боку, могли продовжити процес детінізації економіки та забезпечити додаткові кошти до бюджету. А з іншого – зробити це максимально безболісно для малого бізнесу. Тобто ми пом’якшуємо фіскалізацію для бізнеса, аби він міг нормально та комфортно працювати в тих складних умовах, у яких сьогодні опинилась держава та й світ загалом. І до цього рішення ми прийшли разом, у діалозі з бізнесом. Тому зараз частину ФОПів ми звільнятимемо від РРО.

Кого саме звільнятимуть від РРО?

По-перше, розширюємо 1 групу платників єдиного податку. Вони вже звільнені від використання РРО, але тепер ми розширюємо перелік побутових послуг. Без РРО працюватимуть підприємці, які надають: послуги з індивідуального навчання (репетитора); послуги з індивідуального виховання дітей (гувернера); послуги з утримання домашніх тварин, у т.ч. дресирування та догляд за ними; послуги рекламних і споживчих фото- та відеоробіт; послуги з дизайну; послуги з реставрації творів мистецтва; послуги з виготовлення творів мистецтва за індивідуальним замовленням.

А як щодо ФОПів решти груп?

Також частково звільняються від використання РРО підприємці 2 групи з відповідними видами діяльності.

Це роздрібна торгівля: у неспеціалізованих магазинах (крім торгівлі технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту) текстилю; вживаних товарів; деталей та приладдя для автотранспортних засобів; продуктами харчування (крім підакцизної продукції); товарами культурного призначення та товарами для відпочинку; квітами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них; сувенірами та виробами народних майстрів. Крім того, надання послуг перукарнями та салонами краси, а також послуг із тимчасового проживання у приміщеннях площею не більше 400 кв. метрів.

Окрім того, має значення ще один критерій – місце здійснення діяльності та розмір загальної площі торговельного об’єкту. Тобто скасування РРО стосуватиметься підприємців, у яких загальна площа не перевищує 60 кв. м у селах або селищах та 40 кв. метрів – у містах.

Чому саме такі критерії?

Ми маємо брати до уваги особливості адміністрування та діяльності мікро- та малого підприємництва в плані оподаткування. Якщо простими словами: всі ці підприємці мають маленький грошовий обіг в силу товару/послуги, які вони реалізують/надають, та розміру площі, на якій працюють. Вони просто не зможуть фізично перевищити ту межу, ліміт грошового обігу, який потребує контролю держави.

Для нас немає сенсу контролювати магазин квітів на 30 кв. м, він просто не має можливості заробити стільки, скільки може заробити магазин електроніки на 100 кв. м. Останній може перевищити ліміт грошового обігу і подати звітність, у якій про таке перевищення – ані слова. Мовляв, ми в межах ліміту працюємо, а насправді – решта прибутку йде в обхід податкової, і страждає державний бюджет.

Податкове адміністрування малих ФОПів коштуватиме державі дорого, а для самого ФОПа буде занадто обтяжливим. А ми маємо працювати так, щоб малий бізнес міг спокійно розвиватись. І держава не витрачала зайві сили та кошти на контроль того, хто не завдасть шкоди.

Наскільки сьогодні важливо запровадити РРО?

Білий бізнес підтримує нас. Це важливий та необхідний крок. По-перше, фіскалізація дозволить нам забезпечити право на чек для 40 млн споживачів: отримувати чек за купівлю товару, можливість захищати свої права як споживача, можливість довести, що ти придбав товар і в разі необхідності можеш повернути гроші через його низьку якість або відремонтувати. Таким чином ми захищаємо право покупця.

По-друге, це протидія контрабанді. Нелегальний товар перетинає митний кордон і повинен десь реалізовуватися. По-третє, це створення рівних умов для господарювання в Україні.

Це правда, що бізнес звільнятимуть від штрафів?

Якщо ви використовуєте програмне РРО, ми прибираємо штрафи. Не буде штрафу за те, що ви не внесли до системи попередньо товари, які у вас продаються. А раніше, якщо магазин закупив продукти і не вніс їхні найменування до системи, був штраф. Зараз – ні. Продали, він потрапив у систему, податкова побачила операцію – і все.

Не буде штрафу також за неподання до контролюючих органів податкової звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО. Реєстратори для того і створені, щоб у режимі онлайн передавати інформацію про всі грошові операції.

За матеріалами Партія «Слуга Народу»
Коментарі
  • Юра Г.
19.10.20 04:02

Странние Єти. Закон ещё не приняли, а из статьи следует как уже свершившийся факт.
Но и что мы прочитаем, в случае если данный проект никогда не внесут в зал для голосование.
Ведь мы уже стали свидетелями того, что обещание референдума заменили даже не наперстками. Там по крайней мере создают иллюзию. Л О Х У же предлагают поставить отметки на бумажке, а потом назвать наи цифры, которые типа будут считать.
.
.
К чему готовится потенциальным пользователям ПРРО, РРО.
Ждать закон и не напрягаться лишний раз.
я могу ошибаться, но бОльшую угрозу представляют не РРО а ПРРО, и не эти регистраторы, а эти ЭТИ.

Відповісти
    Оцінити
  • 57
  • 1
  • Буржуй
19.10.20 06:52

Опять это тезис-поставим рро-уберем контрабанду! То есть Гетьманцев прямо говорит о том что другие способы борьбы -бесполезны. Нам год втирали что ПРРО это просто , быстро и не обреминительно. Теперь- ой большие силы и средства на администрирование.  Я так понял в магазине 35м2 контрабаса не будет. А вот 45м2 все, группа риска.

Відповісти
    Оцінити
  • 52
  • 2
  • Юра Г.
19.10.20 07:39

Буржуй, на счет ПРРО, неплохая реклама сегодня, единственно НО, не просто, не быстро и обреминительно.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Юра Г.
19.10.20 07:23

Буржуй, Установите в магазине лотки.
 Уберите вывеску "Магазин". 
Нацепите вывеску "Ярмарка"
И даже если у Вас КИЛОМЕТРЫ торговой площади, то контрабаса НЕТ и РРО НЕ НУЖОН. 
(для грамммОтеев, именно НУЖОН через О оба слова)

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • Mariya A.
19.10.20 08:43

Зайки мои, а что же с лимитом 1 млн.?
Или примем за "Дано", что на тридцати квадратах один лимон не поместится, ибо он круглый? 
Не люблю не конкретных пацанов (((

Відповісти
    Оцінити
  • 44
  • 1
  • Юра Г.
19.10.20 16:42

Mariya A., да, те хоть иногда постреливали, но было более менее понятно, где снег голова падать будет.
У этих явный кризис, когда очень хотят, но каждый раз облом.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Где програмный Рро!!!???
19.10.20 08:54

А почему не работает програмный  РРО  ???

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Юра Г.
19.10.20 09:25

Где програмный Рро!!!???,сегодня выше статья про ПРРО. Не хай заметить.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Игорь
19.10.20 09:27

Служил Данило улучшалой,
Закон Данило улучшал. 

Відповісти
    Оцінити
  • 104
  • 0
  • Елена
19.10.20 09:44

А что с интернет-торговлей? Там , в принципе, площади магазина нет, очного личного контакта с покупателем нет. 
 

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • охохо
19.10.20 10:07

Елена,и деньги в руках продавец интернет магазина  не держит, покупатель расплачивается картой через интернет банкинг, деньги поступают на  расчетный счет покупателя. и почему отношение к интернет магазину  такое отрицательное, ведь не все такие большие  как розетка, есть интенет магазин который кормит семью и работает там один человек

Відповісти
    Оцінити
  • 34
  • 1
  • Светлана
19.10.20 10:13

А что с освітой у сфері спорту для дітей???? Обороты далеко до 1 млн, а площадь арендовать нужно большую!!!  

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
  • Виктор
19.10.20 10:24

Передвиборчий галас!!! більш нічого. 

Відповісти
    Оцінити
  • 25
  • 0
  • Лара
19.10.20 11:06

"Есть ли у вас план, мистер Фикс? — Есть ли у меня план? Есть ли у меня план? Да у меня целых три плана!"
(80 дней вокруг света)

Відповісти
    Оцінити
  • 22
  • 0
  • Александра
19.10.20 11:11

Вообще глупость какая то получается... Не будет штрафа за неоприходованный товар - тогда вообще где смысл этих танцев с бубном? Право на сек для 40 млн.... - это где столько людей набрать? С эвропы будут к нам скуплятся приезжать ?? Смех....

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • Елена
19.10.20 11:30

А что с 3 группой? Звільняють? - ни слова...
ПИШИТЕ ПИСЬМА.... как всегда

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Вячеслав
19.10.20 11:32

Так и не понял, текстиль у них в думках под запретом или нет?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • людмила
19.10.20 15:56

Вячеслав, Читайте проект закона

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
19.10.20 16:06

людмила, если еще читать проекты, то точно можно в психушку попасть...
Тут в принятых законах порядка нет, а проекты они для голословности пишут....

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • Юлія
19.10.20 11:36

Вячеслав, Они скобочки не там закрыли, я по автозапчастям тоже рано обрадовалась.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
19.10.20 11:35

Не забываем, что главным автором законопроектов по РРО/ПРРО был тот самый Данилка, который теперь яростно выступает за "либерализацию"

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 6
  • Юра Г.
19.10.20 12:49

Сомневающийся Sкептиk, тут вопрос, кого лоббировать, от кого навара больше.
Видно разработчики ПРРО не внесли очередной транш,
Вообще история ПРРО давняя и смешная, по принципу шаг вперед, шаг назад. И так по кругу.
Бизнес и ничего личного.

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 1
  • Вячеслав
19.10.20 11:38

Редакция, вы всё напутали. У вас скобки неправильно в тексте стоят. Надо так:роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах (крім торгівлі технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту; текстилю; вживаних товарів; деталей та приладдя для автотранспортних засобів) 

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Адмін
19.10.20 12:26

Вячеслав, согласна. Но так Гетманцев написал. Может у него какие-то новые идеи на этот счет. Хотя говорит о проекте № 2645-д, а по этому проекту текстиль, б/у-товары и авто-товары из-под РРО не выводят. Похоже, что действительно ошибка.     

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Юра Г.
19.10.20 12:51

Адмін, странные Вы с Вячеславом.
Если ошибка и есть, то явно не Вас и не с ПРРО.
Отчего по факту текст закона и проголосованный закон, это как в Одессе.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Буржуй
19.10.20 12:01

Вячеслав, похоже Вы правы

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Юлія
19.10.20 11:38

И вообще очень интерестно получается, на таможне с контрабандой никто бороться не собирается, все остаются при своих интересах!!! А я здесь эту контрабанду должна отбелить и налоги с нее заплатить!!! Гениально!!! 

Відповісти
    Оцінити
  • 53
  • 0
  • Маруся
19.10.20 11:55

Добрий день! Маємо маленьке кафе з доставкою їжі без акцизу(30 кв.м), то з 01 січня 2021р. застосовуємо рро чи ні? 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Юра Г.
19.10.20 16:47

Маруся, помогите прокатить зеленую ..... и возможно новые прислушаются к словам Азарова, что шерсти нет.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • Елена
19.10.20 12:05

Маруся, да, общепит с 01.01.21 рро обязательно

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Лариса
19.10.20 12:25

Предвыборные танцы и все! Ничего продуманного, совершенно узкое видение деятельности ФО-Пов: или гипермаркеты с "розетками" разбросанные на тисячи ФО-Пов, или ларек с цветами.... Ничего другого, оказывается нет.....

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Лілія
20.10.20 00:47

Лариса, просто у чиєїсь мамы квітникарня, і, можливо, не одна. Ау чиєїсь жінки перукарня, і теж 10-к. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Зоя
19.10.20 14:26

Подскажите пожалуйста, по работе отсылаю документы часто новой почтной, перестали выдавать чеки , не могу ничего предоставить для бухгалтерии для авансового отчета, а новая почта аргументирует что теперь они ничего не выдают из документов об оплате. Кто сталкивался, что делать?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 1
  • Тамара
19.10.20 17:05

Зоя, в НП платежная ситема NovaPay, заходите на сайт этой платежной системы и вводите код ТТН, там подтянутся квитанции, не бог весть какие, но хоть что-то. Они чтоб не ставить пРРО стали банковским агентом и чеки необязаны выдавать согласно какой-то там Постанове НБУ

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Зоя
20.10.20 08:25

Тамара,спасибо Вам огромное очень помогли.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Юра Г.
19.10.20 16:48

Зоя, У нас дают, ВСЕГДА.

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Олена
19.10.20 15:06

Зоя, заключите с Новой почтой договор, платите по безналу и они будут выдавать накладные и налоговые по Вашим отправкам. И бухгалтера без проблем все это проведут и авансовые не нужны. 

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Зоя
19.10.20 16:20

Олена, действительно невозможно оформить авансовый без фискального чека?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Зоя
19.10.20 16:19

Олена, если бы это от меня зависило. Новая почта говорит, с 1 августа изменилось законодательство по РРО чем они это и аргументируют, а бухгалтер требует фискальный чек. И получается деньги на ветер.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Николай
19.10.20 15:08

Бухгалтерские услуги тоже теперь с РРО будут ??  Оказываю услуги по сдаче бух отчетности для ФОП-в

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 1
  • Вогонь
19.10.20 19:39

Это реклама чистой воды. Даже источник значится как "партия слуга народу".

Відповісти