Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.10.20
2012 0 Друкувати

Чи має право працівник на заміну щорічної відпустки грошовою компенсацією?

Порядок виплати компенсації за невикористану відпустку регламентовано ст. 83 КЗпП та статтею 24 Закону України «Про відпустки».

Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки виплачується:

-у разі звільнення працівника – за всі не використані ним дні щорічної відпустки;

-у разі смерті працівника – за не використані ним дні щорічних відпусток, виплачується спадкоємцям;

-за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією.

При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.

Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

За матеріалами Уповноважений ВРУ з прав людин
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Карантин вихідного дня. Куди дівати працівників? [юрикам і ФОПам]...
25885 34
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд