Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.11.20
1270 0 Друкувати

Зміна юрособою-єдинником ставки єдиного податку

Чи мають право юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи протягом звітного року змінити ставку єдиного податку?

Відповідно до п. 293.3 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 % доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ;

2) 5 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 %, може бути обрана, зокрема, платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 %, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником ПДВ у порядку, встановленому розд. V ПКУ (п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ПКУ).

У разі анулювання реєстрації платника ПДВ у порядку, встановленому розд. V ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 % (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ (п.п. 5 п. 293.8 ПКУ).

У разі зміни ставки єдиного податку заява подається платником єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися така ставка (абз. 2 п. 298.6 ПКУ).

Отже, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку єдиного податку в розмірі 5 %, мають право протягом року змінити ставку на 3 % за умови реєстрації платниками ПДВ.

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість та оподатковують дохід за ставкою в розмірі 3 %, також мають право протягом року змінити ставку на 5 % за умови анулювання їх реєстрації як платників ПДВ у порядку, встановленому ПКУ.

За матеріалами ГУ ДПС у Полтавській області
Рубрика:
Коментарі
фото автора У фокусі
Дмитро Костюк Звіт з ЄСВ ФОП – 2020: приклад заповнення...
262844 293
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд