Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


08.12.20
15211 5 Друкувати

Період навчання зараховується до трудового стажу

Мін’юст на своїй сторінці у facebook розповідає, що випадки, коли під час подання документів до Пенсійного фонду України до пенсії не зараховують частину трудового стажу або навіть періоди навчання, не поодинокі.

З подібними проблемами громадяни часто звертаються до юристів безоплатної правової допомоги, як це зробив, наприклад, житель Дніпропетровщини. Чоловіку відмовили у зарахуванні до загального трудового стажу період, під час якого він був слухачем у Дніпропетровському гірничому інституті на підготовчому відділенні електротехнічного факультету.

Юрист Дніпровського бюро правової допомог підготував позовну заяву до суду із вимогою визнати дії Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язати зарахувати до трудового стажу чоловіка вищевказаний період навчання. Суд позовні вимоги задовольнив повністю.

Чи зобов’язані органи Пенсійного фонду України зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання?

Так, оскільки відповідно до пункту «д» частини третьої статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Увага! Час навчання у зазначених закладах після 1-го січня 2004року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Що робити, якщо відповідний період навчання не записано до трудової книжки?

У даному випадку до органу Пенсійного фонду України необхідно надати копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.

Як вчинити, якщо особі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу?

Звертатись до суду та оскаржувати дії органів Пенсійного фонду України, зобов’язуючи їх зарахувати відповідний період.

За матеріалами Міністерство юстиції України
Коментарі
  • Анна
08.12.20 13:28

Почему у нас по любому вопросу нужно обращаться в суды, которые длятся годами? Почему ПФ ведёт себя как частная лавочка и трактует законы как хочет? То же самое и в отношении исполнительной службы, и  соцстраха... Почему им не выдают точные инструкции, как действовать в том или ином случае, тем более, что на сегодня есть множество решений судов. Но нет, они и дальше продолжают вредить гражданам.

Відповісти
    Оцінити
  • 31
  • 0
  • Павел
24.12.20 21:30

Анна, потому что гады у власти всё время, но почему-то они и простой люд считают себе подобными!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталия
08.12.20 14:26

Потому что ПФ и есть частная лавочка.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Наталия
08.12.20 16:09

Потому что им как раз и выданы четкие инструкции: экономить бюджет. А любое обращение - прямое посягательство на бюджет, и пусть  гражданин трижды будет прав по всем законам.

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 1
  • Лариса
09.12.20 12:16

Так а зачем нужно платить ФОПу ЄСВ если он в декрети, и за него уже платиться ЄСВ фондом соцстраха, то что ему више пенсія будет ? или просто в никуда идет оплата ЄСВ за себя?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Середня зарплата: як ви виплату назвете, то… нікого не колишить...
23849 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд