Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.12.20
2139 0 Друкувати

Компенсуємо працівнику проїзд у таксі

Автор: Солошенко Людмила, податковий експерт.

Через карантин працівник побоюється добиратися на роботу громадським транспортом. Тому підприємство компенсує йому витрати на таксі. Які податкові наслідки матиме така компенсація для підприємства та працівника?

Чи зобов’язаний роботодавець компенсувати проїзд

Згідно з КЗпП роботодавець зобов’язаний компенсувати працівникам витрати на проїзд у таких випадках:

— у зв’язку із службовими відрядженнями (ст. 121 КЗпП);

— у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість (ст. 5 і 120 КЗпП);

— проїзд до місця знаходження навчального закладу і назад (один раз на рік — у розмірі 50 % вартості проїзду) працівників, які навчаються у ВНЗ з вечірньою та заочною формами навчання (ст. 219 КЗпП).

Як бачимо, компенсація проїзду працівникові до місця роботи і назад КЗпП не передбачена. Тому у роботодавця, суворо кажучи, немає обов’язку компенсувати працівникові проїзд. Проте така компенсація може здійснюватися за рішенням керівника підприємства (БЗ 103.02). Як її оформити?

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів
Я вже передплатник

Видання для фахівців в області оподаткування та бухгалтерського обліку в усіх сферах бізнесу

400 грн/
місяць
Купити
Коментарі
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
114569 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам