Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.01.21
4676 20 Друкувати

Дії покупця, якщо постачальник не реєструє ПН

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, та/або порушення продавцем граничних термінів реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН),  покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ (далі – податкова декларація) заяву із скаргою на такого продавця (додаток 8 до податкової декларації).

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених пп. 78.1.9 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

Таке право надане платнику податків  відповідно до п. 201.10 ПКУ, згідно якого у разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПКУ, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з п. 201.16 ПКУ) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталя
05.01.21 10:24

С жалобой все понятно, а вот кредит как получить? Я быпредусмотрела в НКУ, что Поставщик в таком случае  возвращает сумму НДС Покупателю.

Відповісти
  • Поставщик для всех виноват
05.01.21 12:02

Наталя, бюджет должен возвращать покупателю - ведь с продавца НДС в бюджет взят по-любому. 

Відповісти
  • ЕленаНик
05.01.21 10:27

Немного не по теме. Кто-то вчера отправлял НН на регистрацию? Сутки уже прошли и ни гу-гу, отправляли через эл.кабинет онлайн, так и висят в статусе "отправлено".

Відповісти
  • марина
05.01.21 10:57

ЕленаНик, то же самое, ждем

Відповісти
  • марина
05.01.21 12:03

марина,только что прошла регистрация по двум фирмам, харьков

Відповісти
  • Анна
05.01.21 10:40

ЕленаНик,  відправляла зранку  вчора, в Медку до цих пір статус "очікується доставка", зробила витяг за вчорашній день-реєстрації немає. І що далі?

Відповісти
  • ЕленаНик
05.01.21 10:49

Анна, от і я думаю "і що далі?"  Чекати? Надсилати повторно? ДПС ще у грудні написала, що 4-6 січня звичайні операційні дні. Дзвонила в нашу місцеву податкову - вони нічого не можуть подивитись, бо податковий блок у них повністю не працює. Може, тому і реєстрації немає?

Відповісти
  • Анна
05.01.21 11:54

ЕленаНик, з'явилася   реєстрація податкової, правда датою 05.01.2021

Відповісти
  • ЕленаНик
05.01.21 11:58

Анна, дякую, почекаю, може й нам пощастить. А поки лампочки поб"ю. :) Бо ще тільки 5-те січня, а нервів вже немає.

Відповісти
  • 123
05.01.21 11:05

Я тоже вчера отправила 3 налоговых .... висят как у всех.
Сегодня в СОБСТВЕННОМ кабинете (кабинке) проверила ,
а их там нет !!!! Не было вчера ни каких регистраций !!!!
ну опять отравила .... ждем....
Вторым (приятным) сюрпризом  ... старые счета по налогам!!!
Ну может хоть кто ответит : ПОЧЕМУ ТОЛЬКО БУХГАЛТЕРАМ ЭТО ВСЕ НАДО !!! И ПОЧЕМУ ТОЛЬКО НАС ЗА ВСЕ  НАКАЗЫВАЮТ !!
 

Відповісти
  • ЕленаНик
05.01.21 11:15

123, ну в ел.кабінеті вони добре якщо до 11 січня рахунки нові виправлять. А з СЕА ПДВ  це просто знущання - у нас покупці дуже просять реєстрацію, бо потрібен ліміт. Відправили - і пустка. А що робити тим, хто працює з крупним рітейлом, і у договорах штрафні санкції прописані за нереєстрацію до 5-го або 10-го числа. Саме прикре, що потім може виявитись, що в ДПС просто хтось щось забув ввімкнути. Але винуватих не буде.

Відповісти
  • Анна
05.01.21 11:31

В связи с реорганизацией структурі ДФС у них поменялись коді налоговіх - поєтому НН не регистрируются
посмотрите в своем єлект кабинете новій код налоговой, исправьте с справочниках с и Медка - перевігрузите сами налоговіе и повторно отправьте на регистрацию
Обещали, что сегодня все будет работать

Відповісти
  • 123
05.01.21 11:41

Анна, в єлект кабинете новій код налоговой СТАРЫЙ

Відповісти
  • 123
05.01.21 11:35

Дорогие коллеги . 
Отчитаюсь . Как выше написано сегодня повторно отправили налоговые.
Только что в (кабинке) появилась регистрация одной из троих налоговых . 
Сегодняшним числом  , а что я хотела ?

Відповісти
  • ЕленаНик
05.01.21 11:51

123, тобто, те, що було відправлено вчора, десь гулькнуло, в черзі його немає і реєстрації можна не чекати?

Відповісти
  • 123
05.01.21 12:03

ЕленаНик, я тоже так поняла .
не было вчера ни чего !!!!
Да вторую зарегистрировали , а самая маленькая где то гуляет 
 

Відповісти
  • ЕленаНик
05.01.21 12:19

123, хвилину назад у нас пройшла одна ПН вчорашня, на найменшу суму звичайно ж проведена 05/01. Інших поки немає. Чекаємо далі.:)

Відповісти
  • Ксюша
05.01.21 13:06

Налоговая походу забыла кнопочку нажать вчера. После многочисленных пожеланий вспомнили.

Відповісти
  • Ірина
05.01.21 13:42

Диджитализация

Відповісти
  • Наталія
05.01.21 16:32

Вчорашні зареєстрували сьогодні.

Відповісти