Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


06.01.21
18669 4 Друкувати

Як ФОП - єдиннику вести облік доходів з 01.01.2021 р.?

Яким чином ФОП – платники ЄП першої – третьої груп ведуть облік доходів та витрат з 01.01.2021 р.?

Законом України від 14.07.2020 р. № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців»» (далі – Закон № 786) зокрема, внесені змін до п. 296.1 ПКУ.

Так, з 1 січня 2021 року згідно з п. 296.1 ПКУ фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

Наказом Мінфіну від 26.11.2020 р. № 728 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 579» з 1 січня 2021 року втрачають чинність форми Книги обліку доходів, Книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення, затверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579 та скасовано реєстрацію книг у податкових органах.

Водночас, зміни запроваджені Законом № 786 щодо форми обліку доходів і витрат не скасовують обов’язку дотримуватися платниками єдиного податку першої – третьої груп вимог щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів та їх належне зберігання у відповідності до ст. 44 ПКУ.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп на підставі первинних документів ведуть облік доходів (не платники ПДВ) та облік доходів і витрат (платники ПДВ) в довільній формі в паперовому вигляді (зошиті, журналі тощо) чи в електронному вигляді (в електронній таблиці у файлі Excel, Word тощо) шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

При цьому зазначаємо, що за бажанням платники першої – третьої груп єдиного податку, можуть продовжувати вести облік доходів у книгах за попередньо визначеними формами.

За матеріалами http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques
Коментарі
  • Андрей
06.01.21 12:25

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп на підставі первинних документів ведуть облік доходів ..................Если есть РРО -это ф.чеки. ......... А если без РРО ???. ВСЕМ выписывать чеки и хранить??

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • данет
07.01.21 17:46

фоп  имеет право не выписывать чеки и другие подобные бумаги. ссылки на права потребителей-вторичны в законодательстве. на мой взгляд выше изложенный материал-это манипуляция фактами и домыслы автора. тут надо разбираться с профессионалами в этом вопросе.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ирина
08.01.21 13:01

одно знаю точно - объем продаж должен быть подтвержден первичной документацией !! Вопрос в другом - не понятно для большинства ФОП торгующих не прод.товарами где взять первичку???

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Галина
08.01.21 22:55

ирина, доход надо только подтвердить без пдвешнику на основании документа самим составленного типа Акт, товарній чек на продажу за день, например, товара в ассортименте на сумму ИКС, считаю это первичнім   документом. Торговля любым товаром без РРО

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Середня зарплата: як ви виплату назвете, то… нікого не колишить...
23847 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд