Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.01.21
16029 31 Друкувати

Єдиний рахунок працює

Понад тисячу платників податків вже виявили бажання сплачувати податки через єдиний рахунок.

Так, станом на 20.01.2021 р. до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, включено 1007 платників податків. Через єдиний рахунок вже сплачено 2,9 млн гривень.

Такий спосіб сплати податків є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

Через єдиний рахунок можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Нагадуємо, що єдиний рахунок для сплати податків запроваджено з 1 січня 2021 року. Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки.

Перший – через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.

Другий – отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій – надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів  єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали Повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки.

Як перейти на єдиний рахунок дивіться у відео.

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
21.01.21 04:22

Будет каша

Відповісти
  • Шурик
21.01.21 06:25

И как. То что сплатишь то одно, а вот оно уплачено в бюджет, это где-то учитано или ты дурак плати, всё равно будешь должен. Будут ли штрафы и пени если это уже в бюджете. Если фигушки то пнх с такими пакращиваниями. С НДС накращили так, что дальше только отменять НДС нужно.

Відповісти
  • Наталья
22.01.21 11:38

Шурик, норма в НКУ прямо говорит о том, что обязанность по уплате налогов считается выполненной, если деньги перечислены на единый счет (п. 35.2 НКУ)

Відповісти
  • ок
21.01.21 09:32

кто-нибудь из тысячи присоединившихся, отпишитесь, как оно ? 

Відповісти
  • Реальность
21.01.21 09:48

По состоянии на сегодня в эл. кабинете не все реквизиты счетов указаны верно ( у нас неверное ЕДРПОУ  НДФЛ), и каким же образом они хотят делать перечисления? на неверные реквизиты?

Відповісти
  • ЕленаНик
21.01.21 09:53

А де на цьому єдиному рахунку закінчується відповідальність платинка і починається відповідальність податкової? В який саме момент?

Відповісти
  • Наталья
22.01.21 11:40

ЕленаНик, по ідеі, коли ви кинули кошти на єдиний рахунок.
Бо у п. 35.2 ПКУ зазначено:
Для цілей цього Кодексу обов’язок платника податку щодо сплати податків та зборів на єдиний рахунок, визначений статтею 35-1 цього Кодексу, вважається виконаним з моменту, коли ініціювання переказу є завершеним для такого платника податків згідно із Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні".

Відповісти
  • *
22.01.21 11:51

Наталья, это когда у Вас пара налогов. Единый и ЕСВ за себя. А когда есть наемные, непонятно, в какой очередности этот единый счет будут списывать. В СЭА НДС, например. снимают уплату числа 25, если там не пусто. Хотя по закону до 30-го. И если платить зарплату (а там сроки по налогам день-в день), и при этом уже висят в картотеке другие налоги, то запросто можно прилипнуть на штрафы за несвоевременную уплату зарплатных налогов. Потому, пока не отработают схему и не набьют шишки, мы в единым счетом повременим. 

Відповісти
  • Руслан
21.01.21 09:56

Совет простой, нужно подождать год, обновятся реквизиты, пройдет административная реформа. Потом посмотрим сколько плательщиков останется на 20.01.2022 года

Відповісти
  • Павел
21.01.21 10:11

Руслан, именно это я тоже всем рекомендую! 

Відповісти
  • НАТАЛІЯ
21.01.21 10:27

Вот я например не вижу в этом улучшения. Сначало надо сложить все суммы, чтобы заплатить, потом чтобы разнести в программе надо их опять разложить по суммам, где улучшение? Одна каша. многие и по отдельности не все понимают, а вместе и подавно запутаются, что наруку налоговикам. Столкнулась с несколькими коллегами, которые не понимая сути вопроса, даже не вникая в новшество и не читая законодательство собрались платить на один счет, печально все это(((

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
21.01.21 17:58

НАТАЛІЯ, пока что этим сервисом воспользовалось 1007 по Украине. Из них, возможно, 7 – бухгалтерия ВР, ОП, и т.д., примерно 50-10 – бухгалтеры, которых жутко обидел шеф и они перед увольнением с работы решили именно ТАК "приятно" удивить своего директора (ФОПа), а около 900 подумали: а чем мы хуже? И не читая, с весёлой улыбкой, перешли на Єдиний рахунок – на весь 2021 год

Відповісти
  • SHADOW
21.01.21 11:11

имхо, в моем понятии единый счет, это когда ты туда закинул деньги сколько надо, а уже налоговики сами распределяют куда платить. и с этих денег штрафы и пеня браться не должны.

Відповісти
  • Вячеслав
21.01.21 12:03

SHADOW, Штрафы и пеня, если я не ошибаюсь, и сейчас гасятся в первую очередь, а потом уже суммы налогов. Меня больше волнует именно "налоговики сами распределяют куда платить" - вот тут будет жесть.

Відповісти
  • Алла
21.01.21 11:39

Может, придумавшие это "покращення" знают, как его применить для
своей пользы? Потому что мне, как плательщику, непонятно

Відповісти
  • мотя
21.01.21 13:33

https://kurs.com.ua/novost/274404-edinii-schet-skolko-uzhe-uplacheno-nalogov?source=ukrnet   - уже хвастаются

Відповісти
  • Лариса
21.01.21 13:51

пояснить будь ласка до кінця весь алгоритм, а то як приєднатися розписали, а що далі як заплатишь на єдиний рахунок? які дії платника і в чому  суть?

Відповісти
  • Тетяна
21.01.21 15:43

Лариса, у цьому і є весб алгоритм))

Відповісти
  • Міла
21.01.21 15:52

Наприклад,ситуація : у мене не вистачає коштів заплатить на всі подітки ЄСВ,ПДФЛ і ВЗ. Я ,щоб не було недоїмки, в останній день плачу суму єсв (я так думаю що я оплатила і недоїмки у мене не буде). А податкова розпреділила куди хотіла, а саме на ПДФО і ВЗ (хоча ще оплати термін не критичний ). Тут навіть підозрюю,що нарошно, щоб з мене зняти потім недоїмку.  ВИ в цьому мумніваєтесь, колеги???

Відповісти
  • Елена
21.01.21 18:07

Міла, мне знакомые из налоговой сказали, чтобы не спешила. Я, правда и не собиралась (в конце декабря погасила недоимку, а она до сих пор не села, пришлось платить дважды) Вариант - платить на один счёт отдельными платёжками.

Відповісти
  • Міла
22.01.21 11:24

Елена, повністю з вами погоджуюсь. Думаю,що у нас спішити не варто))

Відповісти
  • Светлана
22.01.21 08:13

Елена, тогда какой смысл,если отдельные платежки? Номер счета один?

Відповісти
  • Олександр
21.01.21 23:42

Та куди нам один рахунок! Ось заплатив един. податок 12.01.2021р.А в кабінеті 21.01 сплати не має.А недоїмка є.І це масово,не тільки в мене.
А нарахування в кабінеті ед.податку на 2021 рік зроблене з розрахунку ( для 2 груп) мін з/п 5000???грн.-1000грн., при тому що мін.зп 6000грн. Ось такий сьогоденішній облік!!!

Відповісти
  • Людмила
22.01.21 12:09

Який один рахунок! Вони з одним рахунком єсв на область не можуть дати ради! Пдатежів єсв у картах немає! Телефонувала в податкову - сказали, що платежі, сплачені з розрахункових рахунків проведені, а з карток (через приват24, наприклад) - не рознесені, цитую: "єдиний рахунок єсв на всю область, що ви хочете". Промовчу вже про те, що рахунок ЄСВ був змінений на новий в електронному кабінеті ДПС 18-19 січня. А скільки людей могло по ньому заплатити? І це при тому, що рахунки були відомі вже в кінці грудня, Ну а нарахування ЄП для ФОП за старими показниками мінімальної зарплати - це немає слів...

Відповісти
  • ЕленаНик
22.01.21 10:01

Олександр, поки маємо замкнуте коло - в податковій кажуть, що розносять платежі після отримання реєстрів від казначейства, в казначействі відсилають до податкової. Ми оплачували 18-го ЄП і ЄСВ. ЄП 20го січня вже з"явився на особовому рахунку, і теж у ел.кабінеті нараховано від мінЗП 5000грн. ЄСВ досі немає - ні нарахувань, ні сплачених коштів. Дурдом.

Відповісти
  • Людмила
22.01.21 12:12

ЕленаНик,У мене нарахування по ЄСВ вже є (звітність вже подана), вже червоніють недоїмки...

Відповісти
  • ЕленаНик
22.01.21 13:26

Людмила, співчуваю. Ми по юрособам підстрахувались, добре, що можливість була і виплатили все у грудні. 14го січня виплатили аванс, тьху-тьху, все враховано. А по ЄСВ ФОПів не буду звітувати, допоки не з"являться всі платежі за грудень, сплачені у січні. Сподіваюсь, до 10 лютого вони встигнуть це зробити.

Відповісти
  • В1
22.01.21 11:27

Если сразу закину на единый счёт кругленькую сумму из расчета все налоги с зарплаты, фоп ЕСВ, ен...то след оплату уже в след году придется делать и забыть про ежемесячные/квартальные перечисления. Верно?

Відповісти
  • Ирина
22.01.21 16:53

У меня ПДФО зарплатный не сел в кабинете. Платила 12 числа. В налоговой сказали: ждите, еще не все обновилось, не вы одна такая, вся Украина сейчас мучается. А военный, ЕСВ найм и ЕСВ ФОП уже сели.

Відповісти
  • @
22.01.21 22:05

Я так поняла, что этот счет сродни НДСному. Надо положить деньги заранее, тобишь кредитовать безвозмездно государство. А вот, если я подала заявление за себя и сотрудников в центр занятости по вопросу вынужденной безработицы. С меня требуют квитанции об оплата есв за себя за 6 месяцев и за сотрудников... по 2 квитанции в месяц... это как вытащить с единого счета? Пока карантин, пока нет соответствия... я пас) 

Відповісти