Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


01.02.21
15376 15 Друкувати

Подання інформації про бенефіціарів все ближче: Мінфін оприлюднив проєкт Положення про Структуру власності

На сьогодні чинним законодавством України передбачено обов’язок юридичних осіб встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (далі –КБВ), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) передбачено наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань (далі –ЄДР) інформації про КБВ юридичної особи, у тому числі КБВ її засновника.

При цьому, подання відомостей про КБВ юридичної особи вперше, відповідно до Закону № 755, очікуватиметься у 2021 році після прийняття нормативно-правового акту, яким буде затверджена структура власності.

Лише сьогодні Мінфін оприлюднив проєкт наказу про затвердження Положення про форму та зміст структури власності.

Проєктом Положення передбачено, що Структура власності є офіційним документом, що являє собою схематичне зображення структури власності юридичної особи, яка відображає всіх осіб, які прямо або опосередковано володіють цією особою самостійно чи спільно з іншими особами або незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи.

Зразки складання схематичного зображення структури власності будуть оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Структура власності в електронній формі формується програмними засобами у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника юридичної особи.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу у письмовій та електронній формі надсилати на адреси:

Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ-8, 01008,                  е-mail: infomf@minfin.gov.ua.

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

Коментарі
  • Елена
01.02.21 17:24

ЭЦП? Та не ужели?

Відповісти
  • ИринаКиев
02.02.21 16:22

Елена, да подождите удивляться.  это всего лишь упоминание о такой  возможности,  реалии  впереди  еще

Відповісти
  • ))))))
01.02.21 17:25

Я вот думаю, а как быть с тем, что состоятельный европейски ориентированный друг мужа любовницы якобы владельца предприятия вдруг решил перестать быть, скажем Жоржем, и стал Жоржеттой... а потом подумалА и решила стать Жоржио... а потом подумалО и решилО стать котлетой на палочке.... а потом подумал и решил....что он не решил, кем хочет быть...

Відповісти
  • финмон
03.02.21 16:48

)))))), ну форма подается раз в год, жоржио успеет поменять паспорт.

Відповісти
  • Анна
02.02.21 09:41

Если с ЕЦП,то эти формы должны быть в Медке?

Відповісти
  • SHADOW
02.02.21 10:02

если сделают отправку этой "хрени" через программы уже полегче будет. очередей не будет.

Відповісти
  • Игорь
02.02.21 14:17

если к электронной форме еще и от нотариально заверенных копий паспортов при каждой подаче документов откажутся.....

Відповісти
  • Елена
02.02.21 10:22

Нас с этими бенефициарами скоро до нервного тика доведут... Каждый день - новая статья. И все пока не приняли, и все - вот-вот примут. и штрафы - миллион. Как это все надоело.

Відповісти
  • Людмила
02.02.21 10:29

Одно слово Гондурас

Відповісти
  • Ірина
02.02.21 10:53

Людмила, не обижайте Гондурас 

Відповісти
  • Евгений
02.02.21 11:41

В Гондурасе всё спокойно! 

Відповісти
  • злойбух
02.02.21 14:45

А когда будет бухгалтерский майдан, давайте закидаем их калькуляторами и оборотками?!!

Відповісти
  • Ольга
07.02.21 15:45

злойбух, неробочими калькуляторами

Відповісти
  • Тані
03.02.21 00:31

Вот так справа...кожен день новина(((

Відповісти
  • Людмила
08.02.21 13:33

В електронному вигляді..., Ага, а документи бенефіціарів у яких паспорти-книжички не пластикові мають завірити їх нотаріально і подавати бумажками. А у нас, як завжди, карантин і черги. На кой ляд це взагалі потрібно. Змінився власник, тож і дані змінюйте. Ан ні ж, щоб ви не робили, а задовбались! І штрафи, штрафи, штарфи... Окрім штрафів нова влада взагалі додумати нічого не може.

Відповісти